NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Timaru Boys High School's approved colours
#113: Timaru Boys High School


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2010 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Whanganui Collegiate School's singletWhanganui Collegiate School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Whanganui Collegiate School at the 2010 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Whanganui Collegiate School's final ranking at the regatta.

Whanganui Collegiate School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

WNCS 1: Crew - Oliver Wood | Nathan Toma
Coach - Alun Brown

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

WNCS 2: Crew - William Pointon | Hugh Dowding
Coach - Barry Banks

Event 3 Girls under-18 pair [ event results ]

WNCS 1: Crew - Janie MacKay | Emma Russell
Coach - Bob Evans

Event 3 Girls under-18 pair [ event results ]

WNCS 2: Crew - Fiona Weleilakeba | Jordan Kopittke
Coach - Bob Evans

Event 4 Boys under-17 four [ event results ]

WNCS 1: Crew - Thomas O'Neill | Nathan Toma | Daniel Lee | Michael White + Harry Edmonds-Bayler (cox)
Coach - Alun Brown

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

WNCS 1: Crew - Hugo Crosse | Zac Comrie | Guy Boon | Anton Possegger + Pierre Roke (cox)
Coaches - Nathan Tutty | Barry Banks

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

WNCS 2: Crew - Alex Smaller | James Fisk | Ryan Melrose | Edward Phelps + Andrew Brown (cox)
Coaches - Nathan Tutty | Barry Banks

Event 7 Girls under-16 four [ event results ]

WNCS 1: Crew - Kelsey Armstrong | Olivia Ellis | Caitlin O'Donnell | Margot MacKay + Caroline Train (cox)
Coach - Rick Grobecker

Event 7 Girls under-16 four [ event results ]

WNCS 2: Crew - Nicole van Dort | Annabel Donald | Danielle Pearson | Emma Phelps + Felicity Stanley (cox)
Coach - Rick Grobecker

Event 10 Boys under-18 quad [ event results ]

WNCS 1: Crew - George Ellis | Lachlan Watson | Kit Croxford | Brock Ruscoe + Grace Train (cox)
Coach - Alun Brown

Event 12 Girls under-15 eight [ event results ]

Event 13 Boys under-16 quad [ event results ]

WNCS 1: Crew - William Pointon | Hugh Dowding | William Monk | Chris Carroll + Tyler Sandlant (cox)
Coach - Barry Banks

Event 15 Boys under-15 eight [ event results ]

WNCS 1: Crew - Hugo Crosse | Lockie Hobbs | Zac Comrie | Guy Boon | Michael Hurndell | Fraser Craig | Anton Possegger | Jonathan Brumley + Pierre Roke (cox)
Coaches - Nathan Tutty | Barry Banks

Event 16 Girls under-16 double [ event results ]

WNCS 1: Crew - Kelsey Armstrong | Olivia Ellis
Coach - Rick Grobecker

Event 16 Girls under-16 double [ event results ]

WNCS 2: Crew - Caitlin O'Donnell | Margot MacKay
Coach - Rick Grobecker

Event 18 Boys under-17 quad [ event results ]

WNCS 1: Crew - Digby Dowding | Daniel Lee | Kane Skelsey | Oliver Wood + Harry Edmonds-Bayler (cox)
Coach - Alun Brown

Event 19 Girls under-18 single [ event results ]

WNCS 1: Crew - Esther Austin
Coach - Bob Evans

Event 22 Girls under-18 four [ event results ]

WNCS 1: Crew - Esther Austin | Jessica Donald | Fiona Weleilakeba | Brooke Tuffield + Lucy Pearce (cox)
Coach - Bob Evans

Event 24 Boys under-17 single [ event results ]

WNCS 1: Crew - Andrew Williams
Coach - Alun Brown

Event 25 Girls under-16 eight [ event results ]

Event 26 Boys under-16 four [ event results ]

WNCS 1: Crew - Henry Mason | Thomas Higgie | Taylor Hawker | Michael Tobin + Tyler Sandlant (cox)
Coach - Barry Banks

Event 28 Girls under-15 quad [ event results ]

WNCS 1: Crew - Stephanie Oliver | Renee Oliver | Pareanihana Matena | Maeghan Frew + Eliza Baker (cox)
Coaches - Fiona Symes | John Symes

Event 29 Girls under-17 four [ event results ]

WNCS 1: Crew - Fiona Weleilakeba | Jessica Donald | Emma Russell | Jordan Kopittke + Lucy Pearce (cox)
Coach - Bob Evans

Event 32 Boys under-18 double [ event results ]

WNCS 1: Crew - Lachlan Watson | George Ellis
Coach - Alun Brown

Event 33 Girls under-16 quad [ event results ]

WNCS 1: Crew - Kelsey Armstrong | Caitlin O'Donnell | Margot MacKay | Olivia Ellis + Caroline Train (cox)
Coach - Rick Grobecker

Event 33 Girls under-16 quad [ event results ]

WNCS 2: Crew - Annabel Donald | Danielle Pearson | Emma Phelps | Felicity Stanley + Millie Holden (cox)
Coach - Rick Grobecker

Event 34 Boys under-15 four [ event results ]

WNCS 1: Crew - Michael Hurndell | Lockie Hobbs | Fraser Craig | Jonathan Brumley + Pierre Roke (cox)
Coaches - Nathan Tutty | Barry Banks

Event 34 Boys under-15 four [ event results ]

WNCS 2: Crew - Alex Smaller | James Fisk | Charlie Noyer | Edward Phelps + Andrew Brown (cox)
Coaches - Nathan Tutty | Barry Banks

Event 35 Boys under-16 eight [ event results ]

Event 36 Girls under-18 quad [ event results ]

WNCS 1: Crew - Emma Russell | Fiona Weleilakeba | Jessica Donald | Jordan Kopittke + Lucy Pearce (cox)
Coach - Bob Evans

Event 38 Boys under-17 double [ event results ]

WNCS 1: Crew - Digby Dowding | Oliver Wood
Coach - Alun Brown

Event 39 Boys under-18 single [ event results ]

WNCS 1: Crew - Brock Ruscoe
Coach - Alun Brown

Event 41 Girls under-15 four [ event results ]

WNCS 1: Crew - Ashlea Whittaker | Tabea Freude | Millie Bidwill | Natasha Sanders + Millie Holden (cox)
Coaches - Fiona Symes | John Symes

Event 42 Boys under-15 double [ event results ]

WNCS 1: Crew - Hugo Crosse | Guy Boon
Coaches - Nathan Tutty | Barry Banks

Event 42 Boys under-15 double [ event results ]

WNCS 2: Crew - Anton Possegger | Zac Comrie
Coaches - Nathan Tutty | Barry Banks

Event 43 Girls under-18 eight [ event results ]

Event 44 Boys under-18 eight [ event results ]

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis10 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis10 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA