NZSSRA school results: 2005 AON Maadi (NZSSRA Championships)

St Bede's College's singlet

St Bede's College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by St Bede's College at the 2005 AON Maadi (NZSSRA Championships) regatta. See the Star Trophy table for St Bede's College's final ranking at the regatta.

St Bede's College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || sis07 || sis08 || sis09 || sis11 || sis12 || sis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

STBD 1: Crew - Benjamin Williams | Simon Lagan
Coach - Bede's Team

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

STBD 2: Crew - John Phelan | Timothy Hall
Coach - Bede's Team

Event 4 Boys under-17 four [ event results ]

STBD 1: Crew - Philip Hodder | Alexander Meates | Kayne Hunter | Ciaran Yaxley + Steven Golding (cox)
Coach - Bede's Team

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

STBD 1: Crew - Ben Lilley | Scott Connolly | Hemi Bedggood | Nick Morris + Matthew Leonard (cox)
Coach - Bede's Team

Event 9 Boys under-18 quad [ event results ]

STBD 1: Crew - Luke Brice | James Howard | Russell Frankpitt | Andrew Holden + Steven Golding (cox)
Coach - Bede's Team

Event 12 Boys under-16 quad [ event results ]

STBD 1: Crew - Craig Spencer | Benjamin Wooding | Hoani Smith | George McLeod + Matthew Leonard (cox)
Coach - Bede's Team

Event 13 Boys under-17 novice four [ event results ]

STBD 1: Crew - Daniel Quinn | Alexander Meates | Kayne Hunter | Matthew McCann + John Phelan (cox)
Coach - Bede's Team

Event 16 Boys under-18 lightweight four [ event results ]

STBD 1: Crew - Simon Lagan | Joshua Wright | Louis Foster | Timothy Hall + Steven Golding (cox)
Coach - Bede's Team

Event 16 Boys under-18 lightweight four [ event results ]

STBD 2: Crew - Craig Spencer | George McLeod | Jacob Irving | Hoani Smith + Matthew Leonard (cox)
Coach - Bede's Team

Event 17 Boys under-17 quad [ event results ]

STBD 1: Crew - Philip Hodder | James Howard | Ciaran Yaxley | Layton Ward + Steven Golding (cox)
Coach - Bede's Team

Event 20 Boys under-18 four [ event results ]

STBD 1: Crew - Luke Brice | Jacob Irving | Russell Frankpitt | Andrew Holden + Steven Golding (cox)
Coach - Bede's Team

Event 23 Boys under-17 single [ event results ]

STBD 1: Crew - James Howard
Coach - Bede's Team

Event 23 Boys under-17 single [ event results ]

STBD 2: Crew - Joshua Wright
Coach - Bede's Team

Event 23 Boys under-17 single [ event results ]

STBD 3: Crew - Layton Ward
Coach - Bede's Team

Event 23 Boys under-17 single [ event results ]

STBD 4: Crew - John Phelan
Coach - Bede's Team

Event 25 Boys under-16 four [ event results ]

STBD 1: Crew - Craig Spencer | George McLeod | Benjamin Wooding | Hoani Smith + Matthew Leonard (cox)
Coach - Bede's Team

Event 25 Boys under-16 four [ event results ]

STBD 2: Crew - Daniel Quinn | Matthew McCann | Simon Lagan | Benjamin Williams + Steven Golding (cox)
Coach - Bede's Team

Event 30 Boys under-18 double [ event results ]

STBD 1: Crew - Luke Brice | James Howard
Coach - Bede's Team

Event 30 Boys under-18 double [ event results ]

STBD 2: Crew - Jacob Irving | Russell Frankpitt
Coach - Bede's Team

Event 30 Boys under-18 double [ event results ]

STBD 3: Crew - Kayne Hunter | Alexander Meates
Coach - Bede's Team

Event 32 Boys under-15 four [ event results ]

STBD 1: Crew - Ben Lilley | Scott Connolly | Hemi Bedggood | Nick Morris + Matthew Leonard (cox)
Coach - Bede's Team

Click for trophy detailsEvent 33 Boys under-16 eight [ event results ]

STBD 1: Crew - Craig Spencer | George McLeod | Benjamin Wooding | Hoani Smith | Daniel Quinn | Matthew McCann | Simon Lagan | Benjamin Williams + Timothy Hall (cox)
Coach - Bede's Team

Event 36 Boys under-17 double [ event results ]

STBD 1: Crew - Philip Hodder | Ciaran Yaxley
Coach - Bede's Team

Event 36 Boys under-17 double [ event results ]

STBD 2: Crew - Louis Foster | Joshua Wright
Coach - Bede's Team

Event 36 Boys under-17 double [ event results ]

STBD 3: Crew - John Phelan | Timothy Hall
Coach - Bede's Team

Event 37 Boys under-18 single [ event results ]

STBD 1: Crew - Jacob Irving
Coach - Bede's Team

Event 37 Boys under-18 single [ event results ]

STBD 2: Crew - Andrew Holden
Coach - Bede's Team

Event 40 Boys under-15 double [ event results ]

STBD 1: Crew - Hemi Bedggood | Nick Morris
Coach - Bede's Team

Event 40 Boys under-15 double [ event results ]

STBD 2: Crew - Ben Lilley | Scott Connolly
Coach - Bede's Team

Event 42 Boys under-18 eight [ event results ]

STBD 1: Crew - Craig Spencer | George McLeod | Benjamin Wooding | Luke Brice | James Howard | Alexander Meates | Daniel Quinn | Hoani Smith + Layton Ward (cox)
Coach - Bede's Team

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other mad05 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Crew #: or medal winning crews

Event:

Result: in

[tick box]
or choose new regatta

Other mad05 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays