NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Wellington East Girls College's approved colours
#124: Wellington East Girls College


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2013 Meridian South Island Championships

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Wakatipu High School's singletWakatipu High School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Wakatipu High School at the 2013 Meridian South Island Championships regatta. See the medal table for Wakatipu High School's final ranking at the regatta.

Wakatipu High School also attended: mad06 || mad08 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || sis07 || sis08 || sis09 || sis11 || sis12 || sis13

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

WAKA 1: Crew - Nick Foley | Joseph Swale

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

WAKA 2: Crew - Jong Hoon Lee | Angus Reid
Coach - James Stokes

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

WAKA 3: Crew - Ben Hull | Jordan Woodhouse

Event 7 Boys under-16 quad [ event results ]

Event 8 Girls under-16 single [ event results ]

WAKA 1: Crew - Nina Champion

Event 9 Boys under-18 novice double [ event results ]

WAKA 1: Crew - Nick Foley | Richard McLachlan

Event 9 Boys under-18 novice double [ event results ]

WAKA 2: Crew - Dylan Davy | Guy Collins

Event 11 Girls under-17 quad [ event results ]

Event 12 Boys under-18 lightweight four [ event results ]

Event 12 Boys under-18 lightweight four [ event results ]

Event 17 Girls under-16 eight [ event results ]

Event 18 Girls under-18 lightweight four [ event results ]

Event 22 Girls under-18 novice double [ event results ]

WAKA 1: Crew - Talya Sautos | Victoria Boult

Event 22 Girls under-18 novice double [ event results ]

WAKA 2: Crew - Tatjana Reid | Rowan Biggs

Event 23 Boys under-18 four [ event results ]

Event 25 Girls under-16 quad [ event results ]

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

WAKA 1: Crew - James Ramsay | Dylan O'Conner

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

WAKA 2: Crew - Richard McLachlan | Jack Swale

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

WAKA 3: Crew - Guy Collins | Dylan Davy

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

Event 32 Boys under-17 four [ event results ]

Event 32 Boys under-17 four [ event results ]

Event 33 Girls under-18 lightweight double [ event results ]

Event 33 Girls under-18 lightweight double [ event results ]

WAKA 2: Crew - Merida Sowry | Micaela McLeod

Event 34 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

WAKA 1: Crew - James Ramsay | Dylan O'Conner

Event 34 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

WAKA 2: Crew - Richard McLachlan | Jack Swale

Event 37 Girls under-18 quad [ event results ]

Event 38 Boys under-18 double [ event results ]

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

Event 42 Boys under-17 quad [ event results ]

Event 43 Girls under-18 novice four [ event results ]

Event 43 Girls under-18 novice four [ event results ]

Event 44 Boys under-18 novice four [ event results ]

Event 44 Boys under-18 novice four [ event results ]

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

WAKA 1: Crew - Dylan Davy

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

WAKA 2: Crew - Guy Collins

Event 48 Boys under-18 eight [ event results ]

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other sis13 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other sis13 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA