NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
St Peter's College's approved colours
#105: St Peter's College


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2010 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Wellington Girls College's singletWellington Girls College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Wellington Girls College at the 2010 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Wellington Girls College's final ranking at the regatta.

Wellington Girls College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 2 Girls under-17 single [ event results ]

WLGC 1: Crew - Tayler Gall
Coach - Alan Greer

Event 2 Girls under-17 single [ event results ]

WLGC 2: Crew - Evangelene Rolinson- Purchase
Coach - Alan Greer

Event 2 Girls under-17 single [ event results ]

WLGC 3: Crew - Jess Paton
Coaches - Alan Greer | Mark Ware

Event 3 Girls under-18 pair [ event results ]

WLGC 1: Crew - Ella Keenan | Samantha Knott
Coach - Alan Greer

Event 7 Girls under-16 four [ event results ]

WLGC 1: Crew - Jackie Kiddle | Lucy McKenzie | Phoebe Christensen | Libby Neilson + Emily Barker (cox)
Coaches - Alan Greer | Mark Ware

Event 7 Girls under-16 four [ event results ]

WLGC 2: Crew - Imogen Holmes | Nesta Jones | Caitlin Knell | Natalie Fraser-Jones + Phoebe Grimmer (cox)
Coaches - Alan Greer | Mark Ware

Event 8 Girls under-18 novice eight [ event results ]

Event 12 Girls under-15 eight [ event results ]

Event 16 Girls under-16 double [ event results ]

WLGC 1: Crew - Philippa Loveard | Alex Ware
Coach - Alan Greer

Event 16 Girls under-16 double [ event results ]

WLGC 2: Crew - Jackie Kiddle | Lucy McKenzie
Coaches - Alan Greer | Mark Ware

Event 19 Girls under-18 single [ event results ]

WLGC 1: Crew - Jess Paton
Coach - Alan Greer

Event 19 Girls under-18 single [ event results ]

WLGC 2: Crew - Evangelene Rolinson- Purchase
Coach - Alan Greer

Event 20 Girls under-15 double [ event results ]

WLGC 1: Crew - Lucy Saunders | Lillias Henderson
Coaches - Alan Greer | Mark Ware

Event 20 Girls under-15 double [ event results ]

WLGC 2: Crew - Katrina Boyce | Christina Neil
Coach - Te Oranoa Wawatai

Event 22 Girls under-18 four [ event results ]

WLGC 1: Crew - Kate Miller | Tayler Gall | Ella Keenan | Samantha Knott + Clare O'Connor (cox)
Coach - Alan Greer

Event 25 Girls under-16 eight [ event results ]

Event 27 Girls under-18 double [ event results ]

WLGC 1: Crew - Tayler Gall | Jess Paton
Coach - Alan Greer

Event 28 Girls under-15 quad [ event results ]

WLGC 1: Crew - Isabella Thompson | Isabelle Paul | Elizabeth English | Emma Belworthy Lewthwaite + Nicola Cryer (cox)
Coach - Te Oranoa Wawatai

Event 28 Girls under-15 quad [ event results ]

WLGC 2: Crew - Katrina Boyce | Georgina Bourke | Olive McIntosh-Oakley | Isabella Rowley + Robyn Evans (cox)
Coach - Te Oranoa Wawatai

Event 29 Girls under-17 four [ event results ]

Event 33 Girls under-16 quad [ event results ]

WLGC 1: Crew - Lucy Saunders | Lillias Henderson | Emma Wilson | Bei Campbell + Emily Barker (cox)
Coaches - Alan Greer | Mark Ware

Event 33 Girls under-16 quad [ event results ]

WLGC 2: Crew - Imogen Holmes | Nesta Jones | Caitlin Knell | Natalie Fraser-Jones + Phoebe Grimmer (cox)
Coaches - Alan Greer | Mark Ware

Event 36 Girls under-18 quad [ event results ]

WLGC 1: Crew - Kate Miller | Ella Keenan | Samantha Knott | Evangelene Rolinson- Purchase + Clare O'Connor (cox)
Coaches - Alan Greer | Mark Ware

Event 37 Girls under-18 novice four [ event results ]

WLGC 1: Crew - Olive McIntosh-Oakley | Elizabeth English | Holly Leach | Brittany Campbell-Akers + Nicola Cryer (cox)
Coach - Te Oranoa Wawatai

Event 40 Girls under-17 quad [ event results ]

WLGC 1: Crew - Jess Paton | Tayler Gall | Philippa Loveard | Alex Ware + Clare O'Connor (cox)
Coach - Alan Greer

Event 40 Girls under-17 quad [ event results ]

WLGC 2: Crew - Lucy Saunders | Lillias Henderson | Emma Wilson | Emily Mather + Emily Barker (cox)
Coaches - Alan Greer | Mark Ware

Event 41 Girls under-15 four [ event results ]

WLGC 1: Crew - Isabella Thompson | Christina Neil | Isabelle Paul | Isabella Rowley + Robyn Evans (cox)
Coach - Te Oranoa Wawatai

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis10 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis10 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA