NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Wellington East Girls College's approved colours
#97: Wellington East Girls College


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2014 Meridian South Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 29 December 2021  
 

2022 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Dunstan High School's singletDunstan High School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Dunstan High School at the 2014 Meridian South Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Dunstan High School's final ranking at the regatta.

Dunstan High School also attended: mad03 || mad04 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || mad14 || mad15 || sis07 || sis08 || sis09 || sis11 || sis12 || sis13 || sis14 || sis15

Event 8 Girls under-16 single [ event results ]

DUNS 1: Crew - Lucy Geddes
Coach - Simon Smith

Event 8 Girls under-16 single [ event results ]

DUNS 3: Crew - Keryn Tubbs
Coach - Alan Whitaker

Event 13 Girls under-15 four [ event results ]

DUNS 1: Crew - Persephone Kemp | Annalise Cook | Emily Downey | Erin Calder + Sophie Williamson (cox)
Coach - Jacqui Van Dam

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

DUNS 1: Crew - Nathan Cradock | Alex Peacock
Coach - Pete Cradock

Event 22 Girls under-18 novice double [ event results ]

DUNS 1: Crew - Emily Downey | Erin Calder
Coach - Jacqui Van Dam

Event 25 Girls under-16 quad [ event results ]

DUNS 1: Crew - Ella Galletly | Lucy Geddes | Sydney Cook | Macaela Turfus + Jake Galletly (cox)
Coach - Simon Smith

Event 25 Girls under-16 quad [ event results ]

DUNS 2: Crew - Keryn Tubbs | Maegan Thompson | Julia Driehuis | Charlotte Portegys + Sophie Williamson (cox)
Coach - Alan Whitaker

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

DUNS 1: Crew - Robert Allen | Alex Stuart
Coach - Pete Cradock

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

DUNS 1: Crew - Etta Grant | Zoe Foley
Coach - Alan Whitaker

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

DUNS 2: Crew - Emily Downey | Erin Calder
Coach - Jacqui Van Dam

Event 32 Boys under-17 four [ event results ]

DUNS 1: Crew - Nathan Cradock | Alex Peacock | Robert Allen | Alex Stuart + Jake Galletly (cox)
Coach - Pete Cradock

Event 33 Girls under-18 lightweight double [ event results ]

DUNS 1: Crew - Sydney Cook | Macaela Turfus
Coach - Simon Smith

Event 39 Girls under-15 eight [ event results ]

Event 43 Girls under-18 novice four [ event results ]

DUNS 1: Crew - Olivia Peacock | Molly Ellis | Ruby Randall | Shelby Davidson + Sophie Williamson (cox)
Coach - Jacqui Van Dam

Event 43 Girls under-18 novice four [ event results ]

DUNS 2: Crew - Breigh Monaghan | Lucy Harrison | Annalise Cook | Milly van Dam + Jake Galletly (cox)
Coach - Jacqui Van Dam

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

DUNS 1: Crew - Ella Galletly | Lucy Geddes
Coach - Simon Smith

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

DUNS 2: Crew - Keryn Tubbs | Julia Driehuis
Coach - Alan Whitaker

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

DUNS 3: Crew - Charlotte Portegys | Maegan Thompson
Coach - Alan Whitaker

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

DUNS 1: Crew - Alex Peacock
Coach - Pete Cradock

Event 49 Girls under-18 novice eight [ event results ]

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other sis14 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other sis14 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA