NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Sancta Maria College's approved colours
#88: Sancta Maria College

SISSC 2019

NISSC 2019


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2010 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2018 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Tauranga Girls College's singletTauranga Girls College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Tauranga Girls College at the 2010 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Tauranga Girls College's final ranking at the regatta.

Tauranga Girls College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 2 Girls under-17 single [ event results ]

TRGG 1: Crew - Elyse Rothery
Coach - Herb Stevenson

Event 2 Girls under-17 single [ event results ]

TRGG 2: Crew - Rebecca Wilson
Coach - Craig Bocock

Event 8 Girls under-18 novice eight [ event results ]

TRGG 1: Crew - Laura Perry | Sam Fredheim | Rebecca McGill | Katie Noakes | Belinda Ketel | Katie Snowden | Olivia Gambitsis | Fiona Bennett + Huia Ackerman (cox)
Coaches - Craig Bocock | Jeff Johnson

Event 11 Girls under-18 four [ event results ]

TRGG 1: Crew - Diana Clarke | Morgan Bennett | Becky Hodgson | Helen Crouth + Katie Sheehan (cox)
Coach - Herb Stevenson

Event 12 Girls under-15 eight [ event results ]

TRGG 1: Crew - Ellen Crane | Alathea Lockett | Anna Cullum | Lydia Milne | Belinda Ketel | Laura Bonney | Fiona Bennett | Sam Fredheim + Kalise Parrott (cox)
Coaches - Craig Bocock | Jeff Johnson

Event 12 Girls under-15 eight [ event results ]

TRGG 2: Crew - Laura Perry | Katie Snowden | Rebecca McGill | Marika Williams | Amber Grimmett | Emma Godfrey | Louise Oakley | Amy Dobinson + Lukah Upton (cox)
Coaches - Jeff Johnson | Craig Bocock

Event 19 Girls under-18 single [ event results ]

TRGG 1: Crew - Katie Noakes
Coach - Herb Stevenson

Event 23 Girls under-17 double [ event results ]

TRGG 1: Crew - Elyse Rothery | Helen Crouth
Coach - Herb Stevenson

Event 23 Girls under-17 double [ event results ]

TRGG 2: Crew - Becky Hodgson | Courtenay Megson
Coach - Herb Stevenson

Event 25 Girls under-16 eight [ event results ]

TRGG 1: Crew - Ellen Crane | Lydia Milne | Rebecca Wilson | Awhina Hona | Anna Cullum | Laura Bonney | Olivia Gambitsis | Abbey Loveday + Kalise Parrott (cox)
Coaches - Craig Bocock | Jeff Johnson

Event 28 Girls under-15 quad [ event results ]

TRGG 1: Crew - Ellen Crane | Lydia Milne | Anna Cullum | Laura Bonney + Kalise Parrott (cox)
Coaches - Craig Bocock | Jeff Johnson

Event 28 Girls under-15 quad [ event results ]

TRGG 2: Crew - Amber Grimmett | Alathea Lockett | Katie Snowden | Louise Oakley + Huia Ackerman (cox)
Coaches - Jeff Johnson | Craig Bocock

Event 28 Girls under-15 quad [ event results ]

TRGG 3: Crew - Fiona Bennett | Belinda Ketel | Sam Fredheim | Laura Perry + Lukah Upton (cox)
Coaches - Craig Bocock | Jeff Johnson

Event 28 Girls under-15 quad [ event results ]

TRGG 4: Crew - Rebecca McGill | Marika Williams | Emma Godfrey | Amy Dobinson + Courtenay Megson (cox)
Coaches - Jeff Johnson | Craig Bocock

Event 29 Girls under-17 four [ event results ]

TRGG 1: Crew - Diana Clarke | Morgan Bennett | Elyse Rothery | Helen Crouth + Katie Sheehan (cox)
Coach - Herb Stevenson

Event 33 Girls under-16 quad [ event results ]

TRGG 1: Crew - Abbey Loveday | Rebecca Wilson | Awhina Hona | Olivia Gambitsis + Huia Ackerman (cox)
Coaches - Craig Bocock | Jeff Johnson

Event 37 Girls under-18 novice four [ event results ]

TRGG 1: Crew - Fiona Bennett | Katie Noakes | Belinda Ketel | Laura Bonney + Kalise Parrott (cox)
Coaches - Craig Bocock | Jeff Johnson

Event 37 Girls under-18 novice four [ event results ]

TRGG 2: Crew - Laura Perry | Sam Fredheim | Amber Grimmett | Rebecca McGill + Lukah Upton (cox)
Coaches - Jeff Johnson | Craig Bocock

Event 40 Girls under-17 quad [ event results ]

TRGG 1: Crew - Diana Clarke | Morgan Bennett | Becky Hodgson | Courtenay Megson + Katie Sheehan (cox)
Coach - Herb Stevenson

Event 41 Girls under-15 four [ event results ]

TRGG 1: Crew - Ellen Crane | Lydia Milne | Anna Cullum | Alathea Lockett + Kalise Parrott (cox)
Coaches - Craig Bocock | Jeff Johnson

Event 41 Girls under-15 four [ event results ]

TRGG 2: Crew - Marika Williams | Emma Godfrey | Louise Oakley | Amy Dobinson + Huia Ackerman (cox)
Coaches - Jeff Johnson | Craig Johnson

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis10 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis10 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA