NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Napier Girls High School's approved colours
#55: Napier Girls High School


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2006 North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Hauraki Plains College's singletHauraki Plains College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Hauraki Plains College at the 2006 North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Hauraki Plains College's final ranking at the regatta.

Hauraki Plains College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

HAUR 1: Crew - Matthew van Eyk | Bryce Roddis
Coach - Martin Simoncelli

Event 2 Girls under-17 single [ event results ]

HAUR 1: Crew - Alyce Pulford
Coach - Martin Simoncelli

Event 4 Boys under-17 four [ event results ]

HAUR 1: Crew - Dean Hoogeveen | Andee Langeveld | Matthew van Eyk | Brenton Page + Rowena Swift (cox)
Coach - Martin Simoncelli

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

HAUR 1: Crew - Anthony Berkers | Leon Wynolts | Peter Hale | Joseph Casey + Charlotte Blake (cox)
Coach - Martin Simoncelli

Event 7 Girls under-16 four [ event results ]

HAUR 1: Crew - Jenny O'Neil | Shontelle Rhodes | Samantha Leonard | Kirsty Rakich + Amy van Bysterveldt (cox)
Coaches - Sharon Kiely | Phillipa Gray

Event 7 Girls under-16 four [ event results ]

HAUR 2: Crew - Dakota Ringrose | Frances Nikoreu | Roselle Magon | Kiri Faulkner + Jordan Kane (cox)
Coaches - Sharon Kiely | Phillipa Gray

Event 12 Girls under-15 eight [ event results ]

HAUR 1: Crew - Taylor Spence | Sophie Fisher | Sheridan Challis | Tamara Shields | Samantha Leonard | Shontelle Rhodes | Jenny O'Neil | Kirsty Rakich + Amy ONeil (cox)
Coaches - Sharon Kiely | Phillipa Gray

Event 12 Girls under-15 eight [ event results ]

  • Heats: Scratched

Event 15 Boys under-15 eight [ event results ]

HAUR 1: Crew - Joseph Casey | Jordan Reneti | Peter Hale | Leon Wynolts | Anthony Berkers | Sam Young | Sam Jones | Steven Adlam + Rowena Swift (cox)
Coach - Martin Simoncelli

  • Heats: Scratched

Event 18 Boys under-17 quad [ event results ]

HAUR 1: Crew - Dean Hoogeveen | Andee Langeveld | Bryce Roddis | Matthew van Eyk + Rowena Swift (cox)
Coach - Martin Simoncelli

Event 19 Girls under-18 single [ event results ]

HAUR 1: Crew - Alyce Pulford
Coach - Martin Simoncelli

Event 20 Girls under-15 double [ event results ]

HAUR 1: Crew - Hayley Hoogeveen | Rachel Evans
Coach - Martin Simoncelli

Event 20 Girls under-15 double [ event results ]

HAUR 2: Crew - Chloe Johansen | Sarah Van Bysterveldt
Coach - Martin Simoncelli

Event 23 Girls under-17 double [ event results ]

HAUR 1: Crew - Alyce Pulford | Phillipa Gray
Coach - Martin Simoncelli

  • Heats: Scratched

Event 24 Boys under-17 single [ event results ]

HAUR 1: Crew - Dean Hoogeveen
Coach - Martin Simoncelli

Event 24 Boys under-17 single [ event results ]

HAUR 2: Crew - Andee Langeveld
Coach - Martin Simoncelli

Event 25 Girls under-16 eight [ event results ]

HAUR 1: Crew - Taylor Spence | Sophie Fisher | Sheridan Challis | Tamara Shields | Samantha Leonard | Shontelle Rhodes | Jenny O'Neil | Kirsty Rakich + Amy ONeil (cox)
Coaches - Sharon Kiely | Phillipa Gray

  • Heats: Scratched

Event 25 Girls under-16 eight [ event results ]

HAUR 2: Crew - Dakota Ringrose | Frances Nikoreu | Roselle Magon | Kiri Faulkner | Rachel Reid | Susan Page | Kelly Frost | Amy ONeil + Jordan Kane (cox)
Coaches - Sharon Kiely | Phillipa Gray

Event 28 Girls under-15 quad [ event results ]

HAUR 1: Crew - Hayley Hoogeveen | Rachel Evans | Chloe Johansen | Sarah Van Bysterveldt + Charlotte Blake (cox)
Coach - Martin Simoncelli

Event 32 Boys under-18 double [ event results ]

HAUR 1: Crew - Dean Hoogeveen | Andee Langeveld
Coach - Martin Simoncelli

  • Heats: Scratched

Event 34 Boys under-15 four [ event results ]

HAUR 1: Crew - Joseph Casey | Leon Wynolts | Peter Hale | Anthony Berkers + Rowena Swift (cox)
Coach - Martin Simoncelli

Event 34 Boys under-15 four [ event results ]

HAUR 2: Crew - Jordan Reneti | Sam Young | Sam Jones | Steven Adlam + Charlotte Blake (cox)
Coach - Martin Simoncelli

  • Heats: Scratched

Event 38 Boys under-17 double [ event results ]

HAUR 1: Crew - Dean Hoogeveen | Andee Langeveld
Coach - Martin Simoncelli

Event 38 Boys under-17 double [ event results ]

HAUR 2: Crew - Matthew van Eyk | Bryce Roddis
Coach - Martin Simoncelli

Event 41 Girls under-15 four [ event results ]

HAUR 1: Crew - Taylor Spence | Sophie Fisher | Sheridan Challis | Tamara Shields + Amy ONeil (cox)
Coaches - Sharon Kiely | Phillipa Gray

Event 41 Girls under-15 four [ event results ]

HAUR 2: Crew - Rachel Evans | Hayley Hoogeveen | Chloe Johansen | Sarah Van Bysterveldt + Charlotte Blake (cox)
Coach - Martin Simoncelli

Event 42 Boys under-15 double [ event results ]

HAUR 1: Crew - Leon Wynolts | Peter Hale
Coach - Martin Simoncelli

Event 42 Boys under-15 double [ event results ]

HAUR 2: Crew - Anthony Berkers | Joseph Casey
Coach - Martin Simoncelli

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis06 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis06 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA