NZSSRA school results: 2004 Scottwood Trust Maadi (NZSSRA Championship)

St Kentigern College's singlet

St Kentigern College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by St Kentigern College at the 2004 Scottwood Trust Maadi (NZSSRA Championship) regatta. See the Star Trophy table for St Kentigern College's final ranking at the regatta.

St Kentigern College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

STKT 1: Crew - William Wilson | Sam McKelvey

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

STKT 2: Crew - Thomas Blampied | Robert Kidd

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

STKT 3: Crew - Adam Fotherby | Benjamin Cashmore

Event 4 Boys under-17 four [ event results ]

STKT 1: Crew - Hamish Wilson | Timothy Olson | Jeremy Corliss | Harry Ellis + Samuel Cosgriff (cox)

Event 4 Boys under-17 four [ event results ]

STKT 2: Crew - Nicholas van der Wel | Andrew Wallace | Michael Reidy | Benjamin Morley-John + Steve Miller (cox)

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

STKT 1: Crew - Gareth Pocklington | Nick Bixley | Fergus Cahill | Thomas Britton + Sam Carter (cox)

Event 6 Boys under-19 pair [ event results ]

STKT 1: Crew - Guy Steel | Philip McCracken

Event 6 Boys under-19 pair [ event results ]

STKT 2: Crew - Jason Kururangi | Bradley Porter

Event 12 Boys under-16 quad [ event results ]

STKT 1: Crew - Andrew Muller | Thomas Blampied | Robert Kidd | Anthony Pohlen + Thomas Hewlett (cox)

Event 12 Boys under-16 quad [ event results ]

STKT 2: Crew - Richard Carter | Benjamin Cashmore | Adam Fotherby | Duncan Jessep + David Durie (cox)

Event 14 Boys under-15 eight [ event results ]

STKT 1: Crew - Gareth Pocklington | Thomas Britton | Fergus Cahill | Nick Bixley | Hayden White | Nicholas Wright | Sean Reidy | Scott Porter + Sam Carter (cox)

Event 17 Boys under-17 quad [ event results ]

STKT 1: Crew - Matthew Webster | Tim Heller | Karl Pocklington | Ewen Hodge + Samuel Cosgriff (cox)

Event 20 Boys under-19 four [ event results ]

STKT 1: Crew - Hamish Wilson | Jason Kururangi | Bradley Porter + Daniel Quigley (cox)

Event 25 Boys under-16 four [ event results ]

STKT 1: Crew - Nicholas Stenner | Matthew Shaw | William Robinson | Dion Williams + Thomas Hewlett (cox)

Event 25 Boys under-16 four [ event results ]

STKT 2: Crew - Richard Carter | Benjamin Cashmore | Adam Fotherby | Duncan Jessep + David Durie (cox)

Event 28 Girls under-17 four [ event results ]

STKT 1: Crew - Ashleigh Ruff | Kristin Everett | Erin Wright | Jesse Emerson + Steve Miller (cox)

Event 29 Boys under-17 eight [ event results ]

STKT 1: Crew - Michael Reidy | Ewen Hodge | Matthew Webster | Tim Heller | Jeremy Corliss | Timothy Olson | Karl Pocklington | Benjamin Palmer + Samuel Cosgriff (cox)

Event 32 Boys under-15 four [ event results ]

STKT 1: Crew - Sean Reidy | Nicholas Wright | Hayden White | Scott Porter + Sam Carter (cox)

Event 33 Boys under-16 eight [ event results ]

STKT 1: Crew - Nicholas Stenner | Matthew Shaw | William Robinson | Anthony Pohlen | Thomas Blampied | Robert Kidd | Andrew Muller | Dion Williams + Thomas Hewlett (cox)

Event 35 Girls under-17 novice four [ event results ]

STKT 1: Crew - Ashleigh Ruff | Kristin Everett | Erin Wright | Jesse Emerson + Steve Miller (cox)

Event 36 Boys under-17 double [ event results ]

STKT 1: Crew - William Wilson | Sam McKelvey

Event 36 Boys under-17 double [ event results ]

STKT 2: Crew - Nicholas van der Wel | Andrew Wallace

Event 37 Boys under-19 single [ event results ]

STKT 1: Crew - Benjamin Carter

Event 40 Boys under-15 double [ event results ]

STKT 1: Crew - Richard Carter | Duncan Jessep

Event 42 Boys under-19 eight [ event results ]

STKT 1: Crew - Hamish Wilson | Philip McCracken | Guy Steel | Callum Gilmour | Jason Kururangi | Bradley Porter | Paul Jarvie | Harry Ellis + Daniel Quigley (cox)

Event 42 Boys under-19 eight [ event results ]

STKT 2: Crew - Michael Reidy | Ewen Hodge | Matthew Webster | Tim Heller | Jeremy Corliss | Timothy Olson | Karl Pocklington | Benjamin Palmer + Samuel Cosgriff (cox)

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other mad04 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Crew #: or medal winning crews

Event Sex:

Event:

Result: in

[tick box]
or choose new regatta

Other mad04 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays