NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Hauraki Plains College's approved colours
#29: Hauraki Plains College

SISSC 2024

NISSC 2024


Aon NZ

MAADI™

School results

logo  
 

2015 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 29 December 2021  
 

2023 Aon Maadi Regatta NoticesNewsletter - Sitemap -  

Glendowie College's singletGlendowie College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Glendowie College at the 2015 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Glendowie College's final ranking at the regatta.

Glendowie College also attended: mad05 || mad07 || mad09 || mad10 || mad11 || mad13 || mad14 || mad15 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13 || nis14 || nis15

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

GLDW 1: Crew - Martin Jonkers | William Heaps
Coach - Alex Dawson

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

GLDW 2: Crew - Finlay Watson | Jackson Wiggans
Coach - Alex Dawson

Event 4 Girls under-15 quad [ event results ]

GLDW 1: Crew - Josie Porterfield | Olympe de Rouvroy | Caitlin Brenton-Rule | Amy Barclay + Meg Rolton (cox)
Coach - Cameron Watson

Event 6 Girls under-18 double [ event results ]

GLDW 1: Crew - Sarah Crummey | Colombe de Rouvroy
Coach - Greg Reid

Event 8 Girls under-16 single [ event results ]

GLDW 1: Crew - Jasmine Brake
Coach - Greg Reid

Event 8 Girls under-16 single [ event results ]

GLDW 2: Crew - Ellen Davis
Coach - Greg Reid

Event 9 Boys under-18 novice double [ event results ]

GLDW 1: Crew - Sebastien Sachse-Nodder | Cameron Watson
Coach - Alex Dawson

Event 9 Boys under-18 novice double [ event results ]

GLDW 2: Crew - Max Russell | Callum Lawson
Coach - Alex Dawson

Event 13 Boys under-18 lightweight four [ event results ]

GLDW 1: Crew - Rory Mallinson | Zak Everitt | Oliver Mallinson | Ryan Jans + Thomas Callaghan (cox)
Coach - Greg Reid

Event 14 Girls under-15 four [ event results ]

GLDW 1: Crew - Olympe de Rouvroy | Imogen Stythe | India Bevin | Josie Porterfield + Alexandra Green (cox)
Coach - Cameron Watson

Event 15 Boys under-18 quad [ event results ]

GLDW 1: Crew - Brodie Green | Max Russell | Regan Lees | Callum Lawson + Ben Jans (cox)
Coach - Greg Reid

Event 21 Boys under-17 double [ event results ]

GLDW 1: Crew - Rory Mallinson | Oliver Mallinson
Coach - Greg Reid

Event 23 Boys under-15 eight [ event results ]

Event 27 Girls under-16 quad [ event results ]

GLDW 1: Crew - Mary-Rose Millett | Rhiannon Koni-Webb | Jasmine Brake | Ellen Davis + William Young (cox)
Coach - Greg Reid

Event 28 Boys under-16 double [ event results ]

GLDW 1: Crew - Mathew Tetley | Oliver Mallinson
Coach - Greg Reid

Event 29 Girls under-18 single [ event results ]

GLDW 1: Crew - Jessica Walker
Coach - Greg Reid

Event 30 Boys under-18 single [ event results ]

GLDW 1: Crew - Zak Everitt
Coach - Greg Reid

Event 30 Boys under-18 single [ event results ]

GLDW 2: Crew - Regan Lees
Coach - Greg Reid

Event 31 Girls under-15 double [ event results ]

GLDW 1: Crew - Claire Watson | Sara Everitt
Coach - Cameron Watson

Event 31 Girls under-15 double [ event results ]

GLDW 2: Crew - Caitlin Brenton-Rule | Amy Barclay
Coach - Cameron Watson

Event 32 Boys under-15 quad [ event results ]

GLDW 1: Crew - Daniel Cass Galvez | Ben Hammer | Archie Porteous | Sam Keats + Alexandra Green (cox)
Coach - Alex Dawson

Event 32 Boys under-15 quad [ event results ]

Event 34 Boys under-17 four [ event results ]

GLDW 1: Crew - Brodie Green | Mathew Tetley | Blake Kayser | Scott Keates + Ben Jans (cox)
Coach - Greg Reid

Event 36 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

GLDW 1: Crew - Ryan Jans | Zak Everitt
Coach - Greg Reid

Event 39 Girls under-18 quad [ event results ]

GLDW 1: Crew - Sarah Crummey | Colombe de Rouvroy | Rhiannon Koni-Webb | Jasmine Brake + Meg Rolton (cox)
Coach - Greg Reid

Event 41 Girls under-15 eight [ event results ]

Event 42 Boys under-15 four [ event results ]

GLDW 1: Crew - William Heaps | Jackson Wiggans | Finlay Watson | Daniel Cass Galvez + Chelsea Gibson (cox)
Coach - Alex Dawson

Event 42 Boys under-15 four [ event results ]

GLDW 2: Crew - Ben Hammer | Conor Campbell | Caelan MacDonald | Sam Keats + Meg Rolton (cox)
Coach - Alex Dawson

Event 44 Boys under-17 quad [ event results ]

GLDW 1: Crew - Brodie Green | Rory Mallinson | Scott Keates | Blake Kayser + Thomas Callaghan (cox)
Coach - Greg Reid

Event 46 Boys under-18 novice four [ event results ]

GLDW 1: Crew - Cameron Watson | Max Russell | Conor Campbell | Ben Hammer + Alexandra Green (cox)
Coach - Alex Dawson

Event 50 Boys under-15 octuple [ event results ]

Event 51 Girls under-18 eight [ event results ]

Event 52 Boys under-18 eight [ event results ]

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis15 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis15 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA