NZSSRA school results: 2007 Aon NZ Maadi (NZSSRA Championships)

St Peter's School's singlet

St Peter's School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by St Peter's School at the 2007 Aon NZ Maadi (NZSSRA Championships) regatta. See the Star Trophy table for St Peter's School's final ranking at the regatta.

St Peter's School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

STPC 1: Crew - Mark Taylor | Roger Blaymires
Coach - Mike Spitzer

Event 3 Girls under-18 pair [ event results ]

STPC 1: Crew - Abigail Banks | Ashleigh Finlay
Coach - St Peters Coaching Team

Event 4 Boys under-17 four [ event results ]

STPC 1: Crew - Kane O'Donnell | Scott Evans | Tom Stannard | James Leigh + Joshua Snodgrass (cox)
Coach - Mike Spitzer

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

STPC 1: Crew - Richard Hanna | Christopher Morrison | Kieran MacDonald | Michael Llewellyn + Philippa Glenn (cox)
Coach - St Peters Coaching Team

Event 7 Girls under-16 four [ event results ]

STPC 1: Crew - Kelsea Morrow | Stacey Grainger | Imogen Bryan | Karen Verwey + Catherine Semmens (cox)
Coach - St Peters Coaching Team

Event 8 Girls under-17 eight [ event results ]

STPC 1: Crew - Sarah Atkinson | Ashleigh Finlay | Abigail Banks | Jessica King | Bobbi McEwan | Robbie Fear | Hayley Addison | Megan Glenn + Nicola Atkinson (cox)
Coach - St Peters Coaching Team

Event 11 Girls under-15 eight [ event results ]

STPC 1: Crew - Sarah Lyndon | Ashleigh Hodge | Elizabeth McLean | Jeneva Snodgrass | Ariana Smith | Georgia Lee | Philippa Glenn | Rebecca McMullin + Loren Old (cox)
Coaches - Ali Leigh | Rowena Mangan

Event 12 Boys under-16 quad [ event results ]

STPC 1: Crew - Kieran MacDonald | Felix Hirling | Roger Blaymires | Mark Taylor + Joshua Snodgrass (cox)

Event 17 Boys under-17 quad [ event results ]

STPC 1: Crew - Kane O'Donnell | Tom Stannard | Scott Evans | James Leigh + Joshua Snodgrass (cox)
Coach - Mike Spitzer

Event 18 Girls under-18 single [ event results ]

STPC 1: Crew - Lauren Dombroski
Coach - St Peters Coaching Team

Event 19 Girls under-15 double [ event results ]

STPC 1: Crew - Georgina Glenn | Morgan Dunham
Coach - St Peters Coaching Team

Event 23 Boys under-17 single [ event results ]

STPC 1: Crew - Kane O'Donnell
Coach - St Peters Coaching Team

Event 23 Boys under-17 single [ event results ]

STPC 2: Crew - James Leigh
Coach - St Peters Coaching Team

Event 24 Girls under-16 eight [ event results ]

STPC 1: Crew - Georgina Glenn | Morgan Dunham | Kelsea Morrow | Stacey Grainger | Imogen Bryan | Shannan Blewitt | Ashleigh Glover | Karen Verwey + Catherine Semmens (cox)
Coach - St Peters Coaching Team

Event 26 Girls under-18 double [ event results ]

STPC 1: Crew - Megan Glenn | Lauren Dombroski
Coach - St Peters Coaching Team

Event 28 Girls under-17 four [ event results ]

STPC 1: Crew - Sarah Atkinson | Ashleigh Finlay | Abigail Banks | Robbie Fear + Nicola Atkinson (cox)
Coach - St Peters Coaching Team

Event 32 Boys under-15 four [ event results ]

STPC 1: Crew - Christopher Morrison | Ben Tiley | Tyrone Barugh | Kieran MacDonald + Jessica Snodgrass (cox)
Coach - St Peters Coaching Team

Event 35 Girls under-18 novice four [ event results ]

STPC 1: Crew - Phoebe Clark | Anna Taylor | Jeneva Snodgrass | Alesha Adams + Loren Old (cox)
Coach - St Peters Coaching Team

Event 36 Boys under-17 double [ event results ]

STPC 1: Crew - Kane O'Donnell | Scott Evans
Coach - Mike Spitzer

Event 36 Boys under-17 double [ event results ]

STPC 2: Crew - Tom Stannard | James Leigh
Coach - Mike Spitzer

Event 36 Boys under-17 double [ event results ]

STPC 3: Crew - Mark Taylor | Roger Blaymires
Coach - Mike Spitzer

Event 38 Girls under-17 quad [ event results ]

STPC 1: Crew - Bobbi McEwan | Jessica King | Hayley Addison | Megan Glenn + Nicola Atkinson (cox)
Coach - St Peters Coaching Team

Event 39 Girls under-15 four [ event results ]

STPC 1: Crew - Georgina Glenn | Morgan Dunham | Ashleigh Glover | Shannan Blewitt + Catherine Semmens (cox)
Coach - St Peters Coaching Team

Event 39 Girls under-15 four [ event results ]

STPC 2: Crew - Elizabeth McLean | Ashleigh Hodge | Sarah Lyndon | Jeneva Snodgrass + Loren Old (cox)
Coaches - Ali Leigh | Rowena Mangan

Event 40 Boys under-15 double [ event results ]

STPC 1: Crew - Richard Hanna | Michael Llewellyn
Coach - St Peters Coaching Team

Event 41 Girls under-18 eight [ event results ]

STPC 1: Crew - Sarah Atkinson | Ashleigh Finlay | Abigail Banks | Robbie Fear | Kelsea Morrow | Stacey Grainger | Imogen Bryan | Karen Verwey + Joshua Snodgrass (cox)
Coach - St Peters Coaching Team

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other mad07 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Crew #: or medal winning crews

Event Sex:

Event:

Result: in

[tick box]
or choose new regatta

Other mad07 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays