NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Takapuna Grammar School's approved colours
#90: Takapuna Grammar School


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2013 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2021 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Westlake Girls High School's singletWestlake Girls High School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Westlake Girls High School at the 2013 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Westlake Girls High School's final ranking at the regatta.

Westlake Girls High School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 2 Girls under-17 four [ event results ]

WTLG 1: Crew - Taryn Abel | Grace Howard | Emily Twiname | Sasha Ballantine + Danielle Schofield (cox)
Coach - Craig Smith

Event 4 Girls under-15 quad [ event results ]

Event 4 Girls under-15 quad [ event results ]

Event 8 Girls under-16 single [ event results ]

WTLG 1: Crew - Eugenie Spraggon
Coach - Kim Dowden

Event 11 Girls under-17 quad [ event results ]

WTLG 1: Crew - Catriona Stanton | Emily Twiname | Teuane Baxter | Georgia Powell + Madison Seymour (cox)
Coach - Craig Smith

Event 13 Girls under-15 four [ event results ]

Event 13 Girls under-15 four [ event results ]

Event 15 Girls under-18 pair [ event results ]

WTLG 1: Crew - Maddie Dobier | Jessica Remington
Coach - Craig Smith

Event 15 Girls under-18 pair [ event results ]

WTLG 2: Crew - Molly Dagger | Ella Madsen-Reid
Coach - Craig Smith

Event 15 Girls under-18 pair [ event results ]

WTLG 3: Crew - Grace Howard | Georgia Gilbert
Coach - Craig Smith

Event 17 Girls under-16 eight [ event results ]

Event 18 Girls under-18 lightweight four [ event results ]

WTLG 1: Crew - Taryn Abel | Jaime Gunderson | Sasha Ballantine | Kirsty Gemmell + Madison Seymour (cox)
Coach - Craig Smith

Event 22 Girls under-18 novice double [ event results ]

WTLG 1: Crew - Yingzi Song | Rhea Mahajan

Event 24 Girls under-18 four [ event results ]

WTLG 1: Crew - Maddie Dobier | Jessica Remington | Molly Dagger | Ella Madsen-Reid + Danielle Schofield (cox)
Coach - Craig Smith

Event 24 Girls under-18 four [ event results ]

WTLG 2: Crew - Grace Howard | Georgia Gilbert | Ella Campbell | Jordyn James-Maxwell + Clinton Jenna (cox)
Coach - Craig Smith

Event 31 Girls under-17 eight [ event results ]

Event 33 Girls under-18 lightweight double [ event results ]

WTLG 1: Crew - Kirsty Gemmell | Jaime Gunderson
Coach - Craig Smith

Event 35 Girls under-16 four [ event results ]

WTLG 1: Crew - Cait Dowden | Renee Scott-French | Poppy Logan | Sian Anderson + Amber Fordham (cox)
Coach - Kim Dowden

Event 37 Girls under-18 quad [ event results ]

WTLG 1: Crew - Emily Twiname | Jordyn James-Maxwell | Ella Campbell | Georgia Powell + Madison Seymour (cox)
Coach - Craig Smith

Event 39 Girls under-15 eight [ event results ]

Event 39 Girls under-15 eight [ event results ]

Event 43 Girls under-18 novice four [ event results ]

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

WTLG 1: Crew - Teuane Baxter | Eugenie Spraggon
Coach - Kim Dowden

Event 47 Girls under-18 eight [ event results ]

Event 49 Girls under-18 novice eight [ event results ]

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis13 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis13 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA