NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Rangi Ruru Girls School's approved colours
#78: Rangi Ruru Girls School


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2010 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

St Paul's Collegiate School's singletSt Paul's Collegiate School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by St Paul's Collegiate School at the 2010 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for St Paul's Collegiate School's final ranking at the regatta.

St Paul's Collegiate School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

SPLH 1: Crew - David Rooney | Aaron Cleland
Coach - St Paul'S Coaching Team

Event 2 Girls under-17 single [ event results ]

SPLH 1: Crew - Rebecca Atkinson
Coach - St Paul'S Coaching Team

Event 2 Girls under-17 single [ event results ]

SPLH 2: Crew - Talya Thomas
Coach - St Paul'S Coaching Team

Event 4 Boys under-17 four [ event results ]

SPLH 1: Crew - Hamish Mahon | Lucien Nabbs | Grayson Croasdale | Izak Eksteen + Zac Laurich (cox)
Coach - St Paul'S Coaching Team

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

SPLH 1: Crew - Jack Kelly | Matthew Husband-Dravitzki | Cameron Bartley | Lucas Martin + Jesper Mannson (cox)
Coach - St Paul'S Coaching Team

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

SPLH 2: Crew - William Heald | Will Guest | Quinn McKay | Fransois Eksteen + Gus Black (cox)
Coach - St Paul'S Coaching Team

Event 6 Boys under-18 pair [ event results ]

SPLH 1: Crew - Alex Mason | Zack Oliver
Coach - St Paul'S Coaching Team

Event 6 Boys under-18 pair [ event results ]

SPLH 2: Crew - Luc Rodwell | Maxwell Stuart-Jones
Coach - St Paul'S Coaching Team

Event 13 Boys under-16 quad [ event results ]

SPLH 1: Crew - Aaron Cleland | Cameron Davison | Aaron Elliott | David Rooney + Jesper Mannson (cox)
Coach - St Paul'S Coaching Team

Event 14 Boys under-18 novice four [ event results ]

SPLH 1: Crew - Cameron Bartley | Will Guest | Matthew Husband-Dravitzki | Quinn McKay + Gus Black (cox)
Coach - St Paul'S Coaching Team

Event 15 Boys under-15 eight [ event results ]

Event 16 Girls under-16 double [ event results ]

SPLH 1: Crew - Talya Thomas | Alex Wilson
Coach - St Paul'S Coaching Team

Event 17 Boys under-18 four [ event results ]

SPLH 1: Crew - Johannes MacPherson | Alex Hargreaves | David Rooney | Cameron Davison + Jesper Mannson (cox)
Coach - St Paul'S Coaching Team

Event 18 Boys under-17 quad [ event results ]

SPLH 1: Crew - Michael Hodge | Hamish Mahon | Lucien Nabbs | Izak Eksteen + James Pickford (cox)
Coach - St Paul'S Coaching Team

Event 19 Girls under-18 single [ event results ]

SPLH 1: Crew - Lucy Travis
Coach - St Paul'S Coaching Team

Event 21 Boys under-18 four [ event results ]

SPLH 1: Crew - Alex Mason | Zack Oliver | Luc Rodwell | Maxwell Stuart-Jones + Zac Laurich (cox)
Coach - St Paul'S Coaching Team

Event 24 Boys under-17 single [ event results ]

SPLH 1: Crew - Michael Hodge
Coach - St Paul'S Coaching Team

Event 26 Boys under-16 four [ event results ]

SPLH 1: Crew - Hamish Mahon | Izak Eksteen | Jordan Patchell | Joseph Velzian + Jesper Mannson (cox)
Coach - St Paul'S Coaching Team

Event 26 Boys under-16 four [ event results ]

SPLH 2: Crew - Johannes MacPherson | Theo MacDonell | Jluke Wyllie-Miln | William Cooper + Zac Laurich (cox)
Coach - St Paul'S Coaching Team

Event 27 Girls under-18 double [ event results ]

SPLH 1: Crew - Theresa Steiner | Lucy Travis
Coach - St Paul'S Coaching Team

Event 32 Boys under-18 double [ event results ]

SPLH 1: Crew - Michael Hodge | Grayson Croasdale
Coach - St Paul'S Coaching Team

Event 34 Boys under-15 four [ event results ]

SPLH 2: Crew - Keiran Dale | Matthew Husband-Dravitzki | Cameron Bartley | Will Guest + William Heald (cox)
Coach - St Paul'S Coaching Team

Event 35 Boys under-16 eight [ event results ]

Event 35 Boys under-16 eight [ event results ]

Event 36 Girls under-18 quad [ event results ]

SPLH 1: Crew - Rebecca Atkinson | Lucy Travis | Theresa Steiner | Alex Wilson + Zac Laurich (cox)
Coach - St Paul'S Coaching Team

Event 40 Girls under-17 quad [ event results ]

SPLH 1: Crew - Rebecca Atkinson | Talya Thomas | Theresa Steiner | Alex Wilson + Fransois Eksteen (cox)
Coach - St Paul'S Coaching Team

Event 42 Boys under-15 double [ event results ]

SPLH 1: Crew - Jack Kelly | Lucas Martin
Coach - St Paul'S Coaching Team

Event 44 Boys under-18 eight [ event results ]

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis10 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis10 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA