NZSSRA school results: 2004 Scottwood Trust Maadi (NZSSRA Championship)

Auckland Grammar School's singlet

Auckland Grammar School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Auckland Grammar School at the 2004 Scottwood Trust Maadi (NZSSRA Championship) regatta. See the Star Trophy table for Auckland Grammar School's final ranking at the regatta.

Auckland Grammar School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

AGSB 1: Crew - Ben Cooper | Lloyd Manning

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

AGSB 1: Crew - James Gill | Devon Hyde | Richard Bennett | Joseph Pascoe + Tim Giffney (cox)

Event 6 Boys under-19 pair [ event results ]

AGSB 1: Crew - Mark Duffin | Nicholas Pusinelli

Event 14 Boys under-15 eight [ event results ]

AGSB 1: Crew - Tom Howell | Kirk Jacinto | Michale Jordan | Genna Milner | Michael Arms | Mark Clemo | Michael Vear | Matt Fletcher + Ryan Darby (cox)

Event 17 Boys under-17 quad [ event results ]

AGSB 1: Crew - Nicholas Wallwork | Luke Bulling | Zachary Gravatt | Aran Percy + Tim Giffney (cox)

Event 20 Boys under-19 four [ event results ]

AGSB 1: Crew - James Pethica | Eli Khrapko | Mark Duffin | Nicholas Pusinelli + Fraser Pervan (cox)

Event 25 Boys under-16 four [ event results ]

AGSB 1: Crew - Anthony O'Connor | David Allen | Nathan Batts | Stephen Baker + Tim Giffney (cox)

Event 32 Boys under-15 four [ event results ]

AGSB 1: Crew - Michael Vear | Genna Milner | Michael Arms | Mark Clemo + Fraser Pervan (cox)

Event 32 Boys under-15 four [ event results ]

AGSB 2: Crew - Nicholas Burridge | Kirk Jacinto | Tom Howell | Michale Jordan + Ryan Darby (cox)

Event 33 Boys under-16 eight [ event results ]

AGSB 1: Crew - Richard Bennett | Devon Hyde | Anthony O'Connor | Charles Morpeth | Joseph Pascoe | David Allen | Nathan Batts | Stephen Baker + Tim Giffney (cox)

Event 36 Boys under-17 double [ event results ]

AGSB 1: Crew - Zachary Gravatt | Aran Percy

Event 37 Boys under-19 single [ event results ]

AGSB 1: Crew - Mark Laurence

Event 42 Boys under-19 eight [ event results ]

AGSB 1: Crew - Yujin Baskett | James Pethica | Antony de Pont | Sam Howell | Eli Khrapko | Mark Duffin | Nicholas Pusinelli | Daniel Houghton + Fraser Pervan (cox)

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other mad04 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Crew #: or medal winning crews

Event:

Result: in

[tick box]
or choose new regatta

Other mad04 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays