NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Wanganui High School's approved colours
#136: Wanganui High School


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2011 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Wellington College's singletWellington College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Wellington College at the 2011 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Wellington College's final ranking at the regatta.

Wellington College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-17 single [ event results ]

WLCO 1: Crew - Zac Newton
Coaches - Lewis Richards | Tristan Kramers

Event 1 Boys under-17 single [ event results ]

WLCO 2: Crew - Micheal Abernethy
Coaches - Lewis Richards | Tristan Kramers

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

WLCO 1: Crew - Phillip Wilson | Daniel Petrovich
Coaches - Pete Tong | Chris Braae

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

WLCO 2: Crew - Ben Middleton | William Townsend
Coaches - Lewis Richards | Trevor Manners

Event 5 Boys under-18 pair [ event results ]

WLCO 1: Crew - Michael Tong | Stu Hancock
Coaches - Trevor Manners | Pete Tong

Event 7 Boys under-16 quad [ event results ]

WLCO 1: Crew - Joe Scott | James Roberts Booch | Brooke Walker | Angus Hancock + Matthew Chang (cox)
Coaches - Trevor Manners | Tristan Kramers

Event 9 Boys under-18 novice double [ event results ]

WLCO 1: Crew - David Ravine | Jack Clarke Parker
Coaches - Chris Braae | Lewis Richards

Event 12 Boys under-18 lightweight four [ event results ]

WLCO 1: Crew - Michael Tong | Stu Hancock | Cameron Forsyth | David Robinson + Harry Fenwicke (cox)
Coaches - Lewis Richards | Trevor Manners

Event 14 Boys under-18 quad [ event results ]

WLCO 1: Crew - Tim Saunders | James Roberts Booch | George Russon | Micheal Abernethy + Matthew Chang (cox)
Coaches - Trevor Manners | Pete Tong

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

WLCO 1: Crew - George Russon | Micheal Abernethy
Coaches - Lewis Richards | Trevor Manners

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

WLCO 2: Crew - Sebastian Pios | Tim Saunders
Coaches - Lewis Richards | Trevor Manners

Event 21 Boys under-15 eight [ event results ]

WLCO 1: Crew - Daniel Petrovich | Ben Middleton | Phillip Wilson | Thomas Gray | Tasmin Wain | William Townsend | Patrick Gibson | William Johnstone + Henry Morrow (cox)
Coaches - Trevor Manners | Lewis Richards

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

WLCO 1: Crew - Joe Scott | James Roberts Booch
Coaches - Lewis Richards | Pete Tong

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

WLCO 2: Crew - Brooke Walker | Angus Hancock
Coaches - Tristan Kramers | Trevor Manners

Event 28 Boys under-18 single [ event results ]

WLCO 1: Crew - Cameron Probert
Coaches - Lewis Richards | Trevor Manners

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

WLCO 1: Crew - Phillip Wilson | Thomas Gray | Ben Middleton | Daniel Petrovich + Henry Morrow (cox)
Coaches - Chris Braae | Lewis Richards

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

WLCO 2: Crew - Patrick Gibson | Tasmin Wain | William Townsend | William Johnstone + Harry Fenwicke (cox)
Coaches - Trevor Manners | Pete Tong

Event 34 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

WLCO 1: Crew - David Robinson | Sebastian Pios
Coaches - Tristan Kramers | Trevor Manners

Event 34 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

WLCO 2: Crew - Michael Tong | Stu Hancock
Coaches - Lewis Richards | Pete Tong

Event 38 Boys under-18 double [ event results ]

WLCO 1: Crew - Cameron Probert | Cameron Forsyth
Coaches - Lewis Richards | Trevor Manners

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

WLCO 1: Crew - Matthew Clay | Emanuel Psathas | Marcus Gamboni | Morgan Probert + Matthew Chang (cox)
Coaches - Trevor Manners | Chris Braae

Event 42 Boys under-17 quad [ event results ]

WLCO 1: Crew - George Russon | Zac Newton | Joe Scott | Sebastian Pios + Harry Fenwicke (cox)
Coaches - Tristan Kramers | Lewis Richards

Event 44 Boys under-18 novice four [ event results ]

WLCO 1: Crew - David Ravine | Jack Clarke Parker | Robert Cookson | Henry Morrow + Matthew Chang (cox)
Coaches - Lewis Richards | Chris Braae

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

WLCO 1: Crew - Brooke Walker
Coaches - Tristan Kramers | Pete Tong

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

WLCO 2: Crew - James Roberts Booch
Coaches - Trevor Manners | Lewis Richards

Event 50 Boys under-18 novice eight [ event results ]

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA