NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Rangiora High School's approved colours
#39: Rangiora High School

SISSC 2023

NISSC 2023


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2015 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 29 December 2021  
 

2022 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Wellington College's singletWellington College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Wellington College at the 2015 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Wellington College's final ranking at the regatta.

Wellington College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || mad14 || mad15 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13 || nis14 || nis15

Event 1 Boys under-17 single [ event results ]

WLCO 1: Crew - Thomas Cummack
Coaches - Kerry Wilkins | Maurice Maxwell

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

WLCO 1: Crew - Ricky Kiddle | Zach Hough
Coach - Mark Ware

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

WLCO 2: Crew - Adam Smith | Peter Te Paa
Coach - Mark Ware

Event 5 Boys under-18 pair [ event results ]

WLCO 1: Crew - Henry Horwood Verstappen | James Nicholas
Coaches - Kerry Wilkins | Poppy Stallard

Event 7 Boys under-16 quad [ event results ]

WLCO 1: Crew - Andrew Loveard | Connor Moore | Harry Beasley | Fergus Murray + Liam Stevens (cox)
Coaches - Maurice Maxwell | Kerry Wilkins

Event 9 Boys under-18 novice double [ event results ]

WLCO 1: Crew - Josiah Duffield | James Budge
Coach - Mark Ware

Event 13 Boys under-18 lightweight four [ event results ]

WLCO 1: Crew - Sam Wilkins | Tristan Cade Cotter | Harry Beasley | Fergus Murray + James Dunne (cox)
Coaches - Kerry Wilkins | Maurice Maxwell

Event 17 Boys under-16 four [ event results ]

WLCO 1: Crew - Andrew Loveard | Connor Moore | Harry Beasley | Fergus Murray + Liam Stevens (cox)
Coaches - Kerry Wilkins | Maurice Maxwell

Event 17 Boys under-16 four [ event results ]

WLCO 2: Crew - Matthew Johnson | Ben Strowger-Turnock | Rory Tarpley | Thomas Bramley + Thomas Murray (cox)
Coaches - Kerry Wilkins | Poppy Stallard

Event 19 Boys under-18 novice eight [ event results ]

Event 21 Boys under-17 double [ event results ]

WLCO 1: Crew - Lucas Toovey | Thomas Cummack
Coaches - Poppy Stallard | Maurice Maxwell

Event 21 Boys under-17 double [ event results ]

WLCO 2: Crew - Tristan Cade Cotter | Sam Wilkins
Coach - Kerry Wilkins

Event 21 Boys under-17 double [ event results ]

Event 23 Boys under-15 eight [ event results ]

Event 23 Boys under-15 eight [ event results ]

Event 28 Boys under-16 double [ event results ]

WLCO 1: Crew - Matthew Johnson | Thomas Bramley
Coaches - Kerry Wilkins | Maurice Maxwell

Event 28 Boys under-16 double [ event results ]

WLCO 2: Crew - Andrew Loveard | Connor Moore
Coaches - Poppy Stallard | Maurice Maxwell

Event 30 Boys under-18 single [ event results ]

WLCO 1: Crew - Thomas Cummack
Coaches - Maurice Maxwell | Poppy Stallard

Event 32 Boys under-15 quad [ event results ]

WLCO 1: Crew - Jack Allen-Russell | Oscar McClelland | Laurence McKnight | Tim Hall + Matthew Binnie (cox)
Coach - Mark Ware

Event 32 Boys under-15 quad [ event results ]

WLCO 2: Crew - David Ash | Josh Dray | Cam Hall | Torr Hosking Berge + Ben Wilkins (cox)
Coach - Mark Ware

Event 32 Boys under-15 quad [ event results ]

WLCO 3: Crew - Rory Tarpley | Tim Newell | Peter Te Paa | Zane Goggin + Theo Barber (cox)
Coach - Mark Ware

Event 36 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

WLCO 1: Crew - Tristan Cade Cotter | Sam Wilkins
Coaches - Kerry Wilkins | Poppy Stallard

Event 38 Boys under-16 eight [ event results ]

WLCO 1: Crew - Lucas Toovey | Connor Moore | Andrew Loveard | Ben Strowger-Turnock | Harry Beasley | Fergus Murray | Matthew Johnson | Thomas Bramley + Liam Stevens (cox)
Coaches - Maurice Maxwell | Poppy Stallard

Event 42 Boys under-15 four [ event results ]

WLCO 1: Crew - Ricky Kiddle | Zach Hough | Josiah Duffield | Zane Goggin + Theo Barber (cox)
Coach - Mark Ware

Event 42 Boys under-15 four [ event results ]

WLCO 2: Crew - Rory Tarpley | Tim Newell | Peter Te Paa | Adam Smith + Ben Wilkins (cox)
Coach - Mark Ware

Event 42 Boys under-15 four [ event results ]

WLCO 3: Crew - Jack Allen-Russell | Oscar McClelland | Laurence McKnight | Tim Hall + Matthew Binnie (cox)
Coach - Mark Ware

Event 44 Boys under-17 quad [ event results ]

WLCO 1: Crew - Lucas Toovey | Thomas Cummack | Tristan Cade Cotter | Sam Wilkins + Thomas Murray (cox)
Coaches - Kerry Wilkins | Poppy Stallard

Event 46 Boys under-18 novice four [ event results ]

WLCO 1: Crew - James Budge | Theo Holst | Rory Tarpley | Adam Smith + Tim Hall (cox)
Coach - Mark Ware

Event 49 Boys under-16 single [ event results ]

WLCO 1: Crew - Lucas Toovey
Coaches - Kerry Wilkins | Poppy Stallard

Event 49 Boys under-16 single [ event results ]

WLCO 2: Crew - Ben Strowger-Turnock
Coaches - Poppy Stallard | Maurice Maxwell

Event 50 Boys under-15 octuple [ event results ]

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis15 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis15 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA