NZSSRA school results: 2010 Aon Maadi (NZSSRA Championships)

St Andrew's College's singlet

St Andrew's College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by St Andrew's College at the 2010 Aon Maadi (NZSSRA Championships) regatta. See the Star Trophy table for St Andrew's College's final ranking at the regatta.

St Andrew's College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis11 || sis07 || sis08 || sis09 || sis11 || sis12 || sis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

STAN 1: Crew - George Coslett | Jesse Aimer
Coach - Guy Williams

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

STAN 2: Crew - Will Fisher | Alexander Dalzell
Coach - Walter Martindale

Event 2 Girls under-17 single [ event results ]

STAN 1: Crew - Zoe Hollander
Coaches - Maryann Henderson | Walter Martindale

Event 2 Girls under-17 single [ event results ]

STAN 2: Crew - Natalie Hodge
Coaches - Maryann Henderson | Louise Thomas

Click for trophy detailsEvent 5 Boys under-15 quad [ event results ]

STAN 1: Crew - Ben Crosbie | Paddy Harris | Alex Deller | Thomas Richards + Levi Prier (cox)
Coach - Guy Williams

Event 12 Boys under-16 quad [ event results ]

STAN 1: Crew - Scott Wilson | Jesse Aimer | Ben Calder | Henry Booth + Ethan Cron (cox)
Coach - Guy Williams

Event 15 Girls under-16 double [ event results ]

STAN 1: Crew - Catherine Croft | Taylor Brownrigg
Coaches - Maryann Henderson | Louise Thomas

Event 15 Girls under-16 double [ event results ]

STAN 2: Crew - Rebecca Mirfin | Tommy King
Coaches - Louise Thomas | Maryann Henderson

Event 17 Boys under-17 quad [ event results ]

STAN 1: Crew - Will Fisher | Tim Symon | Alexander Dalzell | Miguel Molina + Ethan Cron (cox)
Coach - Walter Martindale

Event 19 Girls under-15 double [ event results ]

STAN 1: Crew - Maddy Cron | Alice Riley
Coaches - Louise Thomas | Maryann Henderson

Event 19 Girls under-15 double [ event results ]

STAN 2: Crew - Rebecca Mirfin | Frederika Freddie Robertson
Coaches - Louise Thomas | Maryann Henderson

Event 22 Girls under-17 double [ event results ]

STAN 1: Crew - Taylor Brownrigg | Ella Prier
Coaches - Maryann Henderson | Louise Thomas

Event 22 Girls under-17 double [ event results ]

STAN 2: Crew - Emily Gualter | Zoe Hollander
Coaches - Maryann Henderson | Walter Martindale

Event 22 Girls under-17 double [ event results ]

STAN 3: Crew - Catherine Croft | Natalie Hodge
Coaches - Maryann Henderson | Walter Martindale

Event 23 Boys under-17 single [ event results ]

STAN 1: Crew - Miguel Molina
Coach - Walter Martindale

Event 25 Boys under-16 four [ event results ]

STAN 1: Crew - Scott Wilson | Ben Calder | Henry Booth | Conor Mercer + Levi Prier (cox)
Coach - Guy Williams

Event 27 Girls under-15 quad [ event results ]

STAN 1: Crew - Rebecca Mirfin | Maddy Cron | Alice Riley | Frederika Freddie Robertson + Saskia Gilbert (cox)
Coaches - Louise Thomas | Maryann Henderson

Event 31 Girls under-16 quad [ event results ]

STAN 1: Crew - Maddy Cron | Tommy King | Catherine Croft | Taylor Brownrigg + Harriet Riley (cox)
Coaches - Maryann Henderson | Louise Thomas

Event 33 Boys under-16 eight [ event results ]

STAN 1: Crew - Scott Wilson | Ben Crosbie | Henry Booth | Ben Calder | Jesse Aimer | George Coslett | Paddy Harris | Conor Mercer + Levi Prier (cox)
Coach - Guy Williams

Event 35 Girls under-18 novice four [ event results ]

STAN 1: Crew - Emily Gualter | Tommy King | Alice Perry | Jessica Nicholls + Saskia Gilbert (cox)
Coaches - Maryann Henderson | Louise Thomas

Event 36 Boys under-17 double [ event results ]

STAN 1: Crew - Tim Symon | Miguel Molina
Coach - Walter Martindale

Event 38 Girls under-17 quad [ event results ]

STAN 1: Crew - Taylor Brownrigg | Ella Prier | Zoe Hollander | Catherine Croft + Harriet Riley (cox)
Coaches - Maryann Henderson | Louise Thomas

Event 40 Boys under-15 double [ event results ]

STAN 1: Crew - Ben Crosbie | Paddy Harris
Coach - Guy Williams

Event 40 Boys under-15 double [ event results ]

STAN 2: Crew - Alex Deller | Thomas Richards
Coach - Guy Williams

Event 40 Boys under-15 double [ event results ]

STAN 3: Crew - Oliver Stick | Matt Harrington
Coach - Walter Martindale

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other mad10 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Crew #: or medal winning crews

Event Sex:

Event:

Result: in

[tick box]
or choose new regatta

Other mad10 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics