NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Christ's College's approved colours
#14: Christ's College


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2011 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Whanganui Collegiate School's singletWhanganui Collegiate School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Whanganui Collegiate School at the 2011 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Whanganui Collegiate School's final ranking at the regatta.

Whanganui Collegiate School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-17 single [ event results ]

WNCS 1: Crew - Chris Carroll
Coach - Alun Brown

Event 1 Boys under-17 single [ event results ]

WNCS 2: Crew - Henry Mason
Coach - Alun Brown

Event 2 Girls under-17 four [ event results ]

WNCS 1: Crew - Jordan Kopittke | Olivia Ellis | Danielle Pearson | Emma Phelps + Caroline Train (cox)
Coaches - Bob Evans | Fiona Symes

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

WNCS 2: Crew - Max Attwell | James Alexander
Coaches - Barry Banks | Mark Lewis

Event 4 Girls under-15 quad [ event results ]

WNCS 1: Crew - Imogen Jex-Blake | Ruby Cave | Jessica Brougham | Brooke Osborne + Emilee Marr (cox)
Coaches - Rick Grobecker | Alistair Lee

Event 4 Girls under-15 quad [ event results ]

WNCS 2: Crew - Kiriana Houltham | Alice Cooke | Charlotte Beavis | Amy McKeefry + Flavia Coppell (cox)
Coaches - Rick Grobecker | Alistair Lee

Event 5 Boys under-18 pair [ event results ]

WNCS 1: Crew - Michael White | Thomas O'Neill
Coach - Alun Brown

Event 6 Girls under-18 double [ event results ]

WNCS 1: Crew - Fiona Weleilakeba | Kate Taylor
Coaches - Fiona Symes | Bob Evans

Event 7 Boys under-16 quad [ event results ]

WNCS 1: Crew - Hugo Crosse | Michael Hurndell | Alistair Molan | James Fisk + Jonathan Duncan (cox)
Coach - Barry Banks

Event 10 Boys under-17 eight [ event results ]

Event 13 Girls under-15 four [ event results ]

WNCS 1: Crew - Imogen Jex-Blake | Ruby Cave | Jessica Brougham | Brooke Osborne + Emilee Marr (cox)
Coaches - Rick Grobecker | Alistair Lee

Event 13 Girls under-15 four [ event results ]

WNCS 2: Crew - Alice Cooke | Kiersten Bukholt | Aria Sherwin | Flavia Coppell + Millie Holden (cox)
Coaches - Rick Grobecker | Alistair Lee

Event 16 Boys under-16 four [ event results ]

WNCS 1: Crew - Hugh Dowding | Fraser Craig | Hugo Crosse | James Fisk + Jonathan Duncan (cox)
Coach - Barry Banks

Event 17 Girls under-16 eight [ event results ]

Event 18 Girls under-18 lightweight four [ event results ]

WNCS 1: Crew - Kelsey Armstrong | Margot MacKay | Danielle Pearson | Annabel Donald + Caroline Train (cox)
Coaches - Fiona Symes | Bob Evans

Event 21 Boys under-15 eight [ event results ]

WNCS 1: Crew - Anton Possegger | Guy Boon | Lockie Hobbs | Edward Phelps | Michael Hurndell | Ruslan Casey | Jack Hughes | Sam Craig + Tyler Sandlant (cox)
Coaches - Barry Banks | Mark Lewis

Event 21 Boys under-15 eight [ event results ]

Event 23 Boys under-18 four [ event results ]

WNCS 1: Crew - Digby Dowding | Thomas Higgie | Louis Reed | Timothy Walton + Millie Holden (cox)
Coach - Alun Brown

Event 23 Boys under-18 four [ event results ]

WNCS 2: Crew - Thomas O'Neill | Nathan Toma | Daniel Lee | Michael White + Harry Edmonds-Bayler (cox)
Coach - Alun Brown

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

WNCS 1: Crew - Michael Hurndell | Alistair Molan
Coach - Barry Banks

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

WNCS 1: Crew - Charlotte Beavis | Amy McKeefry
Coach - Rick Grobecker

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

WNCS 2: Crew - Kiriana Houltham | Aria Sherwin
Coach - Rick Grobecker

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

WNCS 1: Crew - Ruslan Casey | Jack Hughes | Sam Craig | James Alexander + Sam Scott (cox)
Coaches - Mark Lewis | Barry Banks

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

WNCS 2: Crew - Max Attwell | Oliver Lee | Alistair Hammond | Richard Pearson + Alexei Altenberg (cox)
Coaches - Mark Lewis | Barry Banks

Event 31 Girls under-17 eight [ event results ]

Event 34 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

WNCS 1: Crew - Timothy Walton | Richard Rishanghan
Coach - Alun Brown

Event 34 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

WNCS 2: Crew - Louis Reed | Digby Dowding
Coach - Alun Brown

Event 35 Girls under-16 four [ event results ]

WNCS 1: Crew - Stephanie Oliver | Renee Oliver | Millie Bidwill | Natasha Sanders + Eliza Baker (cox)
Coach - Rachael Gallagher

Event 35 Girls under-16 four [ event results ]

WNCS 2: Crew - Maeghan Frew | Rebecca Lourie | Phillipa Norman | Pavinee Watson + Harry Edmonds-Bayler (cox)
Coach - Rachael Gallagher

Event 36 Boys under-16 eight [ event results ]

Event 37 Girls under-18 quad [ event results ]

WNCS 1: Crew - Jordan Kopittke | Olivia Ellis | Fiona Weleilakeba | Kate Taylor + Caroline Train (cox)
Coaches - Fiona Symes | Bob Evans

Event 39 Girls under-15 eight [ event results ]

WNCS 1: Crew - Imogen Jex-Blake | Ruby Cave | Jessica Brougham | Brooke Osborne | Alice Cooke | Kiriana Houltham | Kiersten Bukholt | Flavia Coppell + Emilee Marr (cox)
Coaches - Rick Grobecker | Alistair Lee

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

WNCS 1: Crew - Anton Possegger | Guy Boon | Lockie Hobbs | Edward Phelps + Tyler Sandlant (cox)
Coach - Barry Banks

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

WNCS 2: Crew - Ruslan Casey | Jack Hughes | Sam Craig | James Alexander + Sam Scott (cox)
Coach - Mark Lewis

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

WNCS 1: Crew - Stephanie Oliver | Natasha Sanders
Coach - Rachael Gallagher

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

WNCS 2: Crew - Maeghan Frew | Rebecca Lourie
Coach - Rachael Gallagher

Event 47 Girls under-18 eight [ event results ]

Event 48 Boys under-18 eight [ event results ]

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA