NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Cullinane College's approved colours
#19: Cullinane College


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2011 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Auckland Grammar School's singletAuckland Grammar School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Auckland Grammar School at the 2011 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Auckland Grammar School's final ranking at the regatta.

Auckland Grammar School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

AGSB 1: Crew - Tom Brian | Jayden Elliott-Gourdie
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 5 Boys under-18 pair [ event results ]

AGSB 1: Crew - Adam Smith | Louis van Velthooven
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 5 Boys under-18 pair [ event results ]

AGSB 2: Crew - Karl Kennedy | Jesse Fyfe
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 5 Boys under-18 pair [ event results ]

AGSB 3: Crew - Rory Crawford | Marco de Jong
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 10 Boys under-17 eight [ event results ]

AGSB 1: Crew - Thomas Batts | Josh Little | Callum Ross | James Bridgman | Felix Schmidt | Nick Morton | Brad Heath | Navin Kurup + Joel Bateman (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 12 Boys under-18 lightweight four [ event results ]

AGSB 1: Crew - Robbie Dowden | James Razey-Watts | David Richardson | Niklas Erikson + Marshall Bull (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 16 Boys under-16 four [ event results ]

AGSB 1: Crew - Murray Liddell | Jamie Keay | Jake Florence | Peter Boberg + Jeremy Oliver (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 16 Boys under-16 four [ event results ]

AGSB 2: Crew - Arvind Nair | Peter Mitchell | Robert Duncan | Moody George + Guthrie Burns (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 21 Boys under-15 eight [ event results ]

AGSB 1: Crew - Darcy Palmer | David Fraser | Josh Hares | Jaco Theunissen | Robert Humby | Reuben Sandoy | Bill Stanley-Harris | Justin Williams + Matt Wylie (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 21 Boys under-15 eight [ event results ]

Event 23 Boys under-18 four [ event results ]

AGSB 1: Crew - Adam Smith | Louis van Velthooven | Karl Kennedy | Jesse Fyfe + Joel Bateman (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

AGSB 1: Crew - Arvind Nair | Robert Duncan
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 28 Boys under-18 single [ event results ]

AGSB 1: Crew - Jarrod White
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

AGSB 1: Crew - Jayden Elliott-Gourdie | Andrew Singh | Robbie Speakman | Daniel Ross + Matt Wylie (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 32 Boys under-17 four [ event results ]

AGSB 1: Crew - Thomas Batts | James Bridgman | Brad Heath | Nick Morton + Guthrie Burns (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 32 Boys under-17 four [ event results ]

AGSB 2: Crew - Ben McArthur | Zeke Pullan | Marco de Jong | Sean Doak + Jeremy Oliver (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 34 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

AGSB 1: Crew - Robbie Dowden | James Razey-Watts
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 36 Boys under-16 eight [ event results ]

AGSB 1: Crew - Murray Liddell | Josh Little | Callum Ross | Navin Kurup | Felix Schmidt | Jaco Theunissen | Jake Florence | Jamie Keay + Jonny Brown (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 38 Boys under-18 double [ event results ]

AGSB 1: Crew - Jarrod White | Avinash de Silva
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 42 Boys under-17 quad [ event results ]

AGSB 1: Crew - Arvind Nair | Rory Crawford | Jackson Reardon | Harrison Rose + Marshall Bull (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 44 Boys under-18 novice four [ event results ]

AGSB 1: Crew - Jacob Rose | Kurt Lowry | Chris Ding | Corey Fung + Jeremy Oliver (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 44 Boys under-18 novice four [ event results ]

AGSB 2: Crew - Kirill Kokorin | Thomas Knight | Hyun Kim | Remy Smit + Guthrie Burns (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 48 Boys under-18 eight [ event results ]

AGSB 1: Crew - Thomas Batts | Louis van Velthooven | Adam Smith | Jesse Fyfe | Karl Kennedy | James Bridgman | Callum Ross | Josh Little + Joel Bateman (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 50 Boys under-18 novice eight [ event results ]

AGSB 1: Crew - Jacob Rose | Kurt Lowry | Thomas Knight | Corey Fung | Chris Ding | Hyun Kim | Kirill Kokorin | Remy Smit + Jonny Brown (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA