NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Woodford House's approved colours
#137: Woodford House


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2006 North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Tauranga Boys College's singletTauranga Boys College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Tauranga Boys College at the 2006 North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Tauranga Boys College's final ranking at the regatta.

Tauranga Boys College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

TRGB 1: Crew - Kael McEnteer | Ross Mansell
Coach - TBC Coaching Team

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

TRGB 2: Crew - Jonathon Lintott | Sam Canton
Coach - TBC Coaching Team

Event 4 Boys under-17 four [ event results ]

TRGB 1: Crew - Bradley Cooper | Ben Frank | Kieran McCarthy | Martin Stevenson + Toby Peard (cox)
Coach - Herb Stevenson

Event 13 Boys under-16 quad [ event results ]

TRGB 1: Crew - Stephen Wills | Jamie Dickens | Jesse Anderson | David Hutton + Isaac Magowan (cox)
Coach - Lance Stowe

Event 15 Boys under-15 eight [ event results ]

TRGB 1: Crew - Simon Binney | Brendon Cullum | Steven Gorinski | Jarrod Armstrong | Reuben Turner | Bevan Wilson | Nick Tomsett | Chris Gardner + Guy Mansell (cox)
Coaches - Gavin Lannam | Steve Kelly

Event 17 Boys under-18 lightweight four [ event results ]

TRGB 1: Crew - Sam Butler | Kieran McCarthy | Luke Van Dijk | Martin Stevenson + Anthony Artus (cox)
Coach - Herb Stevenson

Event 17 Boys under-18 lightweight four [ event results ]

TRGB 2: Crew - Kael McEnteer | Duncan Managh | Ross Mansell | Peter Ohlson + Toby Peard (cox)
Coach - TBC Coaching Team

  • Heats: Scratched

Event 26 Boys under-16 four [ event results ]

TRGB 1: Crew - Stephen Wills | Jamie Dickens | Jesse Anderson | David Hutton + Isaac Magowan (cox)
Coach - Lance Stowe

Event 30 Boys under-17 novice eight [ event results ]

TRGB 1: Crew - Simon Binney | Brendon Cullum | Steven Gorinski | Jarrod Armstrong | Jonathon Lintott | Sam Canton | Nick Tomsett | Chris Gardner + Guy Mansell (cox)
Coaches - Gavin Lannan | Steve Kelly

Event 31 Boys under-17 eight [ event results ]

Event 32 Boys under-18 double [ event results ]

TRGB 1: Crew - Sam Butler | Luke Van Dijk
Coach - Herb Stevenson

Event 38 Boys under-17 double [ event results ]

TRGB 1: Crew - Duncan Managh | Ross Mansell
Coach - TBC Coaching Team

Event 39 Boys under-18 single [ event results ]

TRGB 1: Crew - Bradley Rapley
Coach - Richard Hamilton

Event 43 Boys under-18 eight [ event results ]

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis06 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis06 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA