NZSSRA school results: 2004 Scottwood Trust Maadi (NZSSRA Championship)

St Peter's School's singlet

St Peter's School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by St Peter's School at the 2004 Scottwood Trust Maadi (NZSSRA Championship) regatta. See the Star Trophy table for St Peter's School's final ranking at the regatta.

St Peter's School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 4 Boys under-17 four [ event results ]

STPC 1: Crew - Zac Callaghan | Simon Corkill | Hamish Lee | Andrew Baird + Callum Melhuish (cox)

Event 6 Boys under-19 pair [ event results ]

STPC 1: Crew - Campbell Graham | Simon Bullot

Event 8 Girls under-17 eight [ event results ]

STPC 1: Crew - Chloe Hennessy | Rodica Barton-Wellington | Anna Baars | Nikki Flynn | Emma Wright | Emma Adams | Kate Griffin | Zara Thomson + Sarah Atkinson (cox)

Event 10 Girls under-19 lightweight four [ event results ]

STPC 1: Crew - Maddy Clark | Kate Ward | Katrina Wolvers | Sophie Osmond + Anna Williams (cox)

Event 11 Girls under-15 eight [ event results ]

STPC 1: Crew - Briar Yates | Kelly Hunt | Dee Stewart-Bilby | Harriet Lee | Eden Bullot | Sarah Griffin | Erina Baars | Hilary Hanna + Ainslea Skinner (cox)

Event 15 Girls under-16 double [ event results ]

STPC 1: Crew - Helen Wright | Stacey De Jong

Event 17 Boys under-17 quad [ event results ]

STPC 2: Crew - Richard Wendt | Andrew Richards | Jamie Small | Matthew Glenn + Sarah Atkinson (cox)

Event 24 Girls under-16 eight [ event results ]

STPC 1: Crew - Helen Wright | Harriet Lee | Eden Bullot | Michelle Lane | Stacey De Jong | Sarah Griffin | Erina Baars | Sophie Osmond + Anna Williams (cox)

Event 28 Girls under-17 four [ event results ]

STPC 1: Crew - Emma Wright | Nikki Flynn | Kate Griffin | Zara Thomson + Sarah Atkinson (cox)

Event 28 Girls under-17 four [ event results ]

STPC 2: Crew - Chloe Hennessy | Rodica Barton-Wellington | Anna Baars | Emma Adams + Ainslea Skinner (cox)

Event 29 Boys under-17 eight [ event results ]

STPC 1: Crew - Aedan Bryan | Blair Cooper | Simon Bullot | Andrew Baird | Hamish Lee | Campbell Graham | Zac Callaghan | Simon Corkill + Callum Melhuish (cox)

Event 35 Girls under-17 novice four [ event results ]

STPC 1: Crew - Maddy Clark | Michelle Lane | Katrina Wolvers | Sophie Osmond + Anna Williams (cox)

Event 36 Boys under-17 double [ event results ]

STPC 1: Crew - Blair Cooper | Aedan Bryan

Event 36 Boys under-17 double [ event results ]

STPC 2: Crew - Richard Wendt | Jamie Small

Event 36 Boys under-17 double [ event results ]

STPC 3: Crew - Andrew Richards | Matthew Glenn

Event 39 Girls under-15 four [ event results ]

STPC 1: Crew - Eden Bullot | Sarah Griffin | Erina Baars | Hilary Hanna + Ainslea Skinner (cox)

Event 39 Girls under-15 four [ event results ]

STPC 2: Crew - Briar Yates | Kelly Hunt | Dee Stewart-Bilby | Harriet Lee + Sarah Atkinson (cox)

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other mad04 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Crew #: or medal winning crews

Event Sex:

Event:

Result: in

[tick box]
or choose new regatta

Other mad04 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays