NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Southland Boys High School's approved colours
#85: Southland Boys High School


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2011 Meridian South Island Championships

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

James Hargest College's singletJames Hargest College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by James Hargest College at the 2011 Meridian South Island Championships regatta. See the medal table for James Hargest College's final ranking at the regatta.

James Hargest College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || sis07 || sis08 || sis09 || sis11 || sis12 || sis13

Event 1 Boys under-17 single [ event results ]

JHAR 1: Crew - Hunter Stewart
Coach - Greg Dyet

Event 1 Boys under-17 single [ event results ]

JHAR 2: Crew - Hadley van Schaik
Coach - Ian Hamilton

Event 1 Boys under-17 single [ event results ]

JHAR 3: Crew - Jamie Millar
Coach - Ian Hamilton

Event 1 Boys under-17 single [ event results ]

JHAR 4: Crew - Shamus O'Connell
Coach - Ian Hamilton

Event 6 Girls under-18 double [ event results ]

JHAR 1: Crew - Amber Coote | Lori Comer
Coaches - Jack Allan | Shane Black

Event 6 Girls under-18 double [ event results ]

JHAR 2: Crew - Katelyn Froude | Tessa Young
Coaches - Jack Allan | Shane Black

Event 7 Boys under-16 quad [ event results ]

JHAR 1: Crew - Guy Redpath | Elliot Phillips | Ben McLeod | Scott Jones + Josh Price (cox)
Coach - Greg Dyet

Event 8 Girls under-16 single [ event results ]

JHAR 1: Crew - Bella Forde
Coach - Leanne Scully

Event 11 Girls under-17 quad [ event results ]

JHAR 1: Crew - Erin Hughes | Ellen Dolman | Jordyn Ronald | Andrea Stiles + Laura McMillan (cox)
Coach - Danny Young

Event 14 Boys under-18 quad [ event results ]

JHAR 1: Crew - Sam McLeod | Josh Price | Nick Shields | Hunter Stewart + Elliot Phillips (cox)
Coach - Greg Dyet

Event 15 Girls under-18 pair [ event results ]

JHAR 1: Crew - Katelyn Froude | Kristen Froude
Coaches - Jack Allan | Shane Black

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

JHAR 1: Crew - Jack Hercus | Hadley van Schaik
Coach - Ian Hamilton

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

JHAR 2: Crew - Jamie Millar | Shamus O'Connell
Coach - Ian Hamilton

Event 20 Girls under-17 single [ event results ]

JHAR 1: Crew - Amber Coote
Coaches - Jack Allan | Shane Black

Event 20 Girls under-17 single [ event results ]

JHAR 2: Crew - Lori Comer
Coaches - Jack Allan | Shane Black

Event 20 Girls under-17 single [ event results ]

JHAR 3: Crew - Kristen Froude
Coaches - Jack Allan | Shane Black

Event 20 Girls under-17 single [ event results ]

JHAR 4: Crew - Ellen Dolman
Coach - Danny Young

Event 20 Girls under-17 single [ event results ]

JHAR 5: Crew - Ingrid Mitchell
Coach - Leanne Scully

Event 25 Girls under-16 quad [ event results ]

JHAR 1: Crew - Erin Hughes | Jordyn Ronald | Pip Prouting | Andrea Stiles + Laura McMillan (cox)
Coach - Danny Young

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

JHAR 1: Crew - Guy Redpath | Scott Jones
Coach - Greg Dyet

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

JHAR 2: Crew - Ben McLeod | Elliot Phillips
Coach - Greg Dyet

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

JHAR 3: Crew - Nick Shields | Josh Price
Coach - Greg Dyet

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

JHAR 4: Crew - Jordan Maher | Nick Hill
Coach - Ian Hamilton

Event 27 Girls under-18 single [ event results ]

JHAR 1: Crew - Katelyn Froude
Coaches - Jack Allan | Shane Black

Event 27 Girls under-18 single [ event results ]

JHAR 2: Crew - Tessa Young
Coaches - Jack Allan | Shane Black

Event 27 Girls under-18 single [ event results ]

JHAR 3: Crew - Kristen Froude
Coaches - Jack Allan | Shane Black

Event 28 Boys under-18 single [ event results ]

JHAR 1: Crew - Sam McLeod
Coach - Greg Dyet

Event 34 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

JHAR 1: Crew - Jack Hercus | Nick Hill
Coach - Ian Hamilton

Event 38 Boys under-18 double [ event results ]

JHAR 1: Crew - Sam McLeod | Ben McLeod
Coach - Greg Dyet

Event 38 Boys under-18 double [ event results ]

JHAR 2: Crew - Hunter Stewart | Elliot Phillips
Coach - Greg Dyet

Event 41 Girls under-17 double [ event results ]

JHAR 1: Crew - Amber Coote | Lori Comer
Coaches - Jack Allan | Shane Black

Event 41 Girls under-17 double [ event results ]

JHAR 2: Crew - Erin Hughes | Ellen Dolman
Coach - Danny Young

Event 41 Girls under-17 double [ event results ]

JHAR 3: Crew - Bella Forde | Ingrid Mitchell
Coach - Leanne Scully

Event 42 Boys under-17 quad [ event results ]

JHAR 1: Crew - Jordan Maher | Hadley van Schaik | Jack Hercus | Nick Hill + Laura McMillan (cox)
Coach - Ian Hamilton

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

JHAR 1: Crew - Andrea Stiles | Pip Prouting
Coach - Danny Young

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

JHAR 1: Crew - Guy Redpath
Coach - Greg Dyet

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

JHAR 2: Crew - Scott Jones
Coach - Greg Dyet

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

JHAR 3: Crew - Nick Shields
Coach - Greg Dyet

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

JHAR 4: Crew - Jordan Maher
Coach - Ian Hamilton

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other sis11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other sis11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA