NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Auckland Grammar School's approved colours
#0: Auckland Grammar School

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2010 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2021 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Onslow College's singletOnslow College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Onslow College at the 2010 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Onslow College's final ranking at the regatta.

Onslow College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis05 || nis06 || nis07 || nis10 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

ONSL 1: Crew - Nicholas Banks | Andy Gartrell
Coach - Allan Mills

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

Event 8 Girls under-18 novice eight [ event results ]

Event 14 Boys under-18 novice four [ event results ]

ONSL 1: Crew - Bastian Scotts-Bahle | Cathan Tamarapa | Nicholas Murdoch | Dylan Kaufman + Samuel Ng (cox)
Coach - Allan Mills

Event 14 Boys under-18 novice four [ event results ]

ONSL 2: Crew - Alexander Barclay | Conor McIntosh | Oliver Patterson | Simon Butler + Zoe Pattinson-Fan (cox)
Coach - Allan Mills

Event 16 Girls under-16 double [ event results ]

ONSL 1: Crew - Emily Eastgate | Isobella Wicks
Coach - Fili Liua'Ana

Event 20 Girls under-15 double [ event results ]

ONSL 1: Crew - Simone Dunn | Ana Scotney
Coach - Warrick Fowlie

Event 26 Boys under-16 four [ event results ]

ONSL 1: Crew - Alexander Barclay | Conor McIntosh | Oliver Patterson | Simon Butler + Zoe Pattinson-Fan (cox)
Coach - Allan Mills

Event 28 Girls under-15 quad [ event results ]

ONSL 1: Crew - Simone Dunn | Ana Scotney | Florence Blair | Jemima Gardner-Rodden + Georgia Beck (cox)
Coach - Warrick Fowlie

Event 30 Boys under-18 novice eight [ event results ]

Event 34 Boys under-15 four [ event results ]

ONSL 1: Crew - Bastian Scotts-Bahle | Cathan Tamarapa | Nicholas Murdoch | Dylan Kaufman + Samuel Ng (cox)
Coach - Allan Mills

Event 37 Girls under-18 novice four [ event results ]

ONSL 1: Crew - Florence Blair | Emily Eastgate | Isobella Wicks | Jemima Gardner-Rodden + Georgia Beck (cox)
Coach - Warrick Fowlie

Event 38 Boys under-17 double [ event results ]

ONSL 1: Crew - Nicholas Banks | Andy Gartrell
Coach - Allan Mills

Event 41 Girls under-15 four [ event results ]

ONSL 1: Crew - Simone Dunn | Molly-Rose McDavitt | Libby Butler | Navodhi Delpachitra + Georgia Beck (cox)
Coach - Warrick Fowlie

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis10 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis10 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA