NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Southland Girls High School's approved colours
#91: Southland Girls High School


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2013 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Takapuna Grammar School's singletTakapuna Grammar School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Takapuna Grammar School at the 2013 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Takapuna Grammar School's final ranking at the regatta.

Takapuna Grammar School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

TAKA 1: Crew - James Keene | Jack Cantrell

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

TAKA 2: Crew - Sean Greaney | Finn Hunter

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

Event 4 Girls under-15 quad [ event results ]

Event 4 Girls under-15 quad [ event results ]

Event 6 Girls under-18 double [ event results ]

Event 7 Boys under-16 quad [ event results ]

Event 7 Boys under-16 quad [ event results ]

Event 8 Girls under-16 single [ event results ]

TAKA 1: Crew - Hannah Hood

Event 8 Girls under-16 single [ event results ]

TAKA 2: Crew - Rebekah Alvey

Event 8 Girls under-16 single [ event results ]

TAKA 3: Crew - Susannah Blathwayt

Event 12 Boys under-18 lightweight four [ event results ]

Event 13 Girls under-15 four [ event results ]

Event 13 Girls under-15 four [ event results ]

Event 16 Boys under-16 four [ event results ]

Event 16 Boys under-16 four [ event results ]

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

TAKA 1: Crew - Robbie Bentley | Jason Lee

Event 20 Girls under-17 single [ event results ]

TAKA 1: Crew - Emma O'Brien

Event 21 Boys under-15 eight [ event results ]

Event 21 Boys under-15 eight [ event results ]

Event 25 Girls under-16 quad [ event results ]

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

TAKA 1: Crew - Hugo Adams | Sam Robertson

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

TAKA 2: Crew - James McInroy | Luka Geers

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

TAKA 3: Crew - Sam Melvin | Sam Wigram

Event 27 Girls under-18 single [ event results ]

TAKA 1: Crew - Autumn Lenzie-Smith

Event 28 Boys under-18 single [ event results ]

TAKA 1: Crew - Max Burney

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

TAKA 3: Crew - Emily French | Ruby Brooking

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

Event 34 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

Event 34 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

TAKA 2: Crew - Sam Hume | Dexter Peffers

Event 35 Girls under-16 four [ event results ]

Event 39 Girls under-15 eight [ event results ]

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

Event 42 Boys under-17 quad [ event results ]

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis13 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis13 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA