NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Wellington East Girls College's approved colours
#124: Wellington East Girls College


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2012 Meridian South Island Championships

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Timaru Boys High School's singletTimaru Boys High School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Timaru Boys High School at the 2012 Meridian South Island Championships regatta. See the medal table for Timaru Boys High School's final ranking at the regatta.

Timaru Boys High School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || sis07 || sis08 || sis09 || sis11 || sis12 || sis13

Event 5 Boys under-18 pair [ event results ]

TIMB 1: Crew - Cameron Crampton | Russell Crampton
Coach - Dan Kelly

Event 7 Boys under-16 quad [ event results ]

TIMB 1: Crew - James Walker | Michael Metherell | Andrew Crampton | Isaiah Nelson-White + Jack Elliotte (cox)
Coaches - Brian Smith | Gary Ivamy

Event 9 Boys under-18 novice double [ event results ]

TIMB 1: Crew - Edward Armstrong | Hooper Kelly-Smith
Coaches - Brian Smith | Gary Ivamy

Event 9 Boys under-18 novice double [ event results ]

TIMB 2: Crew - Ben Dewsberry | Braden Scott
Coaches - Brian Smith | Gary Ivamy

Event 14 Boys under-18 quad [ event results ]

TIMB 1: Crew - Cameron Crampton | Russell Crampton | James Walker | Hooper Kelly-Smith + Jack Elliotte (cox)
Coaches - Brian Smith | Gary Ivamy

Event 16 Boys under-16 four [ event results ]

TIMB 1: Crew - Michael Metherell | Braden Scott | Andrew Crampton | Isaiah Nelson-White + Jack Elliotte (cox)
Coaches - Brian Smith | Gary Ivamy

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

TIMB 1: Crew - Michael Metherell | Isaiah Nelson-White
Coaches - Brian Smith | Gary Ivamy

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

TIMB 2: Crew - Ben Dewsberry | Braden Scott
Coaches - Brian Smith | Gary Ivamy

Event 28 Boys under-18 single [ event results ]

TIMB 1: Crew - Russell Crampton
Coach - Dan Kelly

Event 28 Boys under-18 single [ event results ]

TIMB 2: Crew - Cameron Crampton
Coach - Dan Kelly

Event 34 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

TIMB 1: Crew - Edward Armstrong | Andrew Crampton
Coaches - Brian Smith | Gary Ivamy

Event 34 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

TIMB 2: Crew - James Walker | Hooper Kelly-Smith
Coaches - Brian Smith | Gary Ivamy

Event 38 Boys under-18 double [ event results ]

TIMB 1: Crew - Cameron Crampton | Russell Crampton
Coach - Dan Kelly

Event 44 Boys under-18 novice four [ event results ]

TIMB 1: Crew - Hooper Kelly-Smith | Edward Armstrong | Ben Dewsberry | Braden Scott + Roy Ford (cox)
Coaches - Brian Smith | Gary Ivamy

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

TIMB 1: Crew - James Walker
Coaches - Brian Smith | Gary Ivamy

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other sis12 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other sis12 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA