NZSSRA school results: 2004 Scottwood Trust Maadi (NZSSRA Championship)

Otumoetai College's singlet

Otumoetai College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Otumoetai College at the 2004 Scottwood Trust Maadi (NZSSRA Championship) regatta. See the Star Trophy table for Otumoetai College's final ranking at the regatta.

Otumoetai College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

OTUM 1: Crew - David Horan | Rory Horne

Event 7 Girls under-16 four [ event results ]

OTUM 1: Crew - Erica Brown | Melanie Lee | Kendyl Owens | Tami Postema + Zach Robert (cox)

Event 11 Girls under-15 eight [ event results ]

OTUM 1: Crew - Crystal Dumbleton | Emma Gyenge | Kate McPherson | Melanie Lee | Cassie Davis | Rachel Penfold | Jessica Anderson | Sarah Pearce + Olivia Cosford (cox)

Event 14 Boys under-15 eight [ event results ]

OTUM 1: Crew - David Day | Chris Drost | William Shaw | James Hamilton | Liam Boyle | Duncan Harding | Hemi Frires | David Horan + Toby Patton (cox)

Event 21 Girls under-19 four [ event results ]

OTUM 1: Crew - Sarah Hamilton | Sarah Pearce | Alice Allsop | Jennifer Schmidt + Anna McPherson (cox)

Event 23 Boys under-17 single [ event results ]

OTUM 1: Crew - Graham Hill

Event 26 Girls under-19 double [ event results ]

OTUM 1: Crew - Alice Allsop | Jennifer Schmidt

Event 27 Girls under-15 quad [ event results ]

OTUM 1: Crew - Melanie Lee | Kate McPherson | Cassie Davis | Emma Gyenge + Lorena Langman (cox)

Event 28 Girls under-17 four [ event results ]

OTUM 1: Crew - Jessica Anderson | Anna McPherson | Rachel Penfold | Sarah Hamilton + Lorena Langman (cox)

Event 30 Boys under-19 double [ event results ]

OTUM 1: Crew - Graham Hill | Matt Morgan

Event 30 Boys under-19 double [ event results ]

OTUM 2: Crew - Jared Tutbury | Rory Horne

Event 32 Boys under-15 four [ event results ]

OTUM 1: Crew - David Horan | James Hamilton | Liam Boyle | Hemi Frires + Toby Patton (cox)

Event 32 Boys under-15 four [ event results ]

OTUM 2: Crew - Luke Sadler | Duncan Harding | William Shaw | Chris Drost + Zach Robert (cox)

Event 34 Girls under-19 quad [ event results ]

OTUM 1: Crew - Dominique Robert | Sarah Hamilton | Alice Allsop | Jennifer Schmidt + Olivia Cosford (cox)

Event 35 Girls under-17 novice four [ event results ]

OTUM 1: Crew - Erica Brown | Anna McPherson | Kendyl Owens | Tami Postema + Bevan Mather (cox)

Event 36 Boys under-17 double [ event results ]

OTUM 1: Crew - David Day | Chris Johnston

Event 37 Boys under-19 single [ event results ]

OTUM 1: Crew - Graham Hill

Event 39 Girls under-15 four [ event results ]

OTUM 1: Crew - Jessica Anderson | Rachel Penfold | Cassie Davis | Sarah Pearce + Zach Robert (cox)

Event 39 Girls under-15 four [ event results ]

OTUM 2: Crew - Crystal Dumbleton | Melanie Lee | Kate McPherson | Emma Gyenge + Lorena Langman (cox)

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other mad04 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Crew #: or medal winning crews

Event Sex:

Event:

Result: in

[tick box]
or choose new regatta

Other mad04 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays