NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Hutt International Boys' School's approved colours
#151: Hutt International Boys' School


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2010 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Hamilton Boys High School's singletHamilton Boys High School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Hamilton Boys High School at the 2010 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Hamilton Boys High School's final ranking at the regatta.

Hamilton Boys High School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 4 Boys under-17 four [ event results ]

HAMB 1: Crew - Samuel Thompson | Tayler Jacobs | Russell Schaare | Shay Austin + Mitchell Willetts (cox)
Coach - Ross Lindstrom

Event 4 Boys under-17 four [ event results ]

HAMB 2: Crew - Rihara Martell | Michael Rasmussen | Victor Brown | Kenyon Marais + Nick Cupit (cox)
Coach - Ross Lindstrom

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

HAMB 1: Crew - Scott Cameron | Alex Bardoul | Ryan Rasmussen | Isaac Algar + Caleb Sheppard (cox)
Coach - Glenn Ross

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

HAMB 2: Crew - Adam Grinter | Tallis Karaitiana | Mitchell McNae | Brad Oberman + Jack Donaldson (cox)
Coach - Glenn Ross

Event 6 Boys under-18 pair [ event results ]

HAMB 1: Crew - Nick Ross | Jason Stroud
Coach - Bruce Holden

Event 6 Boys under-18 pair [ event results ]

HAMB 2: Crew - Shuan Kirkham | McKenzie Macky
Coach - Bruce Holden

Event 6 Boys under-18 pair [ event results ]

HAMB 3: Crew - Logan Rodger | Daniel Bates
Coach - Bruce Holden

Event 13 Boys under-16 quad [ event results ]

HAMB 1: Crew - Max Christensen | Blair Pointon | Blair Brown | Nicholas Anselmi + Morgan Steel (cox)
Coach - Karl Little

Event 14 Boys under-18 novice four [ event results ]

HAMB 1: Crew - Finian Casey | Goudswaard Hayden | Simon Mathis | Kaleb Foote + Mitchell Willetts (cox)
Coach - Karl Little

Event 14 Boys under-18 novice four [ event results ]

HAMB 2: Crew - Jarrod Gwynne | Sam Gilchrist | Liam Fuchs-Jansen | Adam Grinter + Jack Donaldson (cox)
Coach - Glenn Ross

Event 15 Boys under-15 eight [ event results ]

Event 21 Boys under-18 four [ event results ]

HAMB 1: Crew - Shuan Kirkham | Jason Stroud | Nick Ross | McKenzie Macky + Caleb Sheppard (cox)
Coach - Bruce Holden

Event 21 Boys under-18 four [ event results ]

HAMB 2: Crew - Logan Rodger | Patrick Harrison | Shay Austin | Daniel Bates + Mitchell Willetts (cox)
Coach - Bruce Holden

Event 26 Boys under-16 four [ event results ]

HAMB 1: Crew - Finian Casey | Alex Bardoul | Max Christensen | Nicholas Anselmi + Morgan Steel (cox)
Coach - Karl Little

Event 30 Boys under-18 novice eight [ event results ]

Event 31 Boys under-17 eight [ event results ]

Event 34 Boys under-15 four [ event results ]

HAMB 1: Crew - Mitchell McNae | Tallis Karaitiana | Ryan Rasmussen | Isaac Algar + Caleb Sheppard (cox)
Coach - Glenn Ross

Event 35 Boys under-16 eight [ event results ]

Event 39 Boys under-18 single [ event results ]

HAMB 1: Crew - Marcel Madruga
Coach - Bruce Holden

Event 42 Boys under-15 double [ event results ]

HAMB 1: Crew - Alex Bardoul | Ryan Rasmussen
Coach - Glenn Ross

Event 44 Boys under-18 eight [ event results ]

Event 44 Boys under-18 eight [ event results ]

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis10 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis10 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA