NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Wellington College's approved colours
#131: Wellington College


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2013 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Glendowie College's singletGlendowie College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Glendowie College at the 2013 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Glendowie College's final ranking at the regatta.

Glendowie College also attended: mad05 || mad07 || mad09 || mad10 || mad11 || mad13 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-17 single [ event results ]

GLDW 1: Crew - Issac Mallinson
Coaches - G Reid | A Dawson

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

GLDW 1: Crew - Mathew Tetley | Brodie Green
Coach - Alex Dawson

Event 4 Girls under-15 quad [ event results ]

GLDW 1: Crew - Alice Gray | Ella Quinn | India Forbes | Isabela Montano + Jenny Simms (cox)
Coach - Alex Dawson

Event 6 Girls under-18 double [ event results ]

GLDW 1: Crew - Elizabeth Mayo-Smith | Brenna Baker
Coach - Greg Reid

Event 6 Girls under-18 double [ event results ]

GLDW 2: Crew - Tayla Grant | Tessa Scott-Green
Coach - Greg Reid

Event 7 Boys under-16 quad [ event results ]

GLDW 1: Crew - Zak Everitt | Richard Perkins | Jack Quinn | Rob MacKenize + Scott Keates (cox)
Coach - Greg Reid

Event 9 Boys under-18 novice double [ event results ]

GLDW 1: Crew - Marcus Jones | Rory Mallinson
Coach - Alex Dawson

Event 9 Boys under-18 novice double [ event results ]

GLDW 2: Crew - Ryan Jans | Feras Albaroudi
Coach - Alex Dawson

Event 11 Girls under-17 quad [ event results ]

GLDW 1: Crew - Jasmine Brake | Sarah Crummey | Jessica Thompson | Alana Lancaster + Thomas Callaghan (cox)
Coach - Greg Reid

Event 12 Boys under-18 lightweight four [ event results ]

GLDW 1: Crew - Zak Everitt | Nick Tetley | Wade Monahan | Rob MacKenize + Scott Keates (cox)
Coaches - Greg Reid | Alex Dawson

Event 13 Girls under-15 four [ event results ]

GLDW 1: Crew - India Forbes | Ella Quinn | Alice Gray | Isabela Montano + Jenny Simms (cox)
Coach - Alex Dawson

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

GLDW 1: Crew - Zak Everitt | Issac Mallinson
Coaches - Greg Reid | Alex Dawson

Event 20 Girls under-17 single [ event results ]

GLDW 1: Crew - Emily Parkes
Coach - Greg Reid

Event 21 Boys under-15 eight [ event results ]

Event 22 Girls under-18 novice double [ event results ]

GLDW 1: Crew - India Forbes | Alice Gray
Coach - Alex Dawson

Event 22 Girls under-18 novice double [ event results ]

GLDW 2: Crew - Isabela Montano | Tayla Grant
Coach - Alex Dawson

Event 25 Girls under-16 quad [ event results ]

GLDW 1: Crew - Jasmine Brake | Jessica Thompson | Sarah Crummey | Alana Lancaster + Thomas Callaghan (cox)
Coach - Greg Reid

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

GLDW 1: Crew - Rob MacKenize | Zak Everitt
Coach - Greg Reid

Event 27 Girls under-18 single [ event results ]

GLDW 1: Crew - Elizabeth Mayo-Smith
Coach - Greg Reid

Event 27 Girls under-18 single [ event results ]

GLDW 2: Crew - Brenna Baker
Coach - Greg Reid

Event 28 Boys under-18 single [ event results ]

GLDW 1: Crew - Darrell Seiber
Coach - Greg Reid

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

GLDW 1: Crew - Tayla Grant | Jasmine Brake
Coach - Alex Dawson

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

GLDW 1: Crew - Mathew Tetley | Brodie Green | Callum Parkes | Jack Appleyard + Ryan Jans (cox)
Coach - Alex Dawson

Event 34 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

GLDW 1: Crew - Joel Wilson | Wade Monahan
Coach - Greg Reid

Event 34 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

GLDW 2: Crew - Sam Bouchier | Darrell Seiber
Coach - Greg Reid

Event 37 Girls under-18 quad [ event results ]

GLDW 1: Crew - Brenna Baker | Elizabeth Mayo-Smith | Emily Parkes | Alana Lancaster + Scott Keates (cox)
Coach - Greg Reid

Event 37 Girls under-18 quad [ event results ]

GLDW 2: Crew - Brenna Baker | Emily Parkes | Tayla Grant | Tessa Scott-Green + Thomas Callaghan (cox)
Coach - Greg Reid

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

GLDW 1: Crew - Rory Mallinson | Thomas Seyb | Thomas Brenton-Rule | Matthew McLeay + Isabela Montano (cox)
Coach - Alex Dawson

Event 42 Boys under-17 quad [ event results ]

GLDW 1: Crew - Nick Tetley | Richard Perkins | Sam Bouchier | Wade Monahan + Scott Keates (cox)
Coach - Greg Reid

Event 44 Boys under-18 novice four [ event results ]

GLDW 1: Crew - Marcus Jones | Joel Wilson | Regan Lees | Feras Albaroudi + Ryan Jans (cox)
Coach - Alex Dawson

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

GLDW 1: Crew - Sarah Crummey | Jessica Thompson
Coach - Greg Reid

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

GLDW 1: Crew - Jack Quinn
Coach - Greg Reid

Event 50 Boys under-18 novice eight [ event results ]

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis13 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis13 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA