NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Tauranga Boys College's approved colours
#116: Tauranga Boys College


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2013 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

St Paul's Collegiate School's singletSt Paul's Collegiate School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by St Paul's Collegiate School at the 2013 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for St Paul's Collegiate School's final ranking at the regatta.

St Paul's Collegiate School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-17 single [ event results ]

SPLH 1: Crew - Tyler Gyde

Event 1 Boys under-17 single [ event results ]

SPLH 2: Crew - Matthew Moana

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

SPLH 1: Crew - Angus Kelly | Corbin Batters

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

SPLH 2: Crew - Rudi Grace | Jimmy Christey

Event 5 Boys under-18 pair [ event results ]

Event 5 Boys under-18 pair [ event results ]

Event 6 Girls under-18 double [ event results ]

Event 7 Boys under-16 quad [ event results ]

Event 9 Boys under-18 novice double [ event results ]

Event 9 Boys under-18 novice double [ event results ]

SPLH 2: Crew - Paddy Forde | Zachary Posa

Event 12 Boys under-18 lightweight four [ event results ]

Event 16 Boys under-16 four [ event results ]

Event 16 Boys under-16 four [ event results ]

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

SPLH 1: Crew - James Ingham | Sam Rush

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

Event 21 Boys under-15 eight [ event results ]

Event 22 Girls under-18 novice double [ event results ]

SPLH 1: Crew - Geraldine Fish | Zoe Lapwood

Event 23 Boys under-18 four [ event results ]

Event 25 Girls under-16 quad [ event results ]

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

SPLH 1: Crew - Tom Hislop | Keaton Myburgh

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

SPLH 2: Crew - Ryan Marsh | Hugo Brown

Event 27 Girls under-18 single [ event results ]

SPLH 1: Crew - Brittany Smith

Event 28 Boys under-18 single [ event results ]

Event 28 Boys under-18 single [ event results ]

SPLH 2: Crew - Tyler Gyde

Event 28 Boys under-18 single [ event results ]

SPLH 3: Crew - Callum Windley

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

SPLH 1: Crew - Hinehou te Ua | Abby Helm

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

Event 33 Girls under-18 lightweight double [ event results ]

SPLH 1: Crew - Hinehou te Ua | Abby Helm

Event 34 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

SPLH 1: Crew - Keaton Myburgh | Tom Goodwin

Event 36 Boys under-16 eight [ event results ]

Event 37 Girls under-18 quad [ event results ]

Event 38 Boys under-18 double [ event results ]

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

Event 42 Boys under-17 quad [ event results ]

Event 43 Girls under-18 novice four [ event results ]

Event 44 Boys under-18 novice four [ event results ]

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

SPLH 1: Crew - Keaton Myburgh

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

SPLH 2: Crew - Matthew Moana

Event 50 Boys under-18 novice eight [ event results ]

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis13 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis13 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA