NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Waitaki Boys High School's approved colours
#138: Waitaki Boys High School


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2012 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Auckland Grammar School's singletAuckland Grammar School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Auckland Grammar School at the 2012 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Auckland Grammar School's final ranking at the regatta.

Auckland Grammar School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 5 Boys under-18 pair [ event results ]

AGSB 1: Crew - Thomas Batts | James Bridgman
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 5 Boys under-18 pair [ event results ]

AGSB 2: Crew - Brad Heath | Marco de Jong
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 7 Boys under-16 quad [ event results ]

AGSB 1: Crew - Darcy Palmer | Bill Stanley-Harris | Patrick Dolan | Justin Williams + Hamish Lowry (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 10 Boys under-17 eight [ event results ]

AGSB 1: Crew - Felix Schmidt | Robert Duncan | Josh Little | Navin Kurup | Callum Ross | Jaco Theunissen | Josh Hares | Jake Florence + Jonny Brown (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 12 Boys under-18 lightweight four [ event results ]

AGSB 1: Crew - Jackson Reardon | Reuben Sandoy | Kirill Kokorin | Moody George + Matt Wylie (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 14 Boys under-18 quad [ event results ]

AGSB 1: Crew - Ben McArthur | Robbie Dowden | Kurt Lowry | Niklas Erikson + Joel Bateman (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 16 Boys under-16 four [ event results ]

AGSB 1: Crew - Robert Humby | Luke Poulsen | Bill Stanley-Harris | Daniel Ross + Jonny Brown (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

AGSB 1: Crew - Jake Florence | Peter Boberg
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 23 Boys under-18 four [ event results ]

AGSB 1: Crew - Thomas Batts | James Bridgman | Callum Ross | Josh Little + Joel Bateman (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 23 Boys under-18 four [ event results ]

AGSB 2: Crew - Brad Heath | Niklas Erikson | Sean Doak | Kurt Lowry + Jonny Brown (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

AGSB 1: Crew - Darcy Palmer | Justin Williams
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

AGSB 2: Crew - Luke Poulsen | Daniel Ross
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 28 Boys under-18 single [ event results ]

AGSB 1: Crew - Robbie Dowden
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

AGSB 1: Crew - James McNicol | Tiger de Jonge | James Grant | Max Poole + Matt Wylie (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 32 Boys under-17 four [ event results ]

AGSB 1: Crew - Felix Schmidt | Robert Duncan | Callum Ross | Navin Kurup + Joel Bateman (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 32 Boys under-17 four [ event results ]

AGSB 2: Crew - Arvind Nair | Murray Liddell | Moody George | Peter Mitchell + Jonny Brown (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 34 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

AGSB 1: Crew - Ben McArthur | Jackson Reardon
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 36 Boys under-16 eight [ event results ]

AGSB 1: Crew - Darcy Palmer | Luke Poulsen | Josh Hares | Jaco Theunissen | Robert Humby | Reuben Sandoy | Bill Stanley-Harris | Patrick Dolan + Matt Wylie (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 38 Boys under-18 double [ event results ]

AGSB 1: Crew - Kirill Kokorin | Niklas Erikson
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 42 Boys under-17 quad [ event results ]

AGSB 1: Crew - Jake Florence | Arvind Nair | Moody George | Peter Boberg + Jonny Brown (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 42 Boys under-17 quad [ event results ]

AGSB 2: Crew - Murray Liddell | Arvind Nair | Peter Mitchell | Daniel Ross + Hamish Lowry (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 44 Boys under-18 novice four [ event results ]

AGSB 1: Crew - Sapolu Sapolu | Ben Toogood | Paul Fisiinaua | Nathan Adie + Patrick Sturmey (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

AGSB 1: Crew - Justin Williams
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 48 Boys under-18 eight [ event results ]

AGSB 1: Crew - Thomas Batts | Robert Duncan | Josh Little | James Bridgman | Callum Ross | Marco de Jong | Felix Schmidt | Kurt Lowry + Joel Bateman (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

Event 50 Boys under-18 novice eight [ event results ]

AGSB 1: Crew - Erik Koefoed | Blake Koefoed | Jack Holland | Oliver Hames | Sapolu Sapolu | Matt Hamilton | Ben Toogood | Jim Aimer + Patrick Sturmey (cox)
Coach - Auckland Grammar Coaching Team

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis12 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis12 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA