NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Samuel Marsden Collegiate School's approved colours
#44: Samuel Marsden Collegiate School

SISSC 2023

NISSC 2023


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2015 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 29 December 2021  
 

2022 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

St Peter's College's singletSt Peter's College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by St Peter's College at the 2015 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for St Peter's College's final ranking at the regatta.

St Peter's College also attended: mad05 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || mad14 || mad15 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13 || nis14 || nis15

Event 1 Boys under-17 single [ event results ]

STPA 1: Crew - Aidan Margetts

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

STPA 1: Crew - Benjamin Pendreigh | Jacob Morrow
Coaches - Sigrid Davis | Stacey Lithgow

Event 9 Boys under-18 novice double [ event results ]

STPA 1: Crew - Louis Phibbs | Jacob Morrow
Coaches - Sigrid Davis | Stacey Lithgow

Event 11 Boys under-17 eight [ event results ]

Event 19 Boys under-18 novice eight [ event results ]

STPA 1: Crew - Samuel Davison | Tom Miller | Matthew Callaghan | Leo Ngatai-Tafau | Richard Bluck | Luka Hayward | Arthur Hauter | Dominic English + Ryan Patten (cox)
Coaches - Sigrid Davis | Stacey Lithgow

Event 28 Boys under-16 double [ event results ]

Event 28 Boys under-16 double [ event results ]

STPA 2: Crew - Louis Phibbs | Jacob Morrow
Coaches - Sigrid Davis | Stacey Lithgow

Event 30 Boys under-18 single [ event results ]

STPA 1: Crew - Johnathan Kumarich

Event 32 Boys under-15 quad [ event results ]

STPA 1: Crew - Aslan Clark | Tom Berry | Ropisone Toma-Leatitagaloa | Jett Gannaway + Connor Sheehan (cox)
Coaches - Sigrid Davis | Stacey Lithgow

Event 34 Boys under-17 four [ event results ]

Event 34 Boys under-17 four [ event results ]

Event 36 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

Event 40 Boys under-18 double [ event results ]

Event 42 Boys under-15 four [ event results ]

STPA 1: Crew - Aslan Clark | Tom Berry | Ropisone Toma-Leatitagaloa | Jett Gannaway + Kieran Tagi (cox)
Coaches - Sigrid Davis | Stacey Lithgow

Event 46 Boys under-18 novice four [ event results ]

STPA 1: Crew - Richard Bluck | Leo Ngatai-Tafau | Matthew Callaghan | Luka Hayward + Ryan Patten (cox)
Coaches - Sigrid Davis | Stacey Lithgow

Event 46 Boys under-18 novice four [ event results ]

STPA 2: Crew - Samuel Davison | Tom Miller | Arthur Hauter | Dominic English + Dylan Birnie (cox)
Coaches - Sigrid Davis | Stacey Lithgow

Event 49 Boys under-16 single [ event results ]

STPA 1: Crew - Joshua Shields

Event 49 Boys under-16 single [ event results ]

STPA 2: Crew - Benjamin Pendreigh
Coaches - Sigrid Davis | Stacey Lithgow

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis15 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis15 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA