NZSSRA school results: 2004 Scottwood Trust Maadi (NZSSRA Championship)

St Bede's College's singlet

St Bede's College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by St Bede's College at the 2004 Scottwood Trust Maadi (NZSSRA Championship) regatta. See the Star Trophy table for St Bede's College's final ranking at the regatta.

St Bede's College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || sis07 || sis08 || sis09 || sis11 || sis12 || sis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

STBD 1: Crew - Ryan Dempsey | Philip Hodder

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

STBD 2: Crew - Louis Foster | Joshua Wright

Event 4 Boys under-17 four [ event results ]

STBD 1: Crew - Russell Frankpitt | Luke Brice | Andrew Frankpitt | James Howard + Andrew Toneycliffe (cox)

Event 4 Boys under-17 four [ event results ]

STBD 2: Crew - Simon Robinson | Jacob Irving | James Cunningham | Andrew Holden + Andrew Toneycliffe (cox)

Event 12 Boys under-16 quad [ event results ]

STBD 1: Crew - Matthew Kiesanowski | Louis Foster | Ciaran Yaxley | Joshua Wright + Thomas Williamson (cox)

Event 14 Boys under-15 eight [ event results ]

STBD 1: Crew - Timothy Hall | Henry Gamble | Simon Lagan | Craig Spencer | Matthew Doherty | Hoani Smith | Benjamin Williams | Benjamin Wooding + Joseph Wakeham (cox)

Event 17 Boys under-17 quad [ event results ]

STBD 1: Crew - Russell Frankpitt | Luke Brice | Andrew Frankpitt | James Howard + Andrew Toneycliffe (cox)

Event 17 Boys under-17 quad [ event results ]

STBD 2: Crew - Kieran Kelly | Andrew Holden | James Cunningham | Jacob Irving + Thomas Williamson (cox)

Event 20 Boys under-19 four [ event results ]

STBD 1: Crew - Joshua Mau | Tim Odgers | Gene Simmiss | Tom Meates + Layton Ward (cox)

Event 25 Boys under-16 four [ event results ]

STBD 1: Crew - Philip Hodder | Ryan Dempsey | Ciaran Yaxley | Joshua Wright + Thomas Williamson (cox)

Event 29 Boys under-17 eight [ event results ]

STBD 1: Crew - Simon Robinson | Andrew Holden | James Cunningham | Andrew Frankpitt | Russell Frankpitt | James Howard | Luke Brice | Jacob Irving + Andrew Toneycliffe (cox)

Event 30 Boys under-19 double [ event results ]

STBD 1: Crew - Brett Evans | Tom Gilmour

Event 30 Boys under-19 double [ event results ]

STBD 2: Crew - Adam Saywell | Benjamin Morrison

Event 30 Boys under-19 double [ event results ]

STBD 3: Crew - Nicholas Stewart | Gene Simmiss

Event 32 Boys under-15 four [ event results ]

STBD 1: Crew - Timothy Hall | Hoani Smith | Benjamin Williams | Benjamin Wooding + Joseph Wakeham (cox)

Event 32 Boys under-15 four [ event results ]

STBD 2: Crew - George McLeod | Matthew Doherty | Simon Lagan | Craig Spencer + Henry Gamble (cox)

Event 36 Boys under-17 double [ event results ]

STBD 1: Crew - Luke Brice | James Howard

Event 36 Boys under-17 double [ event results ]

STBD 3: Crew - Jacob Irving | Andrew Holden

Event 36 Boys under-17 double [ event results ]

STBD 4: Crew - Tim Odgers | Joshua Mau

Event 42 Boys under-19 eight [ event results ]

STBD 1: Crew - Adam Saywell | Nicholas Stewart | Gene Simmiss | Joshua Mau | Tim Odgers | Tom Meates | Tom Gilmour | Brett Evans + Layton Ward (cox)

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other mad04 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Crew #: or medal winning crews

Event:

Result: in

[tick box]
or choose new regatta

Other mad04 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays