NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Aparima College's approved colours
#2: Aparima College


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2006 North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Takapuna Grammar School's singletTakapuna Grammar School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Takapuna Grammar School at the 2006 North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Takapuna Grammar School's final ranking at the regatta.

Takapuna Grammar School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

Event 7 Girls under-16 four [ event results ]

Event 9 Girls under-17 eight [ event results ]

Event 10 Boys under-18 quad [ event results ]

Event 11 Girls under-18 lightweight four [ event results ]

Event 13 Boys under-16 quad [ event results ]

Event 13 Boys under-16 quad [ event results ]

Event 16 Girls under-16 double [ event results ]

Event 16 Girls under-16 double [ event results ]

Event 17 Boys under-18 lightweight four [ event results ]

Event 18 Boys under-17 quad [ event results ]

  • Heats: Scratched

Event 19 Girls under-18 single [ event results ]

TAKA 1: Crew - Meg Wilson

Event 20 Girls under-15 double [ event results ]

TAKA 1: Crew - Lucy Korn | Laura Burley
Coach - Jade Cummings

Event 20 Girls under-15 double [ event results ]

TAKA 2: Crew - Jacqui Lane | Hannah Leonard
Coach - Jade Cummings

Event 24 Boys under-17 single [ event results ]

TAKA 1: Crew - Henry Poor

Event 24 Boys under-17 single [ event results ]

TAKA 2: Crew - Tom Van Roekel

Event 25 Girls under-16 eight [ event results ]

Event 28 Girls under-15 quad [ event results ]

TAKA 1: Crew - Georgia McNaught | Katie Braadtvedt | Lucy Korn | Laura Burley + Greta Cervin (cox)
Coach - Jade Cummings

Event 28 Girls under-15 quad [ event results ]

TAKA 2: Crew - Jacqui Lane | Tegan Davies | Hannah Leonard | Katie Thompson + Jesse Dunn (cox)
Coach - Jade Cummings

Event 32 Boys under-18 double [ event results ]

TAKA 1: Crew - Michael Tidbury | Stuart Pratt

Event 33 Girls under-16 quad [ event results ]

TAKA 1: Crew - Kelly Owens | Meredith Hayward | Katie Thompson | Lauren Frost + Emily Tubby (cox)
Coach - Jade Cummings

Event 33 Girls under-16 quad [ event results ]

TAKA 2: Crew - Georgia McNaught | Katie Braadtvedt | Harmony Smith | Eloise Shanahan
Coach - Jade Cummings

Event 35 Boys under-16 eight [ event results ]

Event 36 Girls under-18 quad [ event results ]

Event 38 Boys under-17 double [ event results ]

TAKA 1: Crew - Tom Van Roekel | Alex Newenham

Event 39 Boys under-18 single [ event results ]

TAKA 1: Crew - Henry Poor

Event 39 Boys under-18 single [ event results ]

TAKA 2: Crew - James Seaton

Event 40 Girls under-17 quad [ event results ]

  • Heats: Scratched

Event 40 Girls under-17 quad [ event results ]

Event 42 Boys under-15 double [ event results ]

TAKA 1: Crew - Ryan Kurte | Alex Plummer

Event 42 Boys under-15 double [ event results ]

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis06 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis06 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA