NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Te Awamutu College's approved colours
#111: Te Awamutu College


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2010 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Diocesan School For Girls' singletDiocesan School For Girls [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Diocesan School For Girls at the 2010 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Diocesan School For Girls' final ranking at the regatta.

Diocesan School For Girls also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 2 Girls under-17 single [ event results ]

DIOC 1: Crew - Frances Hughes
Coach - Neil Thomson

Event 7 Girls under-16 four [ event results ]

DIOC 1: Crew - Amelia Ewen | Emily O'Halloran | Alexandra Dickey | Charlotte Garland + Olivia Rose (cox)
Coach - Neil Thomson

Event 7 Girls under-16 four [ event results ]

DIOC 2: Crew - Harriet Taylor | Katherine Bennett | Natasha Abeysundara | Sarah Caro + Chloe Burns (cox)
Coach - Neil Thomson

Event 8 Girls under-18 novice eight [ event results ]

Event 11 Girls under-18 four [ event results ]

DIOC 1: Crew - Charlotte Towle | Charlotte Garland | Eloise Kannemeyer | Madeleine Palmer + Sarah Platt (cox)
Coach - Neil Thomson

Event 12 Girls under-15 eight [ event results ]

Event 16 Girls under-16 double [ event results ]

DIOC 1: Crew - Elena Glengarry | Frances Hughes
Coach - Neil Thomson

Event 16 Girls under-16 double [ event results ]

DIOC 2: Crew - Madeleine Palmer | Amelia Ewen
Coach - Neil Thomson

Event 19 Girls under-18 single [ event results ]

DIOC 1: Crew - Lucy Cammell
Coach - Neil Thomson

Event 22 Girls under-18 four [ event results ]

DIOC 1: Crew - Charlotte Towle | Lucy Cammell | Eloise Kannemeyer | Karina Phillips + Sarah Platt (cox)
Coach - Neil Thomson

Event 25 Girls under-16 eight [ event results ]

Event 25 Girls under-16 eight [ event results ]

Event 27 Girls under-18 double [ event results ]

DIOC 1: Crew - Eloise Kannemeyer | Karina Phillips
Coach - Neil Thomson

Event 29 Girls under-17 four [ event results ]

DIOC 1: Crew - Molly Ferguson | Gabrielle Smith | Alexandra Tapper | Gemma Knapton + Chloe Burns (cox)
Coach - Neil Thomson

Event 33 Girls under-16 quad [ event results ]

DIOC 1: Crew - Elena Glengarry | Frances Hughes | Amelia Ewen | Madeleine Palmer + Olivia Rose (cox)
Coach - Neil Thomson

Event 37 Girls under-18 novice four [ event results ]

DIOC 2: Crew - Harriet Taylor | Jessica Doughty | Bella Chisholm | Katherine Bennett + Shenny Chiu (cox)
Coach - Neil Thomson

Event 41 Girls under-15 four [ event results ]

DIOC 1: Crew - Kathleen Griffiths | Olivia Underwood | Elena Glengarry | Brooke Casey + Emily Lawson (cox)
Coach - Neil Thomson

Event 41 Girls under-15 four [ event results ]

DIOC 2: Crew - Amy Mills | Isobel Grant | Alexandra Dickey | Elena Glengarry + Olivia Rose (cox)
Coach - Neil Thomson

Event 41 Girls under-15 four [ event results ]

DIOC 3: Crew - Hannah Ferguson | Lucinda Stevens | Meghan Seel | Bille Mabee + Shenny Chiu (cox)
Coach - Neil Thomson

Event 43 Girls under-18 eight [ event results ]

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis10 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis10 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA