NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Queen Charlotte College's approved colours
#69: Queen Charlotte College


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2012 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

St Kentigern College's singletSt Kentigern College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by St Kentigern College at the 2012 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for St Kentigern College's final ranking at the regatta.

St Kentigern College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

STKT 1: Crew - Ayden Lamont | Matthew Swaitek
Coaches - Chris Goudie | Jerry Leaupepe

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

STKT 2: Crew - Mordy Arymowicz | Lachlan McCrae
Coaches - Chris Goudie | Dan Leigh

Event 4 Girls under-15 quad [ event results ]

STKT 1: Crew - Rose Harnish | Filomena Vaimasenuu | Jessica Thompson | Jacqueline Chang + Caitlyn Warner (cox)
Coach - Sophie Wilson

Event 5 Boys under-18 pair [ event results ]

STKT 1: Crew - Max Lowndes | Tim McMaster
Coaches - Geoff Perry | Tim Olson

Event 5 Boys under-18 pair [ event results ]

STKT 2: Crew - Jake Latham | Sam Goldstine
Coaches - Geoff Perry | Tim Olson

Event 7 Boys under-16 quad [ event results ]

STKT 1: Crew - Andrew Mac | Matt Corliss | Michael Redwood | Tim Price + Rafaella Weber (cox)
Coach - Carl Vincent

Event 7 Boys under-16 quad [ event results ]

STKT 2: Crew - Charles Jordan | Ben Clarke | James Sinclair | Louis Panszczyk + Tim Lees (cox)
Coach - Carl Vincent

Event 10 Boys under-17 eight [ event results ]

Event 12 Boys under-18 lightweight four [ event results ]

STKT 1: Crew - Conor Carr | Djon Pye | James Lynex | James Sinclair + Bradley Greer (cox)
Coaches - Geoff Perry | Tim Olson

Event 13 Girls under-15 four [ event results ]

Event 15 Girls under-18 pair [ event results ]

STKT 1: Crew - Stefanie Todorov | Briar Stewart
Coach - Sophie Cunningham

Event 15 Girls under-18 pair [ event results ]

STKT 2: Crew - Theresa Hill | Amanda Faletanoai
Coach - Sophie Cunningham

Event 16 Boys under-16 four [ event results ]

STKT 1: Crew - Andrew Mac | Harrison Barker | Matt Corliss | Tim Price + Rafaella Weber (cox)
Coach - Carl Vincent

Event 16 Boys under-16 four [ event results ]

STKT 2: Crew - Dominic Ashby | Michael Redwood | Ben Clarke | Dylan Waddell + Tim Lees (cox)
Coach - Carl Vincent

Event 17 Girls under-16 eight [ event results ]

Event 21 Boys under-15 eight [ event results ]

STKT 1: Crew - Ayden Lamont | Matthew Bartlet | Tom Rountree | Matthew Swaitek | Timothy Wheeler | Henry Donald | Samuel Strang | Mordy Arymowicz + Bradley Greer (cox)
Coaches - Chris Goudie | Jerry Leaupepe

Event 23 Boys under-18 four [ event results ]

STKT 1: Crew - Tim McMaster | Max Lowndes | Sam Goldstine | Joshua Fleming + Cameron Watson (cox)
Coaches - Geoff Perry | Tim Olson

Event 25 Girls under-16 quad [ event results ]

STKT 1: Crew - Leah Allison | Jade Lewis | Courtney Boyd | Katherine Chang + Shenny Chiu (cox)
Coach - Sophie Wilson

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

STKT 1: Crew - James Sinclair | Louis Panszczyk
Coach - Carl Vincent

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

STKT 1: Crew - Samuel Strang | Matthew Bartlet | Timothy Wheeler | Mordy Arymowicz + Bradley Greer (cox)
Coaches - Chris Goudie | Jerry Leaupepe

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

STKT 2: Crew - Hadleigh Smith | Martin Huang | Andrew McBain | Bailey Davis + Matthew Dwen (cox)
Coaches - Chris Goudie | Dan Leigh

Event 32 Boys under-17 four [ event results ]

STKT 1: Crew - Cody Wheeler | Richard Power | Zane Crawford | Fletcher Harnish + Cameron Watson (cox)
Coaches - Geoff Perry | Tim Olson

Event 32 Boys under-17 four [ event results ]

STKT 2: Crew - Jake Latham | Liam Church | Saua Leaupepe | Djon Pye + Tim Lees (cox)
Coaches - Geoff Perry | Tim Olson

Event 33 Girls under-18 lightweight double [ event results ]

STKT 1: Crew - Stefanie Todorov | Briar Stewart
Coach - Sophie Cunningham

Event 34 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

STKT 1: Crew - Conor Carr | James Lynex
Coaches - Geoff Perry | Tim Olson

Event 36 Boys under-16 eight [ event results ]

Event 37 Girls under-18 quad [ event results ]

STKT 1: Crew - Briar Stewart | Theresa Hill | Alexander Fowler-Whalley | Amanda Faletanoai + Shenny Chiu (cox)
Coach - Sophie Cunningham

Event 39 Girls under-15 eight [ event results ]

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

STKT 1: Crew - Ayden Lamont | Matthew Swaitek | Tom Rountree | Henry Donald + Bradley Greer (cox)
Coach - Chris Goudie

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

STKT 2: Crew - Timothy Wheeler | Matthew Bartlet | Samuel Strang | Lachlan McCrae + Tim Lees (cox)
Coaches - Chris Goudie | Dan Leigh

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

STKT 3: Crew - Hadleigh Smith | Martin Huang | Andrew McBain | Bailey Davis + Matthew Dwen (cox)
Coaches - Chris Goudie | Dan Leigh

Event 41 Girls under-17 double [ event results ]

STKT 1: Crew - Alexander Fowler-Whalley | Amanda Faletanoai
Coach - Sophie Cunningham

Event 42 Boys under-17 quad [ event results ]

STKT 1: Crew - Jake Latham | Zane Crawford | Saua Leaupepe | Djon Pye + Rafaella Weber (cox)
Coaches - Geoff Perry | Tim Olson

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

STKT 1: Crew - Leah Allison | Jade Lewis
Coach - Sophie Wilson

Event 48 Boys under-18 eight [ event results ]

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis12 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis12 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA