NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
St Paul's Collegiate School's approved colours
#93: St Paul's Collegiate School


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2007 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Westlake Boys High School's singletWestlake Boys High School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Westlake Boys High School at the 2007 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Westlake Boys High School's final ranking at the regatta.

Westlake Boys High School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

WTLB 1: Crew - Rory McGahan | Adam Botterill
Coaches - Mike Stanley | Jeremy Jones

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

WTLB 2: Crew - Dylan Wells | Andrew Kouryatnikov
Coaches - Mike Stanley | Sam Linder

Event 4 Boys under-17 four [ event results ]

WTLB 1: Crew - Michael Alfauasev | Conor Connolly | Bobby Kells | Mark Haldane + Kyran Stoltenkamp (cox)
Coach - Ross Cannell

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

WTLB 1: Crew - Jefferson Haldane | Marcus Thode | Joshia Gilmore | Ryan Stangroom + Mickael Bargh (cox)
Coaches - Rob Ansell | Barry Mabbott

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

Event 6 Boys under-18 pair [ event results ]

WTLB 1: Crew - Jason Hablous | Ged Campbell
Coach - Peter Abbott

Event 13 Boys under-16 quad [ event results ]

WTLB 1: Crew - Leighton Morris | Kima Iosua | Nick Meister | Jordan Stanley + Antony Zouch (cox)
Coaches - Mike Stanley | Jeremy Jones

Event 13 Boys under-16 quad [ event results ]

WTLB 2: Crew - Michael Condon | Rory McGahan | Adam Botterill | Dylan Wells + Zane Dykman (cox)
Coaches - Mike Stanley | Sam Linder

Event 14 Boys under-18 novice four [ event results ]

WTLB 1: Crew - Sam Howard | Mitchell Roberts | Paul Dorey | Kane McGhie + Josua Everitt (cox)
Coach - Peter Abbott

Event 15 Boys under-15 eight [ event results ]

WTLB 1: Crew - Brad Flexman | Haden Smith | Shawn Houston | Jamie Burfoot | Leon Afanasev | Oliver Moss | Finn Howard | Kieran Barakat + Eban Jaquet (cox)
Coaches - Rob Ansell | Barry Mabbott

Event 15 Boys under-15 eight [ event results ]

WTLB 2: Crew - Jefferson Haldane | Joshia Gilmore | George Busfield | Marcus Thode | Matt McGahan | Anthony Lane | Ryan Stangroom | Sam Wells + Kyle Battersby (cox)
Coaches - Rob Ansell | Barry Mabbott

Event 17 Boys under-18 lightweight four [ event results ]

WTLB 1: Crew - Danny Keene | Eoin Reilly | Nik Blackburn | Daniel Resnick + Antony Zouch (cox)
Coach - Ross Cannell

Event 24 Boys under-17 single [ event results ]

WTLB 1: Crew - Ignus Ferreira
Coach - Ross Cannell

Event 24 Boys under-17 single [ event results ]

WTLB 2: Crew - Paul Mazgajski
Coach - Ross Cannell

Event 26 Boys under-16 four [ event results ]

WTLB 1: Crew - Leighton Morris | Kima Iosua | James McQuaid | Kyle Tucker + Zane Dykman (cox)
Coaches - Mike Stanley | Jeremy Jones

Event 26 Boys under-16 four [ event results ]

WTLB 2: Crew - George Grieve | Ben Churches | Jordan Stanley | Nick Meister + Antony Zouch (cox)
Coaches - Mike Stanley | Sam Linder

Event 30 Boys under-18 novice eight [ event results ]

WTLB 1: Crew - Sam Howard | Mitchell Roberts | Paul Dorey | Kane McGhie | Jefferson Haldane | Sam Wells | Andrew Pribble | Dalton Adam-Smith + Josua Everitt (cox)
Coaches - Peter Abbott | Rob Ansell

Event 31 Boys under-17 eight [ event results ]

Event 34 Boys under-15 four [ event results ]

WTLB 1: Crew - Shawn Houston | Haden Smith | Finn Howard | Jamie Burfoot + Kyle Battersby (cox)
Coaches - Rob Ansell | Barry Mabbott

Event 34 Boys under-15 four [ event results ]

Event 35 Boys under-16 eight [ event results ]

WTLB 1: Crew - Leighton Morris | Kyle Tucker | Jordan Stanley | Kima Iosua | George Grieve | Nick Meister | James McQuaid | Ben Churches + Zane Dykman (cox)
Coaches - Mike Stanley | Jeremy Jones

Event 35 Boys under-16 eight [ event results ]

WTLB 2: Crew - Michael Condon | Adam Botterill | Rory McGahan | Callum Mill | Brad Flexman | Dylan Wells | Andrew Kouryatnikov | Nathan Smith + Antony Zouch (cox)
Coaches - Mike Stanley | Sam Linder

Event 38 Boys under-17 double [ event results ]

WTLB 1: Crew - Paul Mazgajski | Nik Blackburn
Coach - Ross Cannell

Event 39 Boys under-18 single [ event results ]

WTLB 1: Crew - Ignus Ferreira
Coach - Ross Cannell

Event 42 Boys under-15 double [ event results ]

WTLB 1: Crew - Brad Flexman | Leon Afanasev
Coaches - Mike Stanley | Jeremy Jones

Event 42 Boys under-15 double [ event results ]

WTLB 2: Crew - Callum Mill | Nathan Smith
Coaches - Mike Stanley | Sam Linder

Event 42 Boys under-15 double [ event results ]

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis07 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis07 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA