NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Carmel College's approved colours
#10: Carmel College

SISSC 2020

NISSC 2020


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2011 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2019 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

St Peter's School's singletSt Peter's School [ school details || full school results ]

Following are the medals won by St Peter's School at the 2011 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for St Peter's School's final ranking at the regatta.

St Peter's School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-17 single [ event results ]

STPC 1: Crew - Matthew Dunham
Coach - Roger Batley

Event 6 Girls under-18 double [ event results ]

STPC 1: Crew - Jessica Ria | Georgia Perry
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 6 Girls under-18 double [ event results ]

STPC 2: Crew - Briar Murphy | Kayla Jans
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 7 Boys under-16 quad [ event results ]

STPC 1: Crew - Joshua Morrison | Ben van Dalen | Joshua Caddigan | Toby Gibbons + Khoti Clements (cox)
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 14 Boys under-18 quad [ event results ]

STPC 1: Crew - Matthew Dunham | Matthew Dawkins | Ashton Moorhead | Alexander Mudford + Khoti Clements (cox)
Coach - Roger Batley

Event 18 Girls under-18 lightweight four [ event results ]

STPC 1: Crew - Lauren Russell | Rebecca Wilcox | Sarah Joubert | Conner Simes + Nichola McLellan (cox)
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

STPC 1: Crew - Logan Berg | Cleave Holmes
Coach - Roger Batley

Event 24 Girls under-18 four [ event results ]

STPC 1: Crew - Jessica Ria | Georgia Perry | Eloise Dowse | Emily Munro + Caitlin Lawry (cox)
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

STPC 1: Crew - Joshua Morrison | Ben van Dalen
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 27 Girls under-18 single [ event results ]

STPC 1: Crew - Briar Murphy
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 34 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

STPC 1: Crew - Matthew Dunham | Alexander Mudford
Coach - Roger Batley

Event 35 Girls under-16 four [ event results ]

STPC 1: Crew - Eloise Dowse | Emily Munro | Jessica Field | Sarah Joubert + Nichola McLellan (cox)
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 37 Girls under-18 quad [ event results ]

STPC 1: Crew - Jessica Ria | Georgia Perry | Kayla Jans | Briar Murphy + Khoti Clements (cox)
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 42 Boys under-17 quad [ event results ]

STPC 1: Crew - Matthew Dunham | Matthew Dawkins | Ashton Moorhead | Matthew Hughes + Caitlin Lawry (cox)
Coach - Roger Batley

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

STPC 1: Crew - Sarah Joubert | Emily Munro
Coach - St Peter'S Coaching Team

Event 47 Girls under-18 eight [ event results ]

School results selection

Region:

Schools (filtered):

or choose new regatta

Other nis11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA