NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Howick College's approved colours
#33: Howick College


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2010 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Auckland Grammar School's singletAuckland Grammar School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Auckland Grammar School at the 2010 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Auckland Grammar School's final ranking at the regatta.

Auckland Grammar School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

AGSB 1: Crew - Robbie Dowden | Nick Morton
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

AGSB 2: Crew - Harrison Rose | Thomas Attwood
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 4 Boys under-17 four [ event results ]

AGSB 1: Crew - Tim Emery | Adam Smith | Louis van Velthooven | Karl Kennedy + Joel Bateman (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 4 Boys under-17 four [ event results ]

AGSB 2: Crew - James Razey-Watts | Mischa Tosswill | Miles Ceannedigh | Nick Pain + Jackson Reardon (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

AGSB 1: Crew - Arvind Nair | Jake Florence | Murray Liddell | Robert Duncan + Jonny Brown (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

AGSB 2: Crew - Jamie Keay | Josh Yang | Peter Mitchell | Reuben Sandoy + Marshall Bull (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 6 Boys under-18 pair [ event results ]

AGSB 1: Crew - Hamish Mitchell | Michael Longuet-Higgins
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 13 Boys under-16 quad [ event results ]

AGSB 1: Crew - Robbie Dowden | Thomas Attwood | Nick Morton | Harrison Rose + Guthrie Burns (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 14 Boys under-18 novice four [ event results ]

AGSB 1: Crew - Ben McArthur | Zeke Pullan | Niklas Erikson | Cameron van Tiel + Jeremy Oliver (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 14 Boys under-18 novice four [ event results ]

AGSB 2: Crew - Rory Crawford | Marco de Jong | Matt Illingworth | Andrew Chong + Jonny Brown (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 15 Boys under-15 eight [ event results ]

AGSB 1: Crew - Callum Ross | Jaco Theunissen | Felix Schmidt | Josh Little | Navin Kurup | Jacob van Tiel | Josh Hares | Peter Boberg + Joel Bateman (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 15 Boys under-15 eight [ event results ]

AGSB 2: Crew - Arvind Nair | Jake Florence | Murray Liddell | Robert Duncan | Josh Yang | Peter Mitchell | Jamie Keay | Reuben Sandoy + Marshall Bull (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 17 Boys under-18 four [ event results ]

AGSB 1: Crew - Taylor Burns | Mitchell Dumergue | Jesse Fyfe | Sean Doak + Guthrie Burns (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 17 Boys under-18 four [ event results ]

AGSB 2: Crew - James Razey-Watts | Nick Pain | Nick Yang | Sam Jacks + Jackson Reardon (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 21 Boys under-18 four [ event results ]

AGSB 1: Crew - Hamish Mitchell | Adam Smith | Louis van Velthooven | Michael Longuet-Higgins + Joel Bateman (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 26 Boys under-16 four [ event results ]

AGSB 1: Crew - Thomas Batts | James Bridgman | Brad Heath | David Richardson + Guthrie Burns (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 30 Boys under-18 novice eight [ event results ]

AGSB 1: Crew - Ben McArthur | Jacob van Tiel | Felix Schmidt | Josh Little | Rory Crawford | Cameron van Tiel | Navin Kurup | Marco de Jong + Jeremy Oliver (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 30 Boys under-18 novice eight [ event results ]

AGSB 2: Crew - Arvind Nair | Jake Florence | Josh Hares | Jaco Theunissen | Robert Duncan | Peter Boberg | Murray Liddell | Matt Illingworth + Marshall Bull (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 31 Boys under-17 eight [ event results ]

AGSB 1: Crew - Taylor Burns | Adam Smith | Hamish Mitchell | Louis van Velthooven | Tim Emery | Jarrod White | Karl Kennedy | Jesse Fyfe + Joel Bateman (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 35 Boys under-16 eight [ event results ]

AGSB 1: Crew - Thomas Batts | Sean Doak | Nick Yang | James Bridgman | Brad Heath | Ben McArthur | Niklas Erikson | David Richardson + Jackson Reardon (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 38 Boys under-17 double [ event results ]

AGSB 1: Crew - Mischa Tosswill | Avinash de Silva
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 44 Boys under-18 eight [ event results ]

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis10 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis10 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA