NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Onewhero Area School's approved colours
#75: Onewhero Area School

SISSC 2023

NISSC 2023


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2015 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 29 December 2021  
 

2022 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Bethlehem College's singletBethlehem College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Bethlehem College at the 2015 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Bethlehem College's final ranking at the regatta.

Bethlehem College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || mad14 || mad15 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13 || nis14 || nis15

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

BTHC 1: Crew - Max Fitzgerald | Luke Clinton
Coach - Ted Phelps

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

BTHC 2: Crew - Kingsley Haumaha | Daniel Bai
Coach - Ted Phelps

Event 4 Girls under-15 quad [ event results ]

BTHC 1: Crew - Campbell Tito | Harriet Murray | Amy Gillies-Smith | Selby Filipo + Freyja Rowley (cox)
Coach - Laura Bonney

Event 6 Girls under-18 double [ event results ]

BTHC 1: Crew - Sydney Brunsman | Tayla Kingsbury
Coach - Nick Dawe

Event 8 Girls under-16 single [ event results ]

BTHC 1: Crew - Hannah Rust
Coach - Nick Dawe

Event 9 Boys under-18 novice double [ event results ]

BTHC 1: Crew - Luke Clinton | Kingsley Haumaha
Coach - Ted Phelps

Event 12 Girls under-17 quad [ event results ]

BTHC 1: Crew - Emileigh Weal | Holly Wanhill | Hannah Rust | Rozalin Park + Camryn Young (cox)
Coach - Nick Dawe

Event 22 Girls under-17 single [ event results ]

BTHC 1: Crew - Emileigh Weal
Coach - Nick Dawe

Event 22 Girls under-17 single [ event results ]

BTHC 2: Crew - Holly Wanhill
Coach - Nick Dawe

Event 24 Girls under-18 novice double [ event results ]

BTHC 1: Crew - Rozalin Park | Harriet Murray
Coaches - Nick Dawe | Laura Bonney

Event 27 Girls under-16 quad [ event results ]

BTHC 1: Crew - Briana McGuire | Daisy Looij | Brenna Keith | Campbell Tito + Freyja Rowley (cox)
Coach - Laura Bonney

Event 29 Girls under-18 single [ event results ]

BTHC 1: Crew - Tayla Kingsbury
Coach - Nick Dawe

Event 31 Girls under-15 double [ event results ]

BTHC 1: Crew - Amy Gillies-Smith | Selby Filipo
Coach - Laura Bonney

Event 32 Boys under-15 quad [ event results ]

BTHC 1: Crew - Kingsley Haumaha | Max Fitzgerald | Luke Clinton | Daniel Bai + Camryn Young (cox)
Coach - Ted Phelps

Event 43 Girls under-17 double [ event results ]

BTHC 1: Crew - Emileigh Weal | Holly Wanhill
Coach - Nick Dawe

Event 48 Girls under-16 double [ event results ]

BTHC 1: Crew - Amy Gillies-Smith | Hannah Rust
Coaches - Nick Dawe | Laura Bonney

Event 49 Boys under-16 single [ event results ]

BTHC 1: Crew - Ben Thurnell
Coach - Ted Phelps

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis15 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis15 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA