NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
John McGlashan College's approved colours
#37: John McGlashan College


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2010 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Wanganui High School's singletWanganui High School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Wanganui High School at the 2010 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Wanganui High School's final ranking at the regatta.

Wanganui High School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis04 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

WNHS 1: Crew - Gus Pawson | Kyle Malone
Coach - Coaching Team

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

WNHS 2: Crew - Chris Campbell | Adrian van Bussel
Coach - Coaching Team

Event 2 Girls under-17 single [ event results ]

WNHS 1: Crew - Paije Kendrick
Coach - Coaching Team

Event 3 Girls under-18 pair [ event results ]

WNHS 1: Crew - Bailey-Rose McIndoe | Matthew Pascoe
Coach - Coaching Team

Event 3 Girls under-18 pair [ event results ]

WNHS 2: Crew - Laila Murphy | Sophie Wright
Coach - Coaching Team

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

WNHS 1: Crew - Martin O'Leary | Tyler Manville | Thomas Powell | Jack van Bussel + Hamish Cameron (cox)
Coaches - Tony Upchurch | Peter Smith

Event 6 Boys under-18 pair [ event results ]

WNHS 1: Crew - Trean Russell | Adam Howie
Coach - Pat Spriggens

Event 7 Girls under-16 four [ event results ]

WNHS 1: Crew - Adele Geerkens | Ella Cvitanovich | Sophie Wright | Sharnay Wilson + Emma Dowman (cox)
Coach - Coaching Team

Event 8 Girls under-18 novice eight [ event results ]

Event 8 Girls under-18 novice eight [ event results ]

Event 10 Boys under-18 quad [ event results ]

WNHS 1: Crew - Samuel O'Connor | Patrick Reynolds | Gwinyai MacHona | Kyle Malone + Aly Allison (cox)
Coach - Coaching Team

Event 10 Boys under-18 quad [ event results ]

WNHS 2: Crew - Trean Russell | Adam Howie | Glen Simpson | Zeb Small + Hamish Cameron (cox)
Coaches - Pat Spriggens | Tony Upchurch

Event 11 Girls under-18 four [ event results ]

WNHS 1: Crew - Kirby Wilson | Sophie Wright | Adele Geerkens | Emma Dowman + Amber Cripps (cox)
Coach - Coaching Team

Event 12 Girls under-15 eight [ event results ]

Event 13 Boys under-16 quad [ event results ]

WNHS 1: Crew - Gus Pawson | Kyle Malone | Adrian van Bussel | Chris Campbell + Adele Geerkens (cox)
Coach - Coaching Team

Event 14 Boys under-18 novice four [ event results ]

WNHS 1: Crew - Robbie O'Brien | Zeb Small | Sean Morahan | Jake Loggie + Hamish Cameron (cox)
Coach - Pat Spriggens

Event 16 Girls under-16 double [ event results ]

WNHS 1: Crew - Danjelle Wilson | Emma Dowman
Coach - Coaching Team

Event 16 Girls under-16 double [ event results ]

WNHS 2: Crew - Ella Cvitanovich | Sharnay Wilson
Coach - Coaching Team

Event 17 Boys under-18 four [ event results ]

WNHS 1: Crew - Samuel O'Connor | Gus Pawson | Kyle Malone | Patrick Reynolds + Amber Cripps (cox)
Coach - Coaching Team

Event 20 Girls under-15 double [ event results ]

WNHS 1: Crew - Adele Geerkens | Sharnay Wilson
Coach - Coaching Team

Event 20 Girls under-15 double [ event results ]

WNHS 2: Crew - Kirsten Buys | Lucy Stewart
Coach - Coaching Team

Event 21 Boys under-18 four [ event results ]

WNHS 1: Crew - Trean Russell | Adam Howie | Martin O'Leary | Zeb Small + Lizzie Mudgway (cox)
Coaches - Pat Spriggens | Tony Upchurch

Event 22 Girls under-18 four [ event results ]

WNHS 1: Crew - Bailey-Rose McIndoe | Matthew Pascoe | Grace Pearce | Kirby Wilson + Hamish Cameron (cox)
Coach - Coaching Team

Event 23 Girls under-17 double [ event results ]

WNHS 1: Crew - Paije Kendrick | Danjelle Wilson
Coach - Coaching Team

Event 23 Girls under-17 double [ event results ]

WNHS 2: Crew - Aly Allison | Ferne Kendrick
Coach - Coaching Team

Event 26 Boys under-16 four [ event results ]

WNHS 1: Crew - Gus Pawson | Kyle Malone | Chris Campbell | Adrian van Bussel + Adele Geerkens (cox)
Coach - Coaching Team

Event 26 Boys under-16 four [ event results ]

WNHS 2: Crew - Glen Simpson | Jake Loggie | Robbie O'Brien | Sean Morahan + Aleshia Elliot (cox)
Coach - Pat Spriggens

Event 27 Girls under-18 double [ event results ]

WNHS 1: Crew - Grace Pearce | Matthew Pascoe
Coach - Coaching Team

Event 28 Girls under-15 quad [ event results ]

WNHS 1: Crew - Kirsten Buys | Lucy Stewart | Kaela Janiten | Ferne Kendrick + Hamish Cameron (cox)
Coach - Coaching Team

Event 28 Girls under-15 quad [ event results ]

WNHS 2: Crew - Brylee Barritt | Lizzie Mudgway | Danielle Mallasch | Alisha Hunt + Amber Cripps (cox)
Coaches - Kirsty Back | Craig Smith

Event 29 Girls under-17 four [ event results ]

WNHS 1: Crew - Kirby Wilson | Ella Cvitanovich | Laila Murphy | Sophie Wright + Aleshia Elliot (cox)
Coach - Coaching Team

Event 32 Boys under-18 double [ event results ]

WNHS 1: Crew - Samuel O'Connor | Gwinyai MacHona
Coach - Coaching Team

Event 32 Boys under-18 double [ event results ]

WNHS 2: Crew - Adam Howie | Trean Russell
Coach - Pat Spriggens

Event 33 Girls under-16 quad [ event results ]

WNHS 1: Crew - Adele Geerkens | Sharnay Wilson | Danjelle Wilson | Emma Dowman + Amber Cripps (cox)
Coach - Coaching Team

Event 34 Boys under-15 four [ event results ]

WNHS 1: Crew - Martin O'Leary | Tyler Manville | Thomas Powell | Jake Loggie + Lizzie Mudgway (cox)
Coaches - Tony Upchurch | Peter Smith

Event 36 Girls under-18 quad [ event results ]

WNHS 1: Crew - Bailey-Rose McIndoe | Matthew Pascoe | Grace Pearce | Kirby Wilson + Hamish Cameron (cox)
Coach - Coaching Team

Event 37 Girls under-18 novice four [ event results ]

WNHS 1: Crew - Briar Stevenson | Chelsea Smith | Jennifer Labe | Amie Back + Aleshia Elliot (cox)
Coaches - Kirsty Back | Craig Smith

Event 37 Girls under-18 novice four [ event results ]

WNHS 2: Crew - Lily Haerewa | Georgia Wakeling | Ashlee Murphy | Shae-Lee Philips + Amber Cripps (cox)
Coaches - Kirsty Back | Craig Smith

Event 38 Boys under-17 double [ event results ]

WNHS 1: Crew - Patrick Reynolds | Gwinyai MacHona
Coach - Coaching Team

Event 38 Boys under-17 double [ event results ]

WNHS 2: Crew - Robbie O'Brien | Glen Simpson
Coaches - Pat Spriggens | Tony Upchurch

Event 40 Girls under-17 quad [ event results ]

WNHS 1: Crew - Paije Kendrick | Aly Allison | Danjelle Wilson | Emma Dowman + Lizzie Mudgway (cox)
Coach - Coaching Team

Event 41 Girls under-15 four [ event results ]

WNHS 1: Crew - Lucy Stewart | Ferne Kendrick | Kirsten Buys | Kaela Janiten + Aleshia Elliot (cox)
Coach - Coaching Team

Event 41 Girls under-15 four [ event results ]

WNHS 2: Crew - Grace Couper | Laura Vigenser | Paige Mailman | Anna-Lee Brougham + Amber Cripps (cox)
Coaches - Kirsty Back | Craig Smith

Event 42 Boys under-15 double [ event results ]

WNHS 1: Crew - Martin O'Leary | Thomas Powell
Coach - Tony Upchurch

Event 42 Boys under-15 double [ event results ]

WNHS 2: Crew - Tyler Manville | Jack van Bussel
Coach - Peter Smith

Event 43 Girls under-18 eight [ event results ]

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis10 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis10 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA