NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Waimea College's approved colours
#133: Waimea College


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2011 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Glendowie College's singletGlendowie College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Glendowie College at the 2011 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Glendowie College's final ranking at the regatta.

Glendowie College also attended: mad05 || mad07 || mad09 || mad10 || mad11 || mad13 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-17 single [ event results ]

GLDW 1: Crew - Jacob Baker
Coaches - Mark Clemo | Ben Keily

Event 1 Boys under-17 single [ event results ]

GLDW 2: Crew - Tom Rasmussen
Coaches - Mark Clemo | Ben Keily

Event 6 Girls under-18 double [ event results ]

GLDW 1: Crew - Charlotte Crowther | Katie Seagar
Coach - Hannah Sweetman

Event 8 Girls under-16 single [ event results ]

GLDW 1: Crew - Elizabeth Mayo-Smith
Coach - Hannah Sweetman

Event 8 Girls under-16 single [ event results ]

GLDW 2: Crew - Elizabeth Millett
Coach - Hannah Sweetman

Event 9 Boys under-18 novice double [ event results ]

GLDW 1: Crew - Chris de Bruyn | Ryan Thomas
Coaches - Cameron Sweetman | Steven Mayo-Smith

Event 9 Boys under-18 novice double [ event results ]

GLDW 2: Crew - Aaron Mayo-Smith | Darrell Seiber
Coaches - Cameron Sweetman | Steven Mayo-Smith

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

GLDW 1: Crew - Jacob Baker | Tom Rasmussen
Coaches - Mark Clemo | Ben Keily

Event 20 Girls under-17 single [ event results ]

GLDW 1: Crew - Charlotte Crowther
Coach - Hannah Sweetman

Event 22 Girls under-18 novice double [ event results ]

GLDW 1: Crew - Brenna Baker | Madeleine Masters
Coaches - Samantha Mayo-Smith | Leah Searle

Event 22 Girls under-18 novice double [ event results ]

GLDW 2: Crew - Tessa Scott-Green | Samantha Green
Coaches - Samantha Mayo-Smith | Leah Searle

Event 34 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

GLDW 1: Crew - Maxwell Millett | Harry Willis
Coaches - Mark Clemo | Ben Keily

Event 38 Boys under-18 double [ event results ]

GLDW 1: Crew - Maxwell Millett | Harry Willis
Coach - Mark Clemo

Event 43 Girls under-18 novice four [ event results ]

GLDW 1: Crew - Brenna Baker | Madeleine Masters | Tessa Scott-Green | Samantha Green + Hannah-Rose Crosbie (cox)
Coaches - Samantha Mayo-Smith | Leah Searle

Event 44 Boys under-18 novice four [ event results ]

GLDW 1: Crew - Chris de Bruyn | Ryan Thomas | Aaron Mayo-Smith | Darrell Seiber + Emily Grey (cox)
Coaches - Cameron Sweetman | Steven Mayo-Smith

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

GLDW 1: Crew - Elizabeth Mayo-Smith | Elizabeth Millett
Coach - Hannah Sweetman

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA