NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Aquinas College's approved colours
#3: Aquinas College


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2010 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Cambridge High School's singletCambridge High School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Cambridge High School at the 2010 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Cambridge High School's final ranking at the regatta.

Cambridge High School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

CAMB 1: Crew - Zac Howell | Alex Coldicutt
Coach - Matt Lobb

Event 2 Girls under-17 single [ event results ]

CAMB 1: Crew - Alex Deverell
Coach - Stev Deverell

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

CAMB 1: Crew - Anthony Bolger | Ethan Monks | Sam mc Kenzie | Milan Venter + Aaron Thompson (cox)
Coach - Jarrod Saxton

Event 16 Girls under-16 double [ event results ]

CAMB 1: Crew - Amy Edlin | Shae Blackmore
Coach - Alex Bayes

Event 18 Boys under-17 quad [ event results ]

CAMB 1: Crew - Matt Cashmore | Hamish Carter | Zac Howell | Alex Coldicutt + Meredith Graham (cox)
Coach - Matt Lobb

Event 18 Boys under-17 quad [ event results ]

CAMB 2: Crew - Ben Good | Sean McVerry | Ethan Monks | Doyle Stanners + Mitch Coldicutt (cox)
Coach - Mattlobb

Event 20 Girls under-15 double [ event results ]

CAMB 1: Crew - Jaime-Marie MacFie | Hannah Duncum
Coach - Neil Saxton

Event 20 Girls under-15 double [ event results ]

CAMB 2: Crew - Olivia Hopkins | Natasha Walker
Coach - Neil Saxton

Event 23 Girls under-17 double [ event results ]

CAMB 1: Crew - Anna Saxton | Kayla Jans
Coach - Alex Bayes

Event 24 Boys under-17 single [ event results ]

CAMB 1: Crew - Sean McVerry

Event 28 Girls under-15 quad [ event results ]

CAMB 1: Crew - Emma Deeney | Hannah Duncum | Jaime-Marie MacFie | Olivia Hopkins + Meredith Graham (cox)
Coach - Neil Saxton

Event 34 Boys under-15 four [ event results ]

CAMB 1: Crew - Anthony Bolger | James Martin | Iain Maritz | Sam mc Kenzie + Aaron Thompson (cox)
Coach - Jarrod Saxton

Event 37 Girls under-18 novice four [ event results ]

CAMB 1: Crew - Sharney West | Waimoana Fotofili | Marcelle West | Emma Deeney + Meredith Graham (cox)
Coaches - Neil Saxton | Don Baron

Event 38 Boys under-17 double [ event results ]

CAMB 1: Crew - Matt Cashmore | Hamish Carter
Coach - Mattlobb

Event 38 Boys under-17 double [ event results ]

CAMB 2: Crew - Doyle Stanners | Ben Good
Coach - Matt Lobb

Event 39 Boys under-18 single [ event results ]

CAMB 1: Crew - Stefan Morrison
Coach - Don Baron

Event 40 Girls under-17 quad [ event results ]

CAMB 1: Crew - Anna Saxton | Kayla Jans | Waimoana Fotofili | Amy Edlin + Kaitlin Stacey (cox)
Coach - Alex Byes

Event 42 Boys under-15 double [ event results ]

CAMB 1: Crew - Ethan Monks | Anthony Bolger
Coach - Jarrod Saxton

Event 42 Boys under-15 double [ event results ]

CAMB 2: Crew - Sam mc Kenzie | Milan Venter
Coach - Jarrod Saxton

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis10 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis10 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA