NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Rosehill College's approved colours
#41: Rosehill College

SISSC 2023

NISSC 2023


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2015 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 29 December 2021  
 

2022 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Kings College's singletKings College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Kings College at the 2015 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Kings College's final ranking at the regatta.

Kings College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || mad14 || mad15 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13 || nis14 || nis15

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

KGCA 1: Crew - Sam Cummins | Lachlan Cook
Coaches - Nick Lloyd | Conor Burns

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

KGCA 2: Crew - Hunter Gaze | Grayson Gaze
Coach - Nick Lloyd

Event 6 Girls under-18 double [ event results ]

KGCA 1: Crew - India Ludbrook | Ema Lees
Coach - Christine Hobbs

Event 7 Boys under-16 quad [ event results ]

KGCA 1: Crew - James Hall | Sam Lowe | Samuel Ludbrook | Blaze Bellamy + Hunter Coldham (cox)
Coaches - Conor Burns | Leith Menzies

Event 7 Boys under-16 quad [ event results ]

KGCA 2: Crew - Robert Wallace | William Coman | Nicholas Wright | Tyler Doherty + William Thompson (cox)
Coaches - Conor Burns | Leith Menzies

Event 15 Boys under-18 quad [ event results ]

KGCA 1: Crew - Tom Brown | Oliver MacLean | James Witters | Matthew Ganley + Nick Yan (cox)
Coaches - Peter Jansen | Kristian Barbarich

Event 21 Boys under-17 double [ event results ]

KGCA 1: Crew - Max Lichtenstein | Jack Francis
Coaches - Jack Stevens | Kristian Barbarich

Event 22 Girls under-17 single [ event results ]

KGCA 1: Crew - Ema Lees
Coach - Christine Hobbs

Event 22 Girls under-17 single [ event results ]

KGCA 2: Crew - Maryann Panoho
Coach - Christine Hobbs

Event 28 Boys under-16 double [ event results ]

KGCA 1: Crew - Blaze Bellamy | Samuel Ludbrook
Coaches - Conor Burns | Leith Menzies

Event 28 Boys under-16 double [ event results ]

KGCA 2: Crew - Robert Wallace | William Thompson
Coaches - Conor Burns | Leith Menzies

Event 29 Girls under-18 single [ event results ]

KGCA 1: Crew - Ella Marr
Coach - Christine Hobbs

Event 29 Girls under-18 single [ event results ]

KGCA 2: Crew - India Ludbrook
Coach - Christine Hobbs

Event 30 Boys under-18 single [ event results ]

KGCA 2: Crew - Harry Wynne
Coaches - Jack Stevens | Kristian Barbarich

Event 32 Boys under-15 quad [ event results ]

KGCA 1: Crew - James Hall | Lachlan Cook | Rory Archer | Thomas Spillane + Hunter Coldham (cox)
Coaches - Conor Burns | Leith Menzies

Event 32 Boys under-15 quad [ event results ]

KGCA 2: Crew - Sam Cummins | Grayson Gaze | Hunter Gaze | Harrison Elliott + Liam Avery (cox)
Coach - Nick Lloyd

Event 32 Boys under-15 quad [ event results ]

KGCA 3: Crew - Harry Lee | Lachlan Dixon | William Harris | Sam Adams + Alexander Sutcliffe (cox)
Coaches - Nick Lloyd | Louis Lambert

Event 36 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

KGCA 1: Crew - Samuel Milne | Stuart Ogilvie
Coaches - Jack Stevens | Kristian Barbarich

Event 36 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

KGCA 2: Crew - William Coman | Nicholas Wright
Coaches - Conor Burns | Leith Menzies

Event 40 Boys under-18 double [ event results ]

KGCA 1: Crew - Tom Brown | Oliver MacLean
Coaches - Peter Jansen | Kristian Barbarich

Event 40 Boys under-18 double [ event results ]

KGCA 2: Crew - Matthew Ganley | James Witters
Coaches - Peter Jansen | Kristian Barbarich

Event 44 Boys under-17 quad [ event results ]

KGCA 1: Crew - Oliver MacLean | Sam Lowe | Tom Weatherall | Adam Drake + Nick Yan (cox)
Coaches - Kristian Barbarich | Jack Stevens

Event 44 Boys under-17 quad [ event results ]

KGCA 2: Crew - Samuel Milne | Stuart Ogilvie | Jack Francis | Max Lichtenstein + Liam Avery (cox)
Coaches - Jack Stevens | Kristian Barbarich

Event 49 Boys under-16 single [ event results ]

KGCA 1: Crew - William Thompson
Coaches - Conor Burns | Leith Menzies

Event 49 Boys under-16 single [ event results ]

KGCA 2: Crew - James Johnstone
Coaches - Conor Burns | Leith Menzies

Event 50 Boys under-15 octuple [ event results ]

KGCA 1: Crew - James Hall | Lachlan Cook | Sam Cummins | Grayson Gaze | Hunter Gaze | Rory Archer | Thomas Spillane | Harry Lee + Hunter Coldham (cox)
Coaches - Nick Lloyd | Conor Burns

Event 50 Boys under-15 octuple [ event results ]

KGCA 2: Crew - Harrison Elliott | Lachlan Dixon | William Harris | Sam Adams | Max Caddie | Keegan Greig | Robert Speed | Nicholas Johnson + Alexander Coster (cox)
Coaches - Louis Lambert | Louis Agnew

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis15 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis15 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA