NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Pukekohe High School's approved colours
#68: Pukekohe High School


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2006 North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Waikato Diocesan School's singletWaikato Diocesan School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Waikato Diocesan School at the 2006 North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Waikato Diocesan School's final ranking at the regatta.

Waikato Diocesan School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 3 Girls under-18 pair [ event results ]

WKDS 1: Crew - Phillippa Summerville | Megan Holden
Coach - Bruce Holden

Event 7 Girls under-16 four [ event results ]

Event 8 Girls under-17 novice eight [ event results ]

Event 9 Girls under-17 eight [ event results ]

Event 12 Girls under-15 eight [ event results ]

Event 16 Girls under-16 double [ event results ]

WKDS 1: Crew - Brooke Summerville | Sarah Keene
Coach - Jane Adlam

Event 21 Girls under-18 four [ event results ]

WKDS 1: Crew - Charlotte Spratt | Megan Holden | Phillippa Summerville | Juliet Anderson + Kirsty Black (cox)
Coach - Bruce Holden

Event 21 Girls under-18 four [ event results ]

WKDS 2: Crew - Courtney Jefferies | Kylie Marsh | Anna Telfer | Louise Dymock + Ainslee Skinner (cox)
Coaches - Bruce Holden | Maree Kaati

Event 25 Girls under-16 eight [ event results ]

Event 29 Girls under-17 four [ event results ]

WKDS 1: Crew - Brylee Haywood | Aynslee Rodger | Danielle Street | Hannah Cameron + Ainslee Skinner (cox)
Coach - Maree Kaati

Event 33 Girls under-16 quad [ event results ]

WKDS 1: Crew - Tori Oliver | Samantha Built | Nichola Waugh | Hannah Chung + Kerry Gregory (cox)
Coach - Jane Adlam

Event 37 Girls under-17 novice four [ event results ]

WKDS 1: Crew - Celina Ledgard | Britney Marsh | Suzy Spear | Emilie Watts + Hannah Stark (cox)
Coach - Craig Rodger

Event 37 Girls under-17 novice four [ event results ]

WKDS 2: Crew - Emily Peacocke | Katrina Clarke | Sarah McLaughlin | Stephanie Broomfield + Holly Balme (cox)
Coach - Craig Harmon

Event 40 Girls under-17 quad [ event results ]

WKDS 1: Crew - Courtney Jefferies | Aynslee Rodger | Danielle Street | Frances Haycock + Ainslee Skinner (cox)
Coach - Maree Kaati

Event 41 Girls under-15 four [ event results ]

Event 41 Girls under-15 four [ event results ]

Event 44 Girls under-18 eight [ event results ]

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis06 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis06 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA