NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Hutt Valley High School's approved colours
#34: Hutt Valley High School


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2010 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

St Peter's School's singletSt Peter's School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by St Peter's School at the 2010 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for St Peter's School's final ranking at the regatta.

St Peter's School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

STPC 1: Crew - Matthew Dunham | Matthew Dawkins
Coach - St Peter's Coaching Team

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

STPC 2: Crew - Cleave Holmes | Ashton Moorhead
Coach - St Peter's Coaching Team

Event 2 Girls under-17 single [ event results ]

STPC 1: Crew - Ashleigh Hodge
Coach - St Peter's Coaching Team

Event 2 Girls under-17 single [ event results ]

STPC 2: Crew - Sariska Adams
Coach - St Peter's Coaching Team

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

STPC 1: Crew - Joshua Morrison | Toby Gibbons | Joshua Caddigan | Ben van Dalen + Zara Bennett (cox)
Coach - St Peter's Coaching Team

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

STPC 2: Crew - Jack Sargent | Judd Speedy | Stephen Khalil | Jesse Arends + James McElligott (cox)
Coach - St Peter's Coaching Team

Event 7 Girls under-16 four [ event results ]

STPC 1: Crew - Lauren Russell | Emily Whitbread | Sarah Joubert | Anastasia Arends + Nichola McLellan (cox)
Coach - St Peter's Coaching Team

Event 8 Girls under-18 novice eight [ event results ]

Event 10 Boys under-18 quad [ event results ]

STPC 1: Crew - Kieran MacDonald | Christopher Morrison | Ryan Goodson | Nicholas Pacey + Andrea Zorn (cox)
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 12 Girls under-15 eight [ event results ]

Event 13 Boys under-16 quad [ event results ]

STPC 1: Crew - Matthew Dunham | Matthew Dawkins | Toby Gibbons | Ashton Moorhead + Khoti Clements (cox)
Coach - St Peter's Coaching Team

Event 13 Boys under-16 quad [ event results ]

STPC 2: Crew - Matthew Hughes | Cleave Holmes | Alex Nathan | David Maney + Matthew Clark (cox)
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 15 Boys under-15 eight [ event results ]

Event 19 Girls under-18 single [ event results ]

STPC 1: Crew - Jessica Munro
Coach - St Peter's Coaching Team

Event 19 Girls under-18 single [ event results ]

STPC 2: Crew - Sariska Adams
Coach - St Peter's Coaching Team

Event 20 Girls under-15 double [ event results ]

STPC 1: Crew - Kirstie Petch | Sarah Joubert
Coach - St Peter's Coaching Team

Event 20 Girls under-15 double [ event results ]

STPC 2: Crew - Rosemary Troughton | Jessica Field
Coach - St Peter's Coaching Team

Event 23 Girls under-17 double [ event results ]

STPC 1: Crew - Ashleigh Hodge | Georgia Perry
Coach - St Peter's Coaching Team

Event 23 Girls under-17 double [ event results ]

STPC 2: Crew - Jessica Ria | Briar Murphy
Coach - St Peter's Coaching Team

Event 24 Boys under-17 single [ event results ]

STPC 1: Crew - Nicholas Pacey
Coach - St Peter's Coaching Team

Event 24 Boys under-17 single [ event results ]

STPC 2: Crew - Alexander Mudford
Coach - St Peter's Coaching Team

Event 25 Girls under-16 eight [ event results ]

Event 26 Boys under-16 four [ event results ]

STPC 1: Crew - Logan Berg | George Forster | Matthew Hughes | Cleave Holmes + Matthew Clark (cox)
Coach - St Peter's Coaching Team

Event 27 Girls under-18 double [ event results ]

STPC 1: Crew - Jessica Munro | Megan Vaughan
Coach - St Peter's Coaching Team

Event 28 Girls under-15 quad [ event results ]

STPC 1: Crew - Kirstie Petch | Sarah Joubert | Emily Munro | Jessica Field + Khoti Clements (cox)
Coach - St Peter's Coaching Team

Event 28 Girls under-15 quad [ event results ]

STPC 2: Crew - Caitlin Roa | Jordan Herewini | Isabella Cochrane | Emily Anselmi + Olivia Renouf (cox)
Coach - St Peter's Coaching Team

Event 29 Girls under-17 four [ event results ]

STPC 1: Crew - Jessica Ria | Briar Murphy | Emily Whitbread | Sariska Adams + Andrea Zorn (cox)
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 30 Boys under-18 novice eight [ event results ]

STPC 1: Crew - Jack Sargent | Joshua Morrison | Logan Berg | George Forster | Ben van Dalen | Judd Speedy | Stephen Khalil | Alex Nathan + Zara Bennett (cox)
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 32 Boys under-18 double [ event results ]

STPC 1: Crew - Ryan Goodson | Christopher Morrison
Coach - St Peter's Coaching Team

Event 32 Boys under-18 double [ event results ]

STPC 2: Crew - Kieran MacDonald | Nicholas Pacey
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 32 Boys under-18 double [ event results ]

STPC 3: Crew - Alexander Mudford | Dylan Mathis
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 33 Girls under-16 quad [ event results ]

STPC 1: Crew - Lauren Russell | Emily Whitbread | Anastasia Arends | Rebecca Wilcox + Lucie Tasker (cox)
Coach - St Peter's Coaching Team

Event 35 Boys under-16 eight [ event results ]

Event 36 Girls under-18 quad [ event results ]

STPC 1: Crew - Ashleigh Hodge | Georgia Perry | Megan Vaughan | Jessica Munro + Matthew Clark (cox)
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 37 Girls under-18 novice four [ event results ]

STPC 1: Crew - Crystal van der Heyden | Claire Taylor | Bronwen Holmes | Eloise Dowse + Zara Bennett (cox)
Coach - St Peter's Coaching Team

Event 38 Boys under-17 double [ event results ]

STPC 1: Crew - Alexander Mudford | Nicholas Pacey
Coach - St Peter's Coaching Team

Event 39 Boys under-18 single [ event results ]

STPC 1: Crew - Ryan Goodson
Coach - St Peter's Coaching Team

Event 39 Boys under-18 single [ event results ]

STPC 2: Crew - Kieran MacDonald
Coach - St Peter's Coaching Team

Event 40 Girls under-17 quad [ event results ]

STPC 1: Crew - Ashleigh Hodge | Georgia Perry | Briar Murphy | Jessica Ria + Andrea Zorn (cox)
Coach - St Peter's Coaching Team

Event 41 Girls under-15 four [ event results ]

STPC 1: Crew - Rosemary Troughton | Kirstie Petch | Sarah Joubert | Emily Munro + Nichola McLellan (cox)
Coach - St Peter's Coaching Team

Event 41 Girls under-15 four [ event results ]

STPC 2: Crew - Hannah Stannard | Karina Irwin | Tayla Jugum | Rachel Hogan + Olivia Renouf (cox)
Coach - St Peter's Coaching Team

Event 42 Boys under-15 double [ event results ]

STPC 1: Crew - Joshua Morrison | Toby Gibbons
Coach - St Peter's Coaching Team

Event 42 Boys under-15 double [ event results ]

STPC 2: Crew - Ben van Dalen | Joshua Caddigan
Coach - St Peter's Coaching Team

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis10 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis10 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA