NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
St Patrick's College's approved colours
#94: St Patrick's College


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2010 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Westlake Boys High School's singletWestlake Boys High School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Westlake Boys High School at the 2010 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Westlake Boys High School's final ranking at the regatta.

Westlake Boys High School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

WTLB 1: Crew - Andrew Sumner | Dean Burfoot
Coaches - Mike Stanley | Jordan Stanley

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

WTLB 2: Crew - Kostya Selenzner | Mathew Barry
Coaches - Chris Cole | Antony Zouch

Event 4 Boys under-17 four [ event results ]

WTLB 1: Crew - Sam Quinn | Jasper Ballantyne | Jordan Manihera | Jefferson Haldane + Deen Wimbrow (cox)
Coach - Mike Stanley

Event 4 Boys under-17 four [ event results ]

WTLB 2: Crew - Reece Leitch | Connor Mocke | Ryan Flexman | Thomas Sugden + Oscar Mark (cox)
Coach - Mike Stanley

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

WTLB 1: Crew - Kyle Lennon | Nick Strange | Alan Scandrett | Douglas Burfoot + Oliver Paris-Piper (cox)
Coaches - Rob Ansell | Barrie Mabbott

Event 6 Boys under-18 pair [ event results ]

WTLB 1: Crew - Alexander Radley | George Busfield
Coach - Mike Stanley

Event 6 Boys under-18 pair [ event results ]

WTLB 2: Crew - James Henry | Nathan Davenport
Coach - Mike Stanley

Event 6 Boys under-18 pair [ event results ]

WTLB 3: Crew - Paul Dorey | Russ Wilcox

Event 13 Boys under-16 quad [ event results ]

WTLB 1: Crew - Andrew Sumner | Mathew Barry | Kostya Selenzner | Joseph Power-Silk + Jonathan Zouch (cox)
Coaches - Antony Zouch | Jordan Stanley

Event 14 Boys under-18 novice four [ event results ]

WTLB 1: Crew - Kyle Lennon | Nick Strange | Nicholas Meiklejohn | Brynn Engbers + Oliver Paris-Piper (cox)
Coaches - Rob Ansell | Barrie Mabbott

Event 15 Boys under-15 eight [ event results ]

WTLB 1: Crew - Scott Houston | Daniel Edwards | Marty Davenport | Callum Wilcox | Haydn Jack | Joshua Brown | Harrison Kay | Mathew Cole + Timothy Zouch (cox)
Coaches - Rob Ansell | Barrie Mabbott

Event 17 Boys under-18 four [ event results ]

WTLB 1: Crew - Alexander Radley | George Busfield | Paul Dorey | Russ Wilcox + Kyle Battersby (cox)
Coach - Mike Stanley

Event 18 Boys under-17 quad [ event results ]

WTLB 1: Crew - Andrew Davidson | James Hau | Matthew Wolff | Daniel Kells + Deen Wimbrow (cox)
Coach - Mike Stanley

Event 21 Boys under-18 four [ event results ]

WTLB 1: Crew - Finn Howard | Oliver Moss | Shawn Houston | Haden Smith + Kyle Battersby (cox)
Coach - Mike Stanley

Event 26 Boys under-16 four [ event results ]

WTLB 1: Crew - Nathaniel Davy | Max Anstis | Cameron Webster | Michael Brake + Jonathan Zouch (cox)
Coaches - Chris Cole | Jordan Stanley

Event 26 Boys under-16 four [ event results ]

WTLB 2: Crew - Tom Abraham | Mathew Barry | Hayden Ellis | Max Goodman + Oscar Mark (cox)
Coaches - Chris Cole | Antony Zouch

Event 30 Boys under-18 novice eight [ event results ]

WTLB 1: Crew - Kyle Lennon | Nick Strange | Haydn Jack | Nicholas Meiklejohn | Brynn Engbers | Gabriel Everett | Douglas Burfoot | Alan Scandrett + Timothy Zouch (cox)
Coaches - Rob Ansell | Barrie Mabbott

Event 31 Boys under-17 eight [ event results ]

Event 34 Boys under-15 four [ event results ]

WTLB 1: Crew - Scott Houston | Callum Wilcox | Daniel Edwards | Marty Davenport + Matthew Lock (cox)
Coaches - Rob Ansell | Barrie Mabbott

Event 34 Boys under-15 four [ event results ]

WTLB 2: Crew - Harrison Kay | Haydn Jack | Joshua Brown | Brynn Engbers + Jonathan Zouch (cox)
Coaches - Rob Ansell | Barrie Mabbott

Event 35 Boys under-16 eight [ event results ]

WTLB 1: Crew - Tom Abraham | Nathaniel Davy | Michael Brake | Cameron Webster | Max Anstis | Mathew Cole | Hayden Ellis | Max Goodman + Jonathan Zouch (cox)
Coaches - Antony Zouch | Jordan Stanley

Event 38 Boys under-17 double [ event results ]

WTLB 1: Crew - Andrew Davidson | Matthew Wolff
Coach - Mike Stanley

Event 38 Boys under-17 double [ event results ]

WTLB 3: Crew - James Hau | Daniel Kells

Event 42 Boys under-15 double [ event results ]

WTLB 1: Crew - Nick Strange | Douglas Burfoot
Coaches - Rob Ansell | Barrie Mabbott

Event 42 Boys under-15 double [ event results ]

WTLB 2: Crew - Alan Scandrett | Kyle Lennon
Coaches - Rob Ansell | Barrie Mabbott

Event 44 Boys under-18 eight [ event results ]

Event 44 Boys under-18 eight [ event results ]

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis10 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis10 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA