NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Queen Margaret College's approved colours
#71: Queen Margaret College


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2006 North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Auckland Grammar School's singletAuckland Grammar School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Auckland Grammar School at the 2006 North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Auckland Grammar School's final ranking at the regatta.

Auckland Grammar School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

AGSB 1: Crew - Nick Goddard | Adnan Siamwala
Coaches - John De Pont | Tony De Pont

Event 4 Boys under-17 four [ event results ]

AGSB 1: Crew - Geoffrey Cornell | Michael Arms | Joseph Pascoe | Mark Clemo + Thomas Knight (cox)
Coach - Kirsty Dunhill

Event 4 Boys under-17 four [ event results ]

AGSB 2: Crew - Michael Vear | Richard Bennett | Mark Pardington | Jean-Paul Smit + Ryan Darby (cox)
Coach - Kirsty Dunhill

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

AGSB 1: Crew - Ahindra Cooray | Joshua Baxter | Ben Thompson | Sam Bryant + Chris Winder (cox)
Coaches - James Pethica | Willie Maling

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

AGSB 2: Crew - Alex Manning | Todd Felton | Ciaran Northey | James Kutia + Peter Tibbles (cox)
Coaches - James Pethica | Willie Maling

Event 10 Boys under-18 quad [ event results ]

AGSB 1: Crew - Geoffrey Cornell | Michael Arms | David Allen | Lloyd Manning + Thomas Knight (cox)
Coach - Kirsty Dunhill

Event 13 Boys under-16 quad [ event results ]

AGSB 1: Crew - Nick Goddard | Adnan Siamwala | Kirk Jacinto | Jacob Choi + Philip Spector (cox)
Coaches - John De Pont | Tony De Pont

Event 14 Boys under-17 novice four [ event results ]

AGSB 1: Crew - Alex McCutcheon | Samuel Loader | Cameron Hurt | John Kaminski + Ryan Darby (cox)
Coaches - Willie Maling | Kirsty Dunhill

Event 15 Boys under-15 eight [ event results ]

AGSB 1: Crew - Heath Colthurst | Patrick Pethica | Jean-Paul Smit | Malone Blaikie | Oliver Rosser | Steven Tooley | Michael Cardy | Fraser Ellis + Thomas Knight (cox)
Coaches - Willie Maling | Kirsty Dunhill

Event 15 Boys under-15 eight [ event results ]

AGSB 2: Crew - Alex Manning | Sam Bryant | Todd Felton | Joshua Baxter | James Kutia | Hamish Saunders | Ahindra Cooray | Ben Thompson + Chris Winder (cox)
Coaches - James Pethica | Willie Maling

Event 18 Boys under-17 quad [ event results ]

AGSB 1: Crew - Geoffrey Cornell | Michael Arms | Joseph Pascoe | Mark Clemo + Thomas Knight (cox)
Coach - Kirsty Dunhill

Event 18 Boys under-17 quad [ event results ]

AGSB 2: Crew - Michael Vear | Richard Bennett | Mark Pardington | Patrick Pethica + Ryan Darby (cox)
Coach - Kirsty Dunhill

Event 26 Boys under-16 four [ event results ]

AGSB 1: Crew - Alex Brooks | Sam Milne | Frano Staub | Stephen Kennedy + Philip Spector (cox)
Coaches - John De Pont | Tony De Pont

Event 30 Boys under-17 novice eight [ event results ]

AGSB 1: Crew - Alex McCutcheon | Samuel Loader | Jean-Paul Smit | John Kaminski | Steven Tooley | Malone Blaikie | Michael Cardy | Fraser Ellis + Ryan Darby (cox)
Coaches - Willie Maling | Kirsty Dunhill

Event 34 Boys under-15 four [ event results ]

AGSB 1: Crew - Heath Colthurst | Patrick Pethica | Oliver Rosser | Malone Blaikie + Thomas Knight (cox)
Coaches - Willie Maling | Kirsty Dunhill

Event 34 Boys under-15 four [ event results ]

AGSB 2: Crew - James Kutia | Todd Felton | Hamish Saunders | Ciaran Northey + Peter Tibbles (cox)
Coaches - James Pethica | Willie Maling

Event 35 Boys under-16 eight [ event results ]

AGSB 1: Crew - Alex Brooks | Sam Milne | Frano Staub | Stephen Kennedy | Kirk Jacinto | Adnan Siamwala | Nick Goddard | Jacob Choi + Philip Spector (cox)
Coaches - John De Pont | Tony De Pont

Event 43 Boys under-18 eight [ event results ]

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis06 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis06 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA