NZSSRA regatta results: 2006 AON Maadi (NZSSRA Championships)

Results shown...

Following are the 2006 AON Maadi (NZSSRA Championships) regatta results, filtered to show races with schools from the North Island region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thBethlehem College 1[ crew ]7:09:791.1.2
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:10:451.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:22:381.2.6
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:32:261.2.7
5thSt Peter's School 2[ crew ]7:35:721.2.4
6thWellington College 2[ crew ]7:45:831.2.8
7thSt Patrick's College 1[ crew ]7:53:411.2.2
Scratched crews (Finals) 
SCRWTLB 1[ crew ]_:__:__1.2.5

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:24:272.1.6
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:33:122.1.8
5thKatikati College 1[ crew ]8:35:312.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
1stQueen Margaret College 2[ crew ]8:50:912.2.3
3rdWhanganui Girls College 1[ crew ]8:59:042.2.1
5thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:04:472.2.4
6thQueen Margaret College 1[ crew ]9:05:852.2.2
7thRotorua Lakes High School 2[ crew ]9:09:912.2.5

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 2[ crew ]8:05:603.1.7
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:13:403.1.3
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:14:223.1.8
8thTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:26:253.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:18:903.2.4
6thAquinas College 1[ crew ]8:41:693.2.2
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:54:213.2.6
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:55:753.2.1
Scratched crews (Finals) 
SCRSHGH 1[ crew ]_:__:__3.2.1

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:46:564.1.5
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]6:53:974.1.7
5thKings College 1[ crew ]7:03:264.1.8
6thNapier Boys High School 1[ crew ]7:04:574.1.2
7thTauranga Boys College 2[ crew ]7:12:874.1.3
8thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:17:324.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:04:524.2.5
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:06:994.2.4
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:16:394.2.8
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:37:814.2.7
Scratched crews (Finals) 
SCRAGSB 2[ crew ]_:__:__4.2.1

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:04:135.1.7
3rdWellington College 1[ crew ]7:06:995.1.8
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:12:595.1.4
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:17:535.1.3
6thWellington College 2[ crew ]7:17:975.1.2
7thWhakatane High School 1[ crew ]7:18:915.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:17:825.2.7
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:27:375.2.6
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:30:675.2.5
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:40:285.2.1
8thTauranga Boys College 1[ crew ]7:41:875.2.2

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:13:426.1.6
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:23:646.1.7
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:28:206.1.4
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:29:466.1.3
6thWellington College 1[ crew ]7:46:216.1.8
8thSt Patrick's College 1[ crew ]7:52:806.1.1

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:44:077.1.2
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:45:837.1.4
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:47:867.1.7
5thCambridge High School 1[ crew ]7:50:667.1.3
7thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]7:56:327.1.1
8thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:02:587.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndHillcrest High School 1[ crew ]7:55:997.2.6
3rdWellington Girls College 1[ crew ]8:00:117.2.7
5thMacleans College 1[ crew ]8:18:077.2.1
6thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:21:377.2.3

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:10:838.1.3
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:16:668.1.4
7thBaradene College 1[ crew ]7:20:398.1.2
8thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:22:158.1.8

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWanganui High School 1[ crew ]6:39:709.1.6
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:52:559.1.2
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:52:999.1.8
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:53:769.1.4
7thBethlehem College 1[ crew ]6:55:249.1.3
8thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:00:029.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:58:109.2.5
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]7:03:489.2.6
5thRangitoto College 1[ crew ]7:19:359.2.2
---Hamilton Boys High School 1[ crew ]DNS9.2.8
Scratched crews (Finals) 
SCRWNCS 1[ crew ]_:__:__9.2.2

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:11:9110.1.7
6thTe Awamutu College 1[ crew ]8:26:2510.1.3
8thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:42:7210.1.1

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:12:7211.1.8
4thTauranga Girls College 1[ crew ]7:17:3311.1.4
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:34:3011.1.1
7thWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:37:9311.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:34:2511.2.4
2ndSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]7:38:3711.2.7
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]7:38:6411.2.5
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:42:3211.2.6
7thHauraki Plains College 1[ crew ]7:50:4511.2.3

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]6:53:2612.1.7
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:57:8712.1.2
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:59:3012.1.1
6thCambridge High School 1[ crew ]6:59:6312.1.5
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:04:7412.1.4
8thKings College 1[ crew ]7:13:5212.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 2[ crew ]7:03:3612.2.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:07:1012.2.8
6thWellington College 1[ crew ]7:10:5612.2.2
8thSt Kentigern College 1[ crew ]7:22:5312.2.6

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:03:2113.1.7
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:03:8713.1.6
3rdHutt Valley High School 1[ crew ]7:09:1913.1.3
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:18:5313.1.4
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:23:6913.1.8

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:33:5514.1.5
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:33:9314.1.8
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:38:7114.1.7
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:46:8914.1.6
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:01:8914.1.3
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:05:3514.1.2

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWanganui High School 1[ crew ]8:09:8315.1.5
5thBethlehem College 1[ crew ]8:20:2115.1.3
7thTrident High School 1[ crew ]8:29:2815.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 2[ crew ]8:15:9915.2.3
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:21:4315.2.1
5thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:27:1415.2.4
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:33:4015.2.2
7thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:48:4515.2.7
8thJohn Paul College 1[ crew ]9:52:2715.2.5

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]6:53:5416.1.6
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:01:6116.1.5
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:02:4916.1.7
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:10:8916.1.4
6thWellington College 1[ crew ]7:19:7416.1.3
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:20:1216.1.1
8thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:26:4416.1.2

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:39:8017.1.7
2ndWanganui High School 1[ crew ]6:40:9617.1.6
5thHauraki Plains College 1[ crew ]6:48:7517.1.1
7thNapier Boys High School 1[ crew ]7:03:4717.1.5
8thSt Patrick's College 1[ crew ]7:13:4217.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]6:55:3417.2.5
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:03:0917.2.4
5thOtumoetai College 2[ crew ]7:03:6917.2.3
7thCambridge High School 1[ crew ]7:14:4617.2.1
8thWellington College 2[ crew ]7:19:4617.2.8

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stMount Maunganui College 1[ crew ]8:28:1718.1.6
2ndKatikati College 1[ crew ]8:28:7818.1.2
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:34:3818.1.1
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:36:9118.1.8
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:42:2318.1.7
---Cullinane College 1[ crew ]DNF18.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]8:36:3018.2.4
5thWhanganui Girls College 1[ crew ]8:55:0818.2.2
Scratched crews (Finals) 
SCRTAKA 1[ crew ]_:__:__18.2.7

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thJohn Paul College 1[ crew ]8:30:6019.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:22:9719.2.1
2ndRotorua Girls High School 2[ crew ]8:27:9119.2.3
3rdWanganui High School 1[ crew ]8:32:6919.2.4
4thRosehill College 1[ crew ]8:34:8319.2.2

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:45:0720.1.6
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:50:3520.1.7
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:50:6220.1.5
4thKings College 1[ crew ]6:51:9920.1.8
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:03:5320.1.2

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]7:41:8121.1.8
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:44:6221.1.6
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:53:5121.1.1
6thSt Mary's Diocesan School for Girls 1[ crew ]7:57:5821.1.2
8thTauranga Girls College 1[ crew ]7:59:2821.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:04:1721.2.3
3rdSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:09:6021.2.1
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:11:0321.2.5

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]7:46:4822.1.7
5thWhakatane High School 1[ crew ]7:58:7322.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:00:6522.2.2
2ndQueen Margaret College 2[ crew ]8:01:0322.2.7
3rdQueen Margaret College 3[ crew ]8:01:6422.2.5
4thCarmel College 1[ crew ]8:02:1922.2.1
6thBethlehem College 1[ crew ]8:09:0522.2.4
7thWellington Girls College 1[ crew ]8:14:6022.2.6
---Kings College 1[ crew ]DNS22.2.3

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:28:6923.1.5
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:30:8923.1.6
6thWellington College 1[ crew ]7:47:0323.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:46:3723.2.5
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:49:8923.2.1
5thBethlehem College 2[ crew ]7:54:7823.2.7
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:58:4023.2.2
7thNapier Boys High School 1[ crew ]7:58:7323.2.8
8thCambridge High School 1[ crew ]8:51:3023.2.3

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:02:7624.1.7
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:11:6024.1.4
7thCambridge High School 1[ crew ]7:15:3424.1.2
8thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:22:4824.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:20:0724.2.4
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:20:6824.2.3
3rdBaradene College 1[ crew ]7:23:3724.2.5
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:23:7024.2.2
5thWellington Girls College 1[ crew ]7:28:7024.2.1
6thWanganui High School 1[ crew ]7:30:6224.2.6
7thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]7:32:0524.2.8

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:59:3025.1.7
4thCambridge High School 1[ crew ]7:01:7725.1.1
7thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:08:7525.1.2
8thFraser High School 1[ crew ]7:16:1625.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:11:6125.2.4
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:14:3025.2.5
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:14:8525.2.1
6thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:17:1025.2.7
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:28:8025.2.9
---Rotorua Boys High School 1[ crew ]DNS25.2.3
Scratched crews (Finals) 
SCRSHAK 2[ crew ]_:__:__25.2.9

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]7:48:3026.1.8
4thWhanganui Girls College 1[ crew ]7:54:0726.1.7
6thWhakatane High School 1[ crew ]8:00:8226.1.5
8thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:07:5226.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:10:5926.2.3
6thWanganui High School 1[ crew ]8:13:6726.2.2
9thWanganui High School 2[ crew ]8:23:6626.2.1

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:41:4327.1.2
6thHauraki Plains College 1[ crew ]7:48:8527.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdJohn Paul College 1[ crew ]7:59:2327.2.6
4thTe Awamutu College 1[ crew ]7:59:8927.2.2
5thBethlehem College 1[ crew ]8:00:3327.2.8
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:05:4927.2.3

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:30:9428.1.6
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:33:4128.1.7
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:40:1728.1.5
7thHillcrest High School 2[ crew ]7:47:0928.1.2
8thTauranga Girls College 1[ crew ]7:52:2028.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:45:1228.2.3
2ndBaradene College 1[ crew ]7:50:7828.2.2
3rdWellington Girls College 1[ crew ]7:53:8628.2.4
4thTauranga Girls College 2[ crew ]7:57:5428.2.5
5thAquinas College 1[ crew ]8:04:6828.2.6
6thHillcrest High School 1[ crew ]8:05:5028.2.1
8thMacleans College 2[ crew ]8:19:2928.2.8

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:08:3829.1.7
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:09:1529.1.5
5thKings College 1[ crew ]6:14:3129.1.8
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:24:4229.1.2
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:24:6429.1.1
8thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:25:5729.1.3

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 2[ crew ]6:53:5330.1.6
3rdBethlehem College 1[ crew ]6:56:6730.1.2
4thCambridge High School 1[ crew ]6:57:0530.1.8
5thSt Peter's School 1[ crew ]6:58:9730.1.5
7thWanganui High School 1[ crew ]7:05:4530.1.4
8thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:06:0630.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Patrick's College 1[ crew ]7:08:3130.2.4
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:12:8130.2.7
6thBethlehem College 3[ crew ]7:23:4730.2.1
7thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:28:1930.2.8

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:27:0931.1.5
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:36:4331.1.8
6thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:42:3631.1.1
8thWanganui High School 1[ crew ]7:46:7031.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]7:39:6831.2.2
3rdJohn Paul College 1[ crew ]7:47:1531.2.4
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:48:3031.2.8
8thTrident High School 1[ crew ]7:56:1031.2.7

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]6:56:1732.1.5
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:58:2632.1.6
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]6:59:6332.1.4
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:05:4032.1.1
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:06:6132.1.7
8thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:19:3532.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 2[ crew ]7:18:1032.2.5
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:25:4632.2.4
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:28:5932.2.3
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:32:8232.2.2
7thWhakatane High School 1[ crew ]7:36:7232.2.1

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thRotorua Boys High School 1[ crew ]6:20:9133.1.8
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:23:3333.1.7
6thFraser High School 1[ crew ]6:27:2333.1.4
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:36:6733.1.3

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:20:1734.1.6
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]7:22:8734.1.4
5thWhakatane High School 1[ crew ]7:27:5334.1.1
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:35:0634.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]7:33:0334.2.3
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:36:3334.2.4
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:36:7134.2.7
5thCarmel College 1[ crew ]7:46:4934.2.1
7thQueen Margaret College 1[ crew ]7:48:0834.2.6

Event 35 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:42:3735.1.7
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:51:3735.1.3
4thHillcrest High School 1[ crew ]7:52:6435.1.2
5thWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:54:3435.1.4
6thMacleans College 1[ crew ]7:57:3635.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:01:2635.2.1
5thWanganui High School 1[ crew ]8:10:7135.2.2
6thMacleans College 2[ crew ]8:14:0635.2.7
8thBaradene College 1[ crew ]8:18:7335.2.8

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:02:3336.1.4
4thWanganui High School 1[ crew ]7:05:9536.1.5
5thWellington College 1[ crew ]7:06:8836.1.3
6thWanganui High School 2[ crew ]7:19:3036.1.7
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:22:2136.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]7:14:2036.2.4
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:21:5036.2.5
5thBethlehem College 1[ crew ]7:23:5436.2.1
8thSt Patrick's College 1[ crew ]7:31:3436.2.2

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:35:8837.1.6
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:44:3937.1.4
4thLindisfarne College 1[ crew ]7:51:3737.1.5
5thSt Patrick's College 1[ crew ]7:55:3837.1.8
6thWhanganui Collegiate School 3[ crew ]7:57:3637.1.2
8thSt Peter's School 1[ crew ]8:02:3037.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndHutt Valley High School 1[ crew ]7:54:8337.2.3
3rdCullinane College 1[ crew ]7:56:6937.2.4
5thCambridge High School 1[ crew ]7:59:9937.2.6
6thWellington College 1[ crew ]8:11:7437.2.7
7thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]8:24:5437.2.8

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:28:1938.1.3
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:28:3438.1.2
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:29:5138.1.7
5thBethlehem College 1[ crew ]7:32:7538.1.5
6thWellington Girls College 1[ crew ]7:33:8538.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:36:4938.2.2
5thWanganui High School 1[ crew ]7:50:0538.2.1
6thPukekohe High School 1[ crew ]7:51:5938.2.8
7thWanganui High School 2[ crew ]7:54:0138.2.9
8thQueen Margaret College 1[ crew ]7:55:6038.2.4

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:30:7739.1.7
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:37:7539.1.2
4thTauranga Girls College 1[ crew ]7:40:5539.1.5
5thTauranga Girls College 2[ crew ]7:46:1539.1.4
7thHauraki Plains College 1[ crew ]7:51:2639.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:52:5339.2.1
4thWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:59:3939.2.4
5thFraser High School 1[ crew ]8:02:7439.2.2

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWellington College 1[ crew ]7:17:3240.1.5
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:19:0240.1.3
4thWhakatane High School 1[ crew ]7:22:7640.1.1
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:27:9240.1.2
8thJohn Paul College 1[ crew ]7:56:2140.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:31:0640.2.4
2ndTakapuna Grammar School 5[ crew ]7:34:5740.2.5
4thHauraki Plains College 2[ crew ]7:38:0940.2.2
5thBethlehem College 1[ crew ]7:42:5440.2.1
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:44:7340.2.9
7thWellington College 2[ crew ]7:45:2840.2.7
---Rotorua Boys High School 1[ crew ]DNS40.2.6

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:41:1841.1.7
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]6:50:0841.1.1
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]6:59:0341.1.8
7thWaikato Diocesan School 1[ crew ]6:59:6341.1.3
8thMacleans College 1[ crew ]7:05:1841.1.2

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]5:57:4142.1.7
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]5:58:6842.1.8
4thRotorua Boys High School 1[ crew ]6:01:0442.1.4
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:05:9342.1.2
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:08:6242.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:15:4242.2.3
4thSt Kentigern College 2[ crew ]6:20:9142.2.6
6thSt Kentigern College 3[ crew ]6:34:4242.2.1
7thWellington College 1[ crew ]6:37:8342.2.8

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
5thSt Patrick's College 1[ crew ]7:49:121.1.1
6thNapier Boys High School 1[ crew ]7:49:561.1.7
8thHauraki Plains College 1[ crew ]8:03:731.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:40:381.2.3
3rdWhakatane High School 1[ crew ]7:45:981.2.6
4thWellington College 2[ crew ]7:48:731.2.8
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:03:341.2.2
8thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:31:521.2.7
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:37:911.3.5
3rdSt Peter's School 2[ crew ]7:53:291.3.1
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:09:551.3.8
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:53:401.4.2
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:56:811.4.1
Scratched crews (Semi-finals) 
SCRWHAK 2[ crew ]_:__:__1.3.4

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]8:20:4315.1.5
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:24:1115.1.3
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:32:7315.1.2
5thSt Peter's School 2[ crew ]8:42:1215.1.4
6thJohn Paul College 2[ crew ]8:42:9515.1.8
7thSt Peter's School 1[ crew ]8:44:4315.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:49:6515.2.2
7thSt Kentigern College 2[ crew ]8:58:7115.2.6
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stTrident High School 1[ crew ]8:25:8115.3.7
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:29:4915.3.4
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:37:1815.3.1
6thWanganui High School 2[ crew ]8:43:7715.3.3
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:29:5415.4.6
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:34:3215.4.8
6thRosehill College 1[ crew ]8:45:8515.4.4

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:18:3919.1.1
3rdRotorua Girls High School 2[ crew ]8:20:0419.1.6
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:34:2119.1.5
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:37:0719.1.3
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:34:6019.2.6
6thHillcrest High School 1[ crew ]8:39:1019.2.8
8thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:43:2219.2.1
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
3rdWanganui High School 1[ crew ]8:24:6619.3.4
4thRosehill College 1[ crew ]8:25:6519.3.1
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:37:9519.3.3
7thHauraki Plains College 2[ crew ]8:41:9119.3.2

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdKings College 1[ crew ]8:01:8622.1.4
4thCarmel College 1[ crew ]8:03:1822.1.1
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:05:1022.1.6
6thQueen Margaret College 1[ crew ]8:06:5322.1.3
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:19:3322.1.2
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
5thWellington Girls College 1[ crew ]8:09:3922.2.1
6thWellington Girls College 2[ crew ]8:12:4122.2.4
7thBethlehem College 2[ crew ]8:18:1822.2.8
8thRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:21:8622.2.3
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]7:50:9922.3.4
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:04:5022.3.1
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:06:1422.3.3
5thWanganui High School 1[ crew ]8:14:5522.3.8
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:02:9122.4.6
3rdQueen Margaret College 3[ crew ]8:06:8622.4.2
4thQueen Margaret College 2[ crew ]8:12:0822.4.1
5thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:15:1022.4.5
7thCambridge High School 1[ crew ]8:27:8522.4.8

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:59:7723.1.6
4thCambridge High School 1[ crew ]8:00:1023.1.3
5thHutt Valley High School 1[ crew ]8:00:6023.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:45:1623.2.5
4thNapier Boys High School 1[ crew ]8:04:6623.2.8
6thBethlehem College 1[ crew ]8:13:3423.2.6
8thSt John's College (Hastings) 1[ crew ]8:31:1923.2.4
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:42:6423.3.4
2ndWellington College 1[ crew ]7:48:5223.3.1
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:59:9923.3.6
7thWellington College 2[ crew ]8:27:0223.3.8
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]8:05:4323.4.1
4thBethlehem College 2[ crew ]8:08:4523.4.3
6thWhanganui Collegiate School 5[ crew ]8:18:4523.4.5
7thHauraki Plains College 2[ crew ]8:23:7723.4.7
Scratched crews (Semi-finals) 
SCRWNHS 1[ crew ]_:__:__23.1.2

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:10:0136.1.4
4thBethlehem College 1[ crew ]7:23:5236.1.1
5thSt John's College (Hastings) 1[ crew ]7:27:7536.1.2
8thAquinas College 1[ crew ]7:39:5636.1.7
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:12:2136.2.2
5thJohn Paul College 2[ crew ]7:29:5136.2.8
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 2[ crew ]7:10:4536.3.4
2ndWellington College 1[ crew ]7:12:4936.3.3
3rdBethlehem College 2[ crew ]7:24:3536.3.5
4thSt Patrick's College 1[ crew ]7:26:4936.3.6
6thWellington College 3[ crew ]7:33:0836.3.7
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:34:9036.3.1
8thSt Patrick's College 2[ crew ]7:37:0936.3.2
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]7:12:1036.4.4
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:19:1336.4.6
5thPukekohe High School 1[ crew ]7:26:9836.4.5
7thJohn Paul College 1[ crew ]7:42:9136.4.1
8thWellington College 2[ crew ]7:45:4436.4.7
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:46:811.1.5
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:48:511.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 2[ crew ]7:38:141.2.2
3rdWellington College 1[ crew ]7:45:221.2.1
5thTauranga Boys College 1[ crew ]8:03:791.2.7

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:37:842.1.5
2ndKatikati College 1[ crew ]8:45:262.1.2
3rdQueen Margaret College 2[ crew ]9:05:142.1.3
4thWhanganui Girls College 1[ crew ]9:10:852.1.4
5thCarmel College 1[ crew ]9:25:632.1.6
6thWanganui High School 1[ crew ]9:27:332.1.7
8thQueen Margaret College 3[ crew ]9:36:832.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:47:782.2.6
5thSt Mary's College (Wgtn) 2[ crew ]9:12:772.2.8
6thBethlehem College 2[ crew ]9:16:182.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
3rdSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:14:862.3.2
4thQueen Margaret College 1[ crew ]9:15:742.3.5
6thMount Maunganui College 1[ crew ]9:43:862.3.1
---Hutt Valley High School 1[ crew ]DNF2.3.6
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
5thRotorua Lakes High School 2[ crew ]9:17:772.4.7
6thWellington Girls College 1[ crew ]9:18:592.4.1
7thRosehill College 1[ crew ]9:48:642.4.6

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:26:973.1.6
5thAquinas College 1[ crew ]8:50:703.1.2
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:51:303.1.7
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:56:083.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:18:503.2.4
2ndTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:26:363.2.5
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:36:793.2.7
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:56:073.2.1

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 2[ crew ]7:08:474.1.1
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:09:024.1.4
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:10:674.1.7
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:17:924.1.2
7thWellington College 1[ crew ]7:18:524.1.6
8thHutt Valley High School 1[ crew ]8:04:834.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndNapier Boys High School 1[ crew ]7:07:704.2.4
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:13:474.2.6
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:18:584.2.7
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:23:794.2.2
7thOtumoetai College 3[ crew ]7:44:064.2.8
---St Paul's Collegiate School 2[ crew ]DNS4.2.3
Scratched crews (Repechages) 
SCRWNCS 2[ crew ]_:__:__4.2.1

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:25:505.1.4
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:43:475.1.6
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:44:515.1.7
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:51:985.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 2[ crew ]7:18:925.2.5
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]7:29:475.2.6
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:32:765.2.3
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:36:615.2.4
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:55:175.2.1
7thSt Kentigern College 2[ crew ]8:01:985.2.7

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:36:936.1.6
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:41:606.1.5
4thSt Patrick's College 1[ crew ]8:00:006.1.4
5thSt Kentigern College 2[ crew ]8:20:386.1.3

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:51:597.1.5
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:55:447.1.6
4thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:23:457.1.8
6thMacleans College 1[ crew ]8:30:207.1.1
8thFraser High School 1[ crew ]8:33:117.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:58:897.2.2
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:00:167.2.4
4thHillcrest High School 1[ crew ]8:08:127.2.3
5thWellington Girls College 1[ crew ]8:12:187.2.6
8thSt Peter's School 2[ crew ]8:38:227.2.8

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:22:818.1.5
2ndMacleans College 1[ crew ]7:23:208.1.4
3rdBaradene College 1[ crew ]7:23:918.1.3
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:29:628.1.2
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:31:718.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:21:388.2.5
4thAquinas College 1[ crew ]7:41:268.2.6
5thTauranga Girls College 1[ crew ]7:41:658.2.2

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:53:709.1.3
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:12:499.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]7:01:019.2.4
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:04:589.2.5
3rdGisborne Boys High School 1[ crew ]7:09:859.2.3
5thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:16:069.2.7
6thRangitoto College 1[ crew ]7:30:129.2.2

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]8:33:5010.1.2
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:36:5810.1.3
Scratched crews (Repechages) 
SCRTAKA 1[ crew ]_:__:__10.1.1

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:40:1211.1.3
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:54:2911.1.6
6thBethlehem College 1[ crew ]8:06:7011.1.7
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:17:5211.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:42:3711.2.5
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]7:46:7111.2.6
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:54:2411.2.4
4thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]7:59:4011.2.2

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:06:3912.1.6
6thOtumoetai College 1[ crew ]7:33:5212.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:05:7312.2.5
2ndSt Peter's School 2[ crew ]7:08:3112.2.2
3rdWellington College 1[ crew ]7:11:8312.2.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:13:2012.2.4
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:19:2412.2.7
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:15:9512.3.2
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:33:9612.3.6

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:25:7313.1.4
2ndHutt Valley High School 1[ crew ]7:28:3613.1.3
5thFraser High School 1[ crew ]7:32:4313.1.5
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:38:1413.1.6

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:42:7714.1.2
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:45:7314.1.4
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:07:9814.1.5
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:11:6014.1.6
8thSt Kentigern College 1[ crew ]7:24:9514.1.1

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:35:0915.1.3
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:36:7915.1.6
8thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:03:4315.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdJohn Paul College 2[ crew ]8:38:4415.2.6
5thQueen Margaret College 1[ crew ]8:48:1615.2.5
7thQueen Margaret College 2[ crew ]8:59:1515.2.2

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndWellington College 1[ crew ]7:18:8116.1.5
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:20:9516.1.2
6thTauranga Boys College 2[ crew ]7:40:1216.1.7
7thSt Kentigern College 2[ crew ]7:45:1716.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:11:5016.2.4
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:13:4216.2.5
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:19:6916.2.3
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:28:3616.2.7
7thOtumoetai College 1[ crew ]7:37:4816.2.6

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:05:0117.1.2
3rdOtumoetai College 2[ crew ]7:07:2717.1.6
5thCambridge High School 1[ crew ]7:12:7017.1.7
6thKings College 1[ crew ]7:22:1017.1.1
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:23:9617.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]6:52:0517.2.3
2ndWellington College 1[ crew ]7:00:0217.2.6
5thWellington College 2[ crew ]7:14:9017.2.2
7thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:27:8617.2.7

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]8:34:1618.1.5
2ndWanganui High School 1[ crew ]8:45:5818.1.6
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:55:6918.1.4
7thMount Maunganui College 2[ crew ]9:36:6118.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:39:8818.2.3
3rdWhanganui Girls College 1[ crew ]8:56:2418.2.2
5thHutt Valley High School 1[ crew ]9:06:9518.2.6
6thSt Peter's School 1[ crew ]9:12:8918.2.4
7thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:25:0818.2.7
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stCullinane College 1[ crew ]8:31:5718.3.5
6thOtumoetai College 1[ crew ]9:14:3118.3.3

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:18:0619.1.7
2ndRosehill College 1[ crew ]8:29:6519.1.8
4thHillcrest High School 1[ crew ]8:34:4919.1.6
8thOtumoetai College 1[ crew ]9:11:4519.1.9
9thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]9:17:4419.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:25:0919.2.6
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:43:9319.2.2
6thTauranga Girls College 2[ crew ]8:44:3219.2.7
7thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:55:8019.2.1

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:49:8020.1.4
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]6:52:8820.1.6
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:07:7620.1.3
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:09:7920.1.2
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:16:8220.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:49:7120.2.4
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:02:1220.2.6
5thHamilton Boys High School 3[ crew ]7:04:8120.2.2

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Mary's Diocesan School for Girls 1[ crew ]7:39:4521.1.5
3rdWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:50:8221.1.7
5thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:02:0821.1.3
7thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:14:9921.1.8
8thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:31:5721.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:48:9021.2.4
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:04:4421.2.5

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stCarmel College 1[ crew ]8:38:7222.1.4
2ndQueen Margaret College 2[ crew ]8:43:1222.1.1
3rdBethlehem College 2[ crew ]8:46:3022.1.3
4thWanganui High School 1[ crew ]8:46:7422.1.5
6thPukekohe High School 2[ crew ]9:14:5922.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:38:5522.2.5
2ndWellington Girls College 1[ crew ]8:47:7222.2.7
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:52:5022.2.1
5thPukekohe High School 1[ crew ]9:01:7822.2.8
6thWanganui High School 2[ crew ]9:02:5022.2.3
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:16:5622.2.4

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHutt Valley High School 1[ crew ]8:20:0423.1.5
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:24:3223.1.6
3rdNapier Boys High School 1[ crew ]8:34:7023.1.1
4thWellington College 2[ crew ]8:44:7623.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]8:21:9723.2.7

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:42:9124.1.6
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:47:2524.1.4
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:52:9724.1.3
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:55:3824.1.5
5thWellington Girls College 1[ crew ]7:58:0724.1.2
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:08:5124.1.1
8thCarmel College 1[ crew ]8:45:0324.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndBaradene College 1[ crew ]7:51:5324.2.5
3rdWanganui High School 1[ crew ]7:59:7224.2.6
5thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:04:1124.2.2

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]7:30:6625.1.4
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:38:0225.1.6
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:40:0525.1.2
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:41:0425.1.3
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:49:5625.1.5
---St Paul's Collegiate School 2[ crew ]SCR25.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]7:37:1025.2.7
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:44:0825.2.3
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:46:1125.2.6
7thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:13:4125.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:24:4725.3.5
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:37:3825.3.2

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thMacleans College 1[ crew ]8:50:2526.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:42:7226.2.7
3rdWanganui High School 1[ crew ]8:43:2726.2.2
6thTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:59:3726.2.3
7thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:16:4526.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:35:2126.3.5
4thWanganui High School 2[ crew ]8:49:7126.3.2
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:58:4426.3.6

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]8:14:8227.1.6
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:29:7627.1.2
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:34:3827.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:17:9527.2.3
4thJohn Paul College 1[ crew ]8:26:3627.2.7
6thBethlehem College 1[ crew ]8:30:4227.2.6
7thTauranga Girls College 1[ crew ]8:31:7927.2.1
8thTakapuna Grammar School 3[ crew ]8:41:2427.2.8

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]8:17:6228.1.4
3rdWellington Girls College 1[ crew ]8:25:5928.1.3
4thBaradene College 1[ crew ]8:30:0928.1.6
5thHillcrest High School 1[ crew ]8:43:8828.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHillcrest High School 2[ crew ]8:09:8828.2.4
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]8:26:6928.2.2
3rdAquinas College 1[ crew ]8:30:4328.2.6
5thMacleans College 2[ crew ]8:40:2628.2.3

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:34:5429.1.4
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:36:2429.1.7
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:40:1429.1.8
5thOtumoetai College 1[ crew ]6:42:1229.1.2

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:18:2030.1.5
3rdSt Patrick's College 1[ crew ]7:22:5430.1.7
6thBethlehem College 3[ crew ]7:33:9130.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]7:10:3430.2.4
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:19:2430.2.6
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:27:7530.2.3
6thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:32:8630.2.8
8thRangitoto College 1[ crew ]7:54:0630.2.1

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:53:9531.2.4
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]7:57:4731.2.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:00:0031.2.7
5thQueen Margaret College 1[ crew ]8:02:5831.2.2
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:27:4031.2.8
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:49:3431.3.4
2ndWanganui High School 1[ crew ]7:56:0431.3.5
3rdJohn Paul College 1[ crew ]7:58:3531.3.3
4thRosehill College 1[ crew ]7:59:1831.3.6
5thWellington Girls College 1[ crew ]8:08:5731.3.2
6thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:15:5431.3.7
7thCarmel College 1[ crew ]8:28:5131.3.1
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
4thTrident High School 1[ crew ]8:06:5331.4.1
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:13:4031.4.3
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:21:0431.4.2

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:29:2932.1.4
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:37:4832.1.5
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:47:4232.1.8
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:55:2232.1.7
5thWhakatane High School 1[ crew ]7:57:2032.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:29:8932.2.5
2ndAuckland Grammar School 2[ crew ]7:35:2832.2.4
6thWellington College 1[ crew ]7:50:6632.2.6
7thTauranga Boys College 1[ crew ]8:01:8132.2.1

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]6:38:7733.1.3
2ndFraser High School 1[ crew ]6:40:4133.1.6
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:41:0233.1.2
4thSt Peter's School 1[ crew ]6:44:3733.1.5
5thHamilton Boys High School 1[ crew ]6:47:1133.1.4
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:22:1633.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:44:8633.2.3
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:56:3933.2.7

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]7:42:4734.1.4
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:48:1334.1.2
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:51:9734.1.5
4thWanganui High School 1[ crew ]7:54:6134.1.3
6thCarmel College 1[ crew ]7:58:7834.1.1
8thSt Mary's Diocesan School for Girls 1[ crew ]8:13:4034.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:47:0934.2.4
4thQueen Margaret College 1[ crew ]7:53:9634.2.5
5thTauranga Girls College 1[ crew ]7:58:1934.2.6

Event 35 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thWanganui High School 1[ crew ]8:29:5435.1.2
5thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:31:3635.1.6
6thSamuel Marsden Collegiate School 2[ crew ]8:51:4035.1.7
8thOtumoetai College 1[ crew ]9:41:0035.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]8:05:3235.2.3
4thMacleans College 2[ crew ]8:29:5535.2.1
5thBaradene College 1[ crew ]8:30:8135.2.6
6thSt Peter's School 2[ crew ]8:39:6035.2.5

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndJohn Paul College 2[ crew ]7:37:4736.1.6
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:44:3936.1.3
5thHauraki Plains College 2[ crew ]7:48:2936.1.5
7thRangitoto College 1[ crew ]8:02:9036.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]7:46:7536.2.5
6thFraser High School 1[ crew ]7:55:1636.2.6
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:56:8136.2.2

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdCullinane College 1[ crew ]8:00:3937.1.4
4thHutt Valley High School 1[ crew ]8:07:7537.1.1
7thSt Peter's School 2[ crew ]8:18:9637.1.3
8thGisborne Boys High School 2[ crew ]8:38:3537.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:52:9737.2.6
2ndWhanganui Collegiate School 3[ crew ]7:55:6637.2.4
4thCambridge High School 1[ crew ]8:06:1537.2.5
5thWellington College 1[ crew ]8:10:7137.2.1
6thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]8:13:2937.2.2
7thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:14:4537.2.7

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndQueen Margaret College 1[ crew ]7:57:3638.1.3
4thWanganui High School 1[ crew ]8:02:5238.1.4
5thCarmel College 1[ crew ]8:12:1338.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:43:7438.2.3
3rdKings College 1[ crew ]7:52:5338.2.5
4thWanganui High School 2[ crew ]8:04:0638.2.2
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:12:8538.2.6
7thTe Awamutu College 1[ crew ]8:17:0238.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:48:7338.3.4
4thPukekohe High School 1[ crew ]8:01:0438.3.6
6thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:10:1038.3.3

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]8:02:6339.1.5
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:16:8039.1.2
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:37:2939.1.7
8thSt Kentigern College 1[ crew ]8:50:8539.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:55:5339.2.4
7thTe Awamutu College 2[ crew ]8:47:9339.2.8
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:10:4339.3.3
3rdWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:12:1339.3.6
4thFraser High School 1[ crew ]8:22:2939.3.5
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:28:8339.3.1
7thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:39:2639.3.7
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:56:4839.4.4
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:05:3739.4.3
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:46:0239.4.1

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:39:3540.1.4
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:46:3240.1.5
3rdWellington College 2[ crew ]7:50:7740.1.7
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:55:1140.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:43:5340.2.4
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]7:50:8340.2.3
4thBethlehem College 1[ crew ]7:51:7740.2.5
5thRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:09:7840.2.1
6thWhakatane High School 2[ crew ]8:11:5440.2.7
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:38:5840.3.5
2ndTakapuna Grammar School 5[ crew ]7:40:4540.3.1
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]7:57:9140.3.4
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:24:2840.3.7

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:10:5141.1.4
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:18:6341.1.3
5thMacleans College 1[ crew ]7:21:0541.1.2
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:21:6041.1.7
7thAquinas College 1[ crew ]7:22:7541.1.8
8thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:39:2341.1.1

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:36:6242.1.5
5thSt Kentigern College 3[ crew ]6:45:7942.1.1
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:53:9242.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:20:3142.2.4
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]6:34:4242.2.6
5thWellington College 1[ crew ]6:51:2342.2.3
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:25:591.1.4
7thWestlake Boys High School 2[ crew ]8:52:291.1.5
8thOtumoetai College 1[ crew ]9:25:631.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:58:271.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 2[ crew ]7:50:771.3.8
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:00:651.3.2
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:10:541.3.6
6thWellington College 2[ crew ]8:14:161.3.4
8thTauranga Boys College 2[ crew ]8:33:111.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:04:131.4.5
4thSt Patrick's College 1[ crew ]8:08:911.4.7
Heat 5[ race results || race reproduction ]
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:08:741.5.4
6thTauranga Boys College 1[ crew ]8:22:691.5.7
Heat 6[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:54:071.6.3
4thSt Peter's School 2[ crew ]8:05:391.6.7
Heat 7[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:36:921.7.1
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:43:511.7.3
3rdNapier Boys High School 1[ crew ]7:48:131.7.5
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:49:771.7.6
6thWellington College 1[ crew ]7:58:781.7.2

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Girls College 1[ crew ]9:02:172.1.8
2ndQueen Margaret College 1[ crew ]9:10:412.1.7
3rdCarmel College 1[ crew ]9:15:302.1.6
4thBethlehem College 2[ crew ]9:16:182.1.1
5thRotorua Lakes High School 2[ crew ]9:17:392.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]9:07:852.2.4
4thWanganui High School 1[ crew ]9:11:042.2.7
8thMount Maunganui College 3[ crew ]9:33:502.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndQueen Margaret College 2[ crew ]9:01:402.3.3
3rdHutt Valley High School 1[ crew ]9:04:262.3.2
5thWellington Girls College 1[ crew ]9:08:432.3.4
6thBethlehem College 1[ crew ]9:14:032.3.5
7thPukekohe High School 1[ crew ]9:23:922.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]9:06:902.4.7
4thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:14:262.4.2
6thCarmel College 2[ crew ]9:31:892.4.1
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:35:472.5.5
3rdKatikati College 1[ crew ]8:53:762.5.8
5thSt Mary's College (Wgtn) 2[ crew ]9:16:562.5.3
6thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]9:30:512.5.1
7thMount Maunganui College 2[ crew ]9:38:032.5.4
8thBirkenhead College 1[ crew ]10:06:592.5.2
Heat 6[ race results || race reproduction ]
4thQueen Margaret College 3[ crew ]9:25:352.6.1
5thMount Maunganui College 1[ crew ]9:39:962.6.6
6thTe Awamutu College 1[ crew ]9:49:682.6.2
7thBirkenhead College 2[ crew ]10:39:442.6.3

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 2[ crew ]8:02:853.1.1
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:41:193.1.6
6thSt Mary's Diocesan School for Girls 1[ crew ]8:45:413.1.4
7thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:56:073.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:02:143.2.7
4thAquinas College 1[ crew ]8:40:093.2.6
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:40:863.2.5
6thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:49:273.2.1
7thTe Awamutu College 1[ crew ]9:12:013.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:09:223.3.6
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:21:523.3.7
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:29:103.3.4
6thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:47:283.3.3
7thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:54:483.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:29:713.4.6
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:51:463.4.3

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:02:564.1.3
2ndNapier Boys High School 1[ crew ]7:07:284.1.7
3rdSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:14:864.1.6
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:17:664.1.2
5thHutt Valley High School 1[ crew ]7:27:934.1.5
6thCambridge High School 1[ crew ]7:38:594.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]7:02:434.2.6
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:06:554.2.2
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:14:354.2.5
5thOtumoetai College 3[ crew ]7:26:874.2.4
6thOtumoetai College 2[ crew ]7:38:524.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:07:274.3.2
3rdWellington College 1[ crew ]7:10:784.3.7
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:14:744.3.4
5thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]7:19:024.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:11:004.4.3
4thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:18:254.4.7
5thTauranga Boys College 2[ crew ]7:21:714.4.5

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:07:765.1.6
2ndWellington College 1[ crew ]7:11:665.1.5
3rdJohn Paul College 1[ crew ]7:24:845.1.8
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:44:835.1.2
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:48:515.1.1
7thSt Kentigern College 2[ crew ]7:57:365.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:17:715.2.4
3rdWhakatane High School 1[ crew ]7:23:255.2.1
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:30:185.2.6
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:43:395.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:17:435.3.2
3rdWellington College 2[ crew ]7:18:045.3.7
4thBethlehem College 1[ crew ]7:25:075.3.1
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:40:455.3.8
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:00:275.3.5

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:21:326.1.6
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:29:956.1.4
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:36:216.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:34:026.2.4
2ndWellington College 1[ crew ]7:37:706.2.7
3rdSt Patrick's College 1[ crew ]7:54:016.2.3
4thSt Kentigern College 2[ crew ]8:08:796.2.2
Scratched crews (Heats) 
SCRKGCA 1[ crew ]_:__:__6.2.5

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:47:527.1.8
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]7:57:247.1.2
3rdHillcrest High School 1[ crew ]7:59:067.1.4
4thFraser High School 1[ crew ]8:16:477.1.6
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:19:767.1.7
7thTe Awamutu College 1[ crew ]8:36:307.1.3
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:18:427.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:55:497.2.5
5thSt Peter's School 2[ crew ]8:25:767.2.6
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:37:797.2.4
---Wellington Girls College 2[ crew ]DNS7.2.8
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:49:687.3.1
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:52:047.3.6
4thCambridge High School 1[ crew ]8:09:517.3.3
6thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:27:747.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdWellington Girls College 1[ crew ]8:03:847.4.2
5thMacleans College 1[ crew ]8:23:837.4.6
6thSamuel Marsden Collegiate School 2[ crew ]8:36:967.4.5

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:13:918.1.1
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:14:358.1.5
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:23:858.1.3
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:26:828.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:15:568.2.3
4thBaradene College 1[ crew ]7:28:148.2.6
5thAquinas College 1[ crew ]7:35:838.2.7
6thTauranga Girls College 1[ crew ]7:40:338.2.4

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]6:51:959.1.3
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:56:079.1.7
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:00:309.1.5
6thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:17:109.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]6:41:899.2.6
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:45:579.2.2
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:08:539.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:50:189.3.4
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]6:50:579.3.3
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:59:039.3.2
5thRangitoto College 1[ crew ]7:35:669.3.6
Scratched crews (Heats) 
SCRKGCA 1[ crew ]_:__:__9.2.4

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:06:4210.1.2
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:33:0610.1.6
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:41:9010.1.7
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:45:5310.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
---Samuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]DNS10.2.4

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:32:8111.1.7
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:43:6311.1.5
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:54:0111.1.3
6thBethlehem College 1[ crew ]7:59:4511.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:14:4011.2.7
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:32:3111.2.3
5thTe Awamutu College 1[ crew ]7:45:1111.2.6
6thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]7:48:2411.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:17:9911.3.6
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:36:5511.3.3
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:16:2611.3.7

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:07:6012.1.5
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:15:1812.1.6
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:47:9212.1.3
7thTakapuna Grammar School 3[ crew ]9:01:6312.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:58:1012.2.7
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:05:9012.2.6
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:15:9512.2.5
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:36:8212.2.3
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:21:1412.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]6:55:0212.3.6
3rdWellington College 1[ crew ]7:06:0612.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]6:56:1712.4.5
4thSt Peter's School 2[ crew ]7:05:6712.4.1
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:56:7212.5.3
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:57:4312.5.2
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:04:5712.5.4
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:10:0612.5.1

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:00:5613.1.7
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:11:8813.1.6
4thHutt Valley High School 1[ crew ]7:12:5913.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:01:0013.2.2
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:11:3313.2.3
3rdFraser High School 1[ crew ]7:13:0913.2.6
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:22:9213.2.5

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:40:7914.1.5
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]6:54:9014.1.2
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]6:59:0214.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:29:3714.2.2
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:32:9914.2.4
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]6:58:8614.2.6
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:16:6614.2.3

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 2[ crew ]8:10:4315.1.7
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:15:4915.1.5
3rdTrident High School 1[ crew ]8:19:7715.1.6
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:25:8715.1.9
9thCarmel College 2[ crew ]9:39:9615.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:19:9915.2.5
4thJohn Paul College 2[ crew ]8:20:3215.2.2
6thCarmel College 1[ crew ]8:37:1815.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:14:9315.3.8
2ndSt Kentigern College 2[ crew ]8:18:3415.3.5
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:22:9015.3.2
7thQueen Margaret College 3[ crew ]8:48:3815.3.4
8thSt Kentigern College 1[ crew ]9:13:7615.3.3
---Sacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]DNS15.3.9
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]8:18:7315.4.4
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:22:5215.4.1
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:29:9415.4.7
---Sacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]DNS15.4.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]8:01:6615.5.7
4thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:31:3815.5.5
7thQueen Margaret College 4[ crew ]9:03:8415.5.1
8thBirkenhead College 1[ crew ]10:02:5015.5.4
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndWanganui High School 2[ crew ]8:25:2915.6.3
4thQueen Margaret College 1[ crew ]8:30:7815.6.8
Heat 7[ race results || race reproduction ]
5thQueen Margaret College 2[ crew ]8:48:8815.7.2
6thOtumoetai College 2[ crew ]8:59:1015.7.3
8thTe Awamutu College 1[ crew ]9:25:3515.7.7
Heat 8[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:13:4015.8.4
6thSt Mary's College (Wgtn) 2[ crew ]8:49:9815.8.2
7thQueen Margaret College 5[ crew ]8:56:2415.8.8
8thOtumoetai College 3[ crew ]9:34:5215.8.3
Scratched crews (Heats) 
SCRSAMU 1[ crew ]_:__:__15.4.5

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]6:54:9716.1.3
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:07:7116.1.4
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:10:5716.1.5
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:15:0216.1.2
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:21:3316.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:57:7616.2.2
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:59:5716.2.8
3rdWellington College 1[ crew ]7:13:9116.2.5
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:24:4016.2.6
7thTauranga Boys College 2[ crew ]7:33:0816.2.3
8thSt Kentigern College 2[ crew ]7:34:0116.2.7

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stNapier Boys High School 1[ crew ]6:59:0317.1.6
2ndSt Patrick's College 1[ crew ]6:59:5217.1.3
5thOtumoetai College 2[ crew ]7:07:5417.1.8
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:12:7617.1.5
7thKings College 1[ crew ]7:16:8217.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]6:40:3017.2.6
4thHauraki Plains College 1[ crew ]6:49:9117.2.2
5thWellington College 1[ crew ]6:56:6717.2.3
6thPukekohe High School 1[ crew ]7:07:8217.2.4
8thOtumoetai College 1[ crew ]7:26:3317.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:46:7317.3.7
5thWellington College 2[ crew ]7:13:1517.3.6
6thCambridge High School 1[ crew ]7:19:3517.3.5
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:26:0517.3.4

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stMount Maunganui College 1[ crew ]8:24:4918.1.1
2ndCullinane College 1[ crew ]8:49:3718.1.3
3rdWanganui High School 1[ crew ]8:56:7318.1.2
5thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:07:0618.1.7
6thCarmel College 1[ crew ]9:14:0918.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:31:8518.2.6
2ndKatikati College 1[ crew ]8:39:8718.2.3
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:42:7318.2.1
4thWhanganui Girls College 1[ crew ]8:52:2818.2.7
6thMacleans College 1[ crew ]9:00:4118.2.5
7thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]9:37:3818.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]9:02:6718.3.6
3rdOtumoetai College 1[ crew ]9:03:2818.3.7
6thNapier Girls High School 1[ crew ]9:06:9618.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:35:6018.4.6
4thHutt Valley High School 1[ crew ]9:00:8118.4.7
6thKristin School 1[ crew ]9:25:9118.4.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:44:2818.5.5
5thMount Maunganui College 2[ crew ]9:33:7118.5.6

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thHillcrest High School 1[ crew ]8:39:1519.1.2
6thTakapuna Grammar School 3[ crew ]9:07:3819.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:34:1019.2.3
5thRosehill College 1[ crew ]8:38:2719.2.1
6thQueen Margaret College 1[ crew ]8:57:7719.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]8:27:1819.3.5
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:33:5019.3.7
5thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:53:1119.3.6
---Otumoetai College 1[ crew ]RET19.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Girls High School 2[ crew ]8:19:5519.4.2
5thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]9:07:3919.4.7
7thTakapuna Grammar School 4[ crew ]9:10:3019.4.1
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:18:8419.5.4
5thTauranga Girls College 2[ crew ]8:41:8519.5.1
6thJohn Paul College 2[ crew ]8:53:3919.5.2
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:29:9319.6.7
5thJohn Paul College 1[ crew ]8:49:1519.6.1
Heat 7[ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:51:5719.7.5
Heat 8[ race results || race reproduction ]
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]8:27:4619.8.2
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]8:36:6319.8.7
7thSt Mary's College (Wgtn) 2[ crew ]9:47:4319.8.1
Scratched crews (Heats) 
SCRBTHC 2[ crew ]_:__:__19.1.1
SCRBTHC 1[ crew ]_:__:__19.2.4
SCRSAMU 2[ crew ]_:__:__19.6.4

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:44:6420.1.1
2ndKings College 1[ crew ]6:54:9120.1.3
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:01:1120.1.6
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:08:0920.1.7
6thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:09:1320.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:45:6320.2.1
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:51:0620.2.7
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:06:7720.2.3
6thHamilton Boys High School 3[ crew ]7:11:9420.2.2
7thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:53:6220.2.6

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:44:9521.1.2
4thSt Mary's Diocesan School for Girls 1[ crew ]7:51:5521.1.6
6thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:10:6621.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:54:4521.2.4
4thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:14:9321.2.5
7thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:31:6321.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:37:5321.3.3
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]7:44:8921.3.6
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:11:5821.3.7
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:27:4021.3.2

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:10:4922.1.4
4thCarmel College 1[ crew ]8:15:9222.1.7
5thPukekohe High School 1[ crew ]8:27:9522.1.6
7thOtumoetai College 2[ crew ]8:34:8722.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndQueen Margaret College 1[ crew ]8:12:0822.2.1
3rdQueen Margaret College 3[ crew ]8:13:4022.2.6
4thWanganui High School 1[ crew ]8:21:9122.2.3
5thCambridge High School 1[ crew ]8:28:9422.2.7
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:29:3822.2.8
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thBethlehem College 2[ crew ]8:22:4622.3.5
5thWellington Girls College 1[ crew ]8:23:4522.3.7
6thMount Maunganui College 1[ crew ]8:27:3522.3.3
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:50:9722.3.8
8thTe Awamutu College 2[ crew ]8:59:9222.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stWellington Girls College 2[ crew ]8:20:0422.4.2
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:09:5622.5.7
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:21:6922.5.2
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:11:5322.6.7
2ndRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:21:2522.6.3
4thWanganui High School 2[ crew ]8:38:2822.6.5
5thPukekohe High School 2[ crew ]8:42:6722.6.1
Heat 7[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:02:0922.7.6
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:03:7922.7.5
4thBethlehem College 1[ crew ]8:10:3822.7.2
5thQueen Margaret College 2[ crew ]8:22:0822.7.7
6thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:36:0922.7.1
7thKings College 2[ crew ]9:24:6922.7.4
Heat 8[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]8:16:9722.8.3
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:36:8022.8.4

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]8:03:1223.1.4
6thSt Patrick's College 1[ crew ]8:18:1723.1.7
7thTe Awamutu College 2[ crew ]8:43:7723.1.3
8thWhanganui Collegiate School 4[ crew ]8:46:6823.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:04:9923.2.7
6thWellington College 2[ crew ]8:19:8223.2.4
7thLytton High School 1[ crew ]8:28:8923.2.8
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:02:3723.3.6
6thTe Awamutu College 1[ crew ]8:35:0523.3.2
8thWhanganui Collegiate School 3[ crew ]8:56:1423.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stSt John's College (Hastings) 1[ crew ]7:58:1423.4.3
2ndBethlehem College 2[ crew ]8:01:4923.4.5
5thNapier Boys High School 1[ crew ]8:15:8323.4.7
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:43:1323.5.6
3rdWanganui High School 1[ crew ]7:55:3823.5.1
4thHutt Valley High School 1[ crew ]7:55:7123.5.3
5thWellington College 1[ crew ]7:58:2423.5.5
6thSt Patrick's College 2[ crew ]8:19:1723.5.4
7thBirkenhead College 1[ crew ]8:33:1723.5.8
8thGisborne Boys High School 2[ crew ]9:21:6223.5.7
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 5[ crew ]8:10:5423.6.3
6thTakapuna Grammar School 3[ crew ]8:36:3023.6.2
7thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]8:43:8223.6.8
Heat 7[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:56:7023.7.5
2ndTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:03:5123.7.2
7thNapier Boys High School 2[ crew ]8:36:4723.7.1
Heat 8[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:01:3623.8.6
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]8:02:5723.8.5
7thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:46:4023.8.3

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:27:4824.1.1
5thCambridge High School 1[ crew ]7:42:5324.1.7
6thCarmel College 1[ crew ]8:12:1424.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:20:1224.2.6
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:25:7724.2.1
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:28:6924.2.7
5thWanganui High School 1[ crew ]7:30:5524.2.5
6thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]7:48:0724.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:08:2624.3.4
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:23:9124.3.2
3rdBaradene College 1[ crew ]7:27:5424.3.6
5thWellington Girls College 1[ crew ]7:40:2824.3.3
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:50:5024.3.7

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:13:3125.1.2
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:15:8925.1.6
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:16:8225.1.4
5thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:24:6825.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:09:8025.2.6
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:11:5625.2.1
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:37:5425.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:03:5925.3.6
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:20:2325.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stFraser High School 1[ crew ]7:11:8925.4.3
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:22:7625.4.6
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:33:5325.4.5
5thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:41:4425.4.2
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]7:09:4225.5.2
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:45:0125.5.6

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:16:9126.1.6
4thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:19:9926.1.2
5thMacleans College 1[ crew ]8:21:5326.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:05:8726.2.3
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:18:2326.2.2
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:20:8126.2.6
6thCarmel College 1[ crew ]8:33:8326.2.4
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:39:8126.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:18:0626.3.3
6thTauranga Girls College 1[ crew ]8:39:6526.3.1
7thKristin School 1[ crew ]9:09:5326.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:04:9426.4.8
4thWanganui High School 1[ crew ]8:15:2126.4.1
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:24:3826.4.4
7thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:32:1326.4.6
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Girls College 1[ crew ]8:02:2526.5.5
4thWanganui High School 2[ crew ]8:20:7126.5.1
7thOtumoetai College 2[ crew ]8:38:1226.5.6

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]7:59:5527.1.1
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:21:2527.1.3
7thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:55:0827.1.7
8thOtumoetai College 2[ crew ]9:06:2327.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:08:0727.2.4
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:14:6627.2.8
6thBethlehem College 2[ crew ]8:37:0227.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:03:1827.3.4
4thJohn Paul College 1[ crew ]8:05:7027.3.6
5thTakapuna Grammar School 3[ crew ]8:12:1327.3.7
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:14:0527.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:09:1727.4.6
6thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:40:5927.4.5
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:47:2427.4.1
8thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:47:4527.4.7
Scratched crews (Heats) 
SCRSAMU 2[ crew ]_:__:__27.3.2

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:30:8328.1.5
3rdHillcrest High School 2[ crew ]7:45:0128.1.2
5thBaradene College 1[ crew ]7:57:7628.1.6
6thHillcrest High School 1[ crew ]8:08:4128.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:50:3428.2.3
3rdMacleans College 1[ crew ]8:05:7228.2.5
4thWellington Girls College 1[ crew ]8:12:5928.2.7
5thAquinas College 1[ crew ]8:22:6928.2.4
6thTauranga Girls College 2[ crew ]8:30:1128.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:51:3728.3.4
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:04:2228.3.3
4thMacleans College 2[ crew ]8:19:0028.3.6
Scratched crews (Heats) 
SCRCAMB 1[ crew ]_:__:__28.3.5

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:22:4429.1.5
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:27:0029.1.6
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:37:9929.1.7
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:43:9229.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]6:17:4529.2.2
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:23:7729.2.3
5thOtumoetai College 1[ crew ]6:34:6429.2.4

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:15:7230.1.8
5thRangitoto College 1[ crew ]7:44:0130.1.6
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:51:1530.1.2
7thGisborne Boys High School 2[ crew ]7:54:1130.1.3
8thNorthcote College 1[ crew ]8:11:8530.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]7:11:8330.2.4
2ndWanganui High School 1[ crew ]7:15:0730.2.7
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:22:9830.2.2
7thBirkenhead College 1[ crew ]7:54:2830.2.8
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:14:6130.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:19:6230.3.4
3rdBethlehem College 3[ crew ]7:27:8630.3.6
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:33:7430.3.5
6thAquinas College 1[ crew ]7:37:8630.3.1
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:46:4830.3.3
8thSt Kentigern College 2[ crew ]8:03:8430.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:15:3430.4.7
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:24:9530.4.2
4thSt Patrick's College 1[ crew ]7:25:1730.4.3
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:35:0630.4.4

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWanganui High School 1[ crew ]7:58:0231.1.2
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:22:5731.1.8
8thOtumoetai College 2[ crew ]9:12:7231.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:49:0631.2.1
5thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:11:5331.2.7
8thTakapuna Grammar School 3[ crew ]9:03:6031.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:46:5931.3.5
3rdRosehill College 1[ crew ]7:59:3931.3.7
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:00:8231.3.3
5thTrident High School 1[ crew ]8:02:6831.3.4
7thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:33:9431.3.1
8thQueen Margaret College 2[ crew ]8:36:2431.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]7:52:5931.4.3
4thWellington Girls College 1[ crew ]8:06:3731.4.4
6thWellington Girls College 2[ crew ]8:16:3231.4.6
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:23:6831.4.8
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndJohn Paul College 1[ crew ]7:53:5231.5.3
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:05:8831.5.6
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:08:3531.5.2
6thCambridge High School 1[ crew ]8:09:1831.5.5
7thWanganui High School 2[ crew ]8:14:4531.5.8
8thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:19:3431.5.4
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:00:6531.6.2
3rdQueen Margaret College 1[ crew ]8:05:2131.6.3
5thCarmel College 1[ crew ]8:26:9631.6.6
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:40:3631.6.7
7thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:51:2431.6.4

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]7:18:6132.1.5
3rdAuckland Grammar School 2[ crew ]7:32:0132.1.7
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:42:7832.1.8
5thWhakatane High School 1[ crew ]7:43:3832.1.4
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:48:2232.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:14:8432.2.7
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:30:6132.2.6
5thWellington College 1[ crew ]7:45:4432.2.1
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:56:4232.2.4
8thSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]8:36:1332.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:11:9932.3.2
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:16:8232.3.3
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:22:9732.3.1
7thTauranga Boys College 1[ crew ]8:04:4432.3.5

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:34:2633.1.4
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:35:0233.1.7
4thRotorua Boys High School 1[ crew ]6:36:5633.1.1
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:43:0433.1.5
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:51:6133.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]6:39:3133.2.3
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:41:6233.2.4
5thFraser High School 1[ crew ]6:44:0333.2.6
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:08:2033.2.5

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:43:0334.1.5
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]7:44:8934.1.6
3rdWanganui High School 1[ crew ]7:58:7434.1.7
6thRosehill College 1[ crew ]8:09:2334.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:50:8834.2.4
4thWhakatane High School 1[ crew ]7:56:8734.2.7
5thCarmel College 1[ crew ]8:08:1834.2.2
6thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:15:6034.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:01:6534.3.3
6thHamilton Girls' High School 2[ crew ]9:21:3434.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndQueen Margaret College 1[ crew ]7:58:9034.4.2
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:03:1334.4.5
4thSt Mary's Diocesan School for Girls 1[ crew ]8:22:7434.4.6
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:56:7934.4.7

Event 35 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]8:20:5535.1.5
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:21:8135.1.7
4thSt Peter's School 2[ crew ]8:46:3635.1.2
5thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:47:2435.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thHillcrest High School 1[ crew ]8:23:9535.2.3
5thBaradene College 1[ crew ]8:42:4035.2.2
6thWanganui High School 1[ crew ]8:43:7235.2.7
7thMacleans College 2[ crew ]8:44:8235.2.8
8thTauranga Girls College 1[ crew ]9:04:8735.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:17:3635.3.7
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:24:9135.3.5
6thSamuel Marsden Collegiate School 2[ crew ]9:10:3035.3.1
7thOtumoetai College 1[ crew ]9:46:9935.3.3

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:39:1336.1.7
3rdSt Patrick's College 1[ crew ]7:48:1436.1.2
6thFraser High School 1[ crew ]8:17:4136.1.6
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:29:2836.1.1
8thPukekohe High School 2[ crew ]8:33:5036.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:46:8036.2.1
4thWellington College 3[ crew ]7:55:6536.2.8
6thRangitoto College 1[ crew ]8:23:1136.2.6
8thOtumoetai College 2[ crew ]9:17:7636.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdSt Patrick's College 2[ crew ]7:50:5536.3.5
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:52:7536.3.1
5thHauraki Plains College 2[ crew ]7:53:5236.3.8
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:54:0136.3.2
7thTauranga Boys College 2[ crew ]8:15:9836.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:45:0636.4.3
5thTe Awamutu College 1[ crew ]7:57:5236.4.6
7thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:21:8036.4.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 2[ crew ]7:27:0936.5.1
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:38:6336.5.6
3rdSt John's College (Hastings) 1[ crew ]7:43:3036.5.2
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:50:8736.5.8
8thWellington College 4[ crew ]8:12:1936.5.5
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]7:19:4636.6.7
2ndWellington College 1[ crew ]7:20:2336.6.6
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:31:3236.6.2
4thBethlehem College 1[ crew ]7:39:3436.6.3
7thBirkenhead College 1[ crew ]7:58:2436.6.1
8thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:10:6536.6.5
Heat 7[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]7:34:0736.7.4
3rdAquinas College 1[ crew ]7:40:8336.7.5
4thWellington College 2[ crew ]7:45:5536.7.2
5thJohn Paul College 2[ crew ]7:50:1136.7.1
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:51:2136.7.6
Scratched crews (Heats) 
SCRSHAK 2[ crew ]_:__:__36.4.8

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stLindisfarne College 1[ crew ]7:59:3937.1.4
2ndCullinane College 1[ crew ]8:02:7437.1.3
3rdSt Peter's School 2[ crew ]8:03:1837.1.2
4thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]8:18:5137.1.6
5thWellington College 1[ crew ]8:23:8937.1.8
8thLytton High School 1[ crew ]8:48:6637.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:54:0637.2.4
2ndWhanganui Collegiate School 3[ crew ]7:57:0837.2.2
5thHutt Valley High School 1[ crew ]8:02:5837.2.8
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:08:8437.2.7
7thSt Patrick's College 2[ crew ]8:21:8037.2.5
8thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:37:1237.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Patrick's College 1[ crew ]8:04:2237.3.1
4thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:21:6337.3.3
6thGisborne Boys High School 3[ crew ]8:30:9737.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:53:5837.4.4
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:06:3837.4.7
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:08:1437.4.6
5thGisborne Boys High School 2[ crew ]8:28:1837.4.5
Scratched crews (Heats) 
SCRBTHC 2[ crew ]_:__:__37.3.8

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWellington Girls College 1[ crew ]8:00:4438.1.5
2ndWanganui High School 1[ crew ]8:09:1738.1.4
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:15:4338.1.2
6thHillcrest High School 1[ crew ]8:31:6438.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:56:2638.2.1
3rdQueen Margaret College 1[ crew ]8:01:8638.2.7
4thPukekohe High School 1[ crew ]8:14:0038.2.5
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:26:7438.2.6
7thTauranga Girls College 2[ crew ]8:32:5638.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]7:50:0038.3.1
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:52:4738.3.6
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:57:6938.3.3
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:31:5838.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndCarmel College 1[ crew ]8:06:9738.4.3
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:12:1938.4.1
4thWanganui High School 2[ crew ]8:13:0238.4.2
6thTauranga Girls College 1[ crew ]8:20:2738.4.5
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]7:54:9938.5.4
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:22:1338.5.5
Scratched crews (Heats) 
SCRJPCR 1[ crew ]_:__:__38.3.4

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndFraser High School 1[ crew ]8:21:5839.1.3
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:35:2039.1.4
7thSamuel Marsden Collegiate School 2[ crew ]9:14:8139.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:55:3839.2.5
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:37:5739.2.1
5thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:39:6539.2.2
6thHauraki Plains College 3[ crew ]8:58:3839.2.3
7thBaradene College 1[ crew ]9:16:5139.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:40:1439.3.2
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:46:1839.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:55:8239.4.5
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:42:0739.4.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 2[ crew ]8:04:0639.5.5
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:12:1939.5.7
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:14:2239.5.3
5thTe Awamutu College 2[ crew ]8:42:0139.5.4
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:17:9639.6.6
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:25:4339.6.5
6thHauraki Plains College 2[ crew ]8:39:3839.6.1

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:49:7840.1.1
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:51:4940.1.7
5thWellington College 2[ crew ]8:07:8540.1.2
8thTakapuna Grammar School 3[ crew ]9:27:0640.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:47:9140.2.6
5thWhakatane High School 2[ crew ]8:14:5540.2.2
8thTakapuna Grammar School 4[ crew ]9:10:3540.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]7:55:2740.3.8
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]8:05:1040.3.3
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:14:9440.3.7
6thJohn Paul College 2[ crew ]8:23:1240.3.2
8thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:38:1740.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]7:43:1440.4.2
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:56:5440.4.1
---Bethlehem College 2[ crew ]RET40.4.3
---Takapuna Grammar School 5[ crew ]RET40.4.7
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:54:5640.5.6
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:06:5840.5.5
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:06:8640.5.3
5thRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:25:5940.5.7

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:06:0141.1.4
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:36:7141.1.5
5thAquinas College 1[ crew ]7:44:0141.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:19:5241.2.6
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:34:6241.2.4
4thMacleans College 1[ crew ]7:37:5341.2.3
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:48:4141.2.5

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]6:22:0642.1.3
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:28:7642.1.5
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:45:3542.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:14:5942.2.4
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:20:1442.2.6
5thSt Kentigern College 2[ crew ]6:47:1142.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:21:0142.3.2
4thWellington College 1[ crew ]6:46:1242.3.4
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:50:1842.3.5
6thSt Kentigern College 3[ crew ]7:00:6742.3.3
Scratched crews (Heats) 
SCRWNCS 2[ crew ]_:__:__42.1.7

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other mad06 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

North Island's Schools:   and/or   Crew #:

School Type:


Event sex:

Age-group:        

Boat:                


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other mad06 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays