NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Otago Girls High School's approved colours
#63: Otago Girls High School


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2011 Meridian South Island Championships

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

St Bede's College's singletSt Bede's College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by St Bede's College at the 2011 Meridian South Island Championships regatta. See the medal table for St Bede's College's final ranking at the regatta.

St Bede's College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || sis07 || sis08 || sis09 || sis11 || sis12 || sis13

Event 1 Boys under-17 single [ event results ]

STBD 1: Crew - Nick Fountain

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

STBD 1: Crew - Hayden Soper | David Childs
Coach - St Bedes Team

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

STBD 2: Crew - David Brydon | Mathew Lilley
Coach - St Bedes Team

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

STBD 3: Crew - Duncan Hortin | George Davidson
Coach - St Bedes Team

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

STBD 4: Crew - George Davidson | Cameron Scott
Coach - St Bedes Team

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

STBD 5: Crew - Andrew Scally | Sammy Cho
Coach - St Bedes Team

Event 5 Boys under-18 pair [ event results ]

STBD 1: Crew - Lachlan van Bysterveldt | Greg Brand
Coach - St Bedes Team

Event 9 Boys under-18 novice double [ event results ]

STBD 1: Crew - Callum Maher | Sam Terry
Coach - St Bedes Team

Event 10 Boys under-17 eight [ event results ]

Event 12 Boys under-18 lightweight four [ event results ]

STBD 1: Crew - Sam O'Neill | Nick Fountain | Callum Maher | Nathaniel Flynn + Ed Sullivan (cox)
Coach - St Bedes Team

Event 16 Boys under-16 four [ event results ]

STBD 1: Crew - Tom Davie | Ben Meates | Tremaine Cragg-Love | Nathaniel Flynn + William Hudson (cox)
Coach - St Bedes Team

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

STBD 1: Crew - Tom Wooding | Joe Barclay
Coach - St Bedes Team

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

STBD 2: Crew - Theo Soncin | Steven Arscott
Coach - St Bedes Team

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

STBD 3: Crew - Jeremy Brydon | Sam O'Neill
Coach - St Bedes Team

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

STBD 4: Crew - James Lilley | Nick Fountain
Coach - St Bedes Team

Event 21 Boys under-15 eight [ event results ]

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

STBD 1: Crew - Nathaniel Flynn | Ben Meates
Coach - St Bedes Team

Event 28 Boys under-18 single [ event results ]

STBD 1: Crew - Greg Brand
Coach - St Bedes Team

Event 28 Boys under-18 single [ event results ]

STBD 2: Crew - Lachlan van Bysterveldt
Coach - St Bedes Team

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

STBD 1: Crew - Hayden Soper | David Childs | David Brydon | Mathew Lilley + Josh Fletcher (cox)
Coach - St Bedes Team

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

STBD 2: Crew - James Tranter | Duncan Hortin | George Davidson | Tremaine Cragg-Love + Quinn Houghton (cox)
Coach - St Bedes Team

Event 32 Boys under-17 four [ event results ]

STBD 1: Crew - Theo Soncin | Tom Wooding | Joe Barclay | James Lilley + Ed Sullivan (cox)
Coach - St Bedes Team

Event 34 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

STBD 1: Crew - Jeremy Brydon | Ben Meates
Coach - St Bedes Team

Event 34 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

STBD 2: Crew - Sam O'Neill | Nathaniel Flynn
Coach - St Bedes Team

Event 34 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

STBD 3: Crew - Callum Maher | Sam Terry
Coach - St Bedes Team

Event 38 Boys under-18 double [ event results ]

STBD 1: Crew - Greg Brand | Lachlan van Bysterveldt
Coach - St Bedes Team

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

STBD 1: Crew - James Tranter | Mathew Lilley | David Brydon | Hayden Soper + Quinn Houghton (cox)
Coach - St Bedes Team

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

STBD 2: Crew - Cameron Scott | Andrew Scally | George Davidson | Duncan Hortin + William Hudson (cox)
Coach - St Bedes Team

Event 42 Boys under-17 quad [ event results ]

STBD 1: Crew - Theo Soncin | Joe Barclay | Tom Wooding | Steven Arscott + Ed Sullivan (cox)
Coach - St Bedes Team

Event 42 Boys under-17 quad [ event results ]

STBD 2: Crew - Connor Houghton | James Lilley | Jeremy Brydon | Sam O'Neill + Josh Fletcher (cox)
Coach - St Bedes Team

Event 44 Boys under-18 novice four [ event results ]

STBD 1: Crew - Callum Maher | Sam Terry | Tremaine Cragg-Love | Mathew Lilley + Josh Fletcher (cox)
Coach - St Bedes Team

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

STBD 1: Crew - Ben Meates
Coach - St Bedes Team

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

STBD 2: Crew - Nathaniel Flynn
Coach - St Bedes Team

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

STBD 3: Crew - Tom Davie
Coach - St Bedes Team

Event 48 Boys under-18 eight [ event results ]

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other sis11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other sis11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA