NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
John McGlashan College's approved colours
#37: John McGlashan College


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2013 Meridian South Island Championships

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Burnside High School's singletBurnside High School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Burnside High School at the 2013 Meridian South Island Championships regatta. See the medal table for Burnside High School's final ranking at the regatta.

Burnside High School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || sis07 || sis08 || sis09 || sis11 || sis12 || sis13

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

BURN 1: Crew - Zach Murphy | Cameron Porter
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

BURN 2: Crew - Matthew Robb | Eugene Ahn
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 4 Girls under-15 quad [ event results ]

BURN 1: Crew - Ellen Graham | Brooke Rakowitz | Bridie O'Flaherty | Ali Pickering + Naomi Fahy (cox)
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 4 Girls under-15 quad [ event results ]

BURN 2: Crew - Valerie Kornienko | Madi Williams | Nina Hanlon | Tori Skene + Saskia Whall (cox)
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 6 Girls under-18 double [ event results ]

BURN 1: Crew - Megan Laby | Rebecca King
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 9 Boys under-18 novice double [ event results ]

BURN 1: Crew - Zach Murphy | Finbar O'Flaherty
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 9 Boys under-18 novice double [ event results ]

BURN 2: Crew - Matthew Robb | Sam Collins
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 13 Girls under-15 four [ event results ]

BURN 1: Crew - Valerie Kornienko | Madi Williams | Nina Hanlon | Tori Skene + Saskia Whall (cox)
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 13 Girls under-15 four [ event results ]

BURN 2: Crew - Harriet Mills | Asryal Anglem | Claudia le Breton | Weiting Zhang + Rireana Kirkwood (cox)
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 15 Girls under-18 pair [ event results ]

BURN 1: Crew - Megan Laby | Rebecca King
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 16 Boys under-16 four [ event results ]

BURN 1: Crew - Joshua Tuaine | Joshua Sutherland | Zach Murphy | Cameron Porter + Tom Coulson (cox)
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

BURN 1: Crew - Rory Smyth | Finbar O'Flaherty
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

BURN 2: Crew - Callum Douglas | Jacob Bowles
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 20 Girls under-17 single [ event results ]

BURN 1: Crew - Megan Laby
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 22 Girls under-18 novice double [ event results ]

BURN 1: Crew - Summer Nanai-Stewart | Harriet Mills
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 22 Girls under-18 novice double [ event results ]

BURN 2: Crew - Sukhmani Randhawa | Asryal Anglem
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 25 Girls under-16 quad [ event results ]

BURN 1: Crew - Juliette Phillipson | Zelda Glass | Rebekah Johnston | Bridie O'Flaherty + Saskia Whall (cox)
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

BURN 1: Crew - Joshua Tuaine | Joshua Sutherland
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 27 Girls under-18 single [ event results ]

BURN 1: Crew - Rebecca King
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 28 Boys under-18 single [ event results ]

BURN 1: Crew - Matthew Davies
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

BURN 1: Crew - Ellen Graham | Bridie O'Flaherty
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

BURN 2: Crew - Brooke Rakowitz | Ali Pickering
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

BURN 1: Crew - Matthew Robb | Eugene Ahn | Zach Murphy | Cameron Porter + Tom Coulson (cox)
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 32 Boys under-17 four [ event results ]

BURN 1: Crew - Rory Smyth | Finbar O'Flaherty | Callum Douglas | Jacob Bowles + Naomi Fahy (cox)
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 35 Girls under-16 four [ event results ]

BURN 1: Crew - Juliette Phillipson | Zelda Glass | Rebekah Johnston | Ayaka Archer + Rireana Kirkwood (cox)
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 38 Boys under-18 double [ event results ]

BURN 1: Crew - Rory Smyth | Matthew Davies
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 39 Girls under-15 eight [ event results ]

BURN 1: Crew - Ellen Graham | Brooke Rakowitz | Bridie O'Flaherty | Ali Pickering | Nina Hanlon | Madi Williams | Tori Skene | Valerie Kornienko + Naomi Fahy (cox)
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

BURN 1: Crew - Matthew Robb | Eugene Ahn | Cameron Porter | Sam Collins + Saskia Whall (cox)
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 42 Boys under-17 quad [ event results ]

BURN 1: Crew - Rory Smyth | Callum Douglas | Finbar O'Flaherty | Jacob Bowles + Tom Coulson (cox)
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 43 Girls under-18 novice four [ event results ]

BURN 1: Crew - Ayaka Archer | Rebekah Johnston | Harriet Mills | Claudia le Breton + Naomi Fahy (cox)
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 43 Girls under-18 novice four [ event results ]

BURN 2: Crew - Summer Nanai-Stewart | Sukhmani Randhawa | Nina Hanlon | Weiting Zhang + Rireana Kirkwood (cox)
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

BURN 1: Crew - Juliette Phillipson | Zelda Glass
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

BURN 1: Crew - Joshua Tuaine
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

BURN 2: Crew - Joshua Sutherland
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other sis13 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other sis13 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA