NZSSRA school results: 2011 Aon Maadi (NZSSRA Championships)

St Margaret's College's singlet

St Margaret's College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by St Margaret's College at the 2011 Aon Maadi (NZSSRA Championships) regatta. See the Star Trophy table for St Margaret's College's final ranking at the regatta.

St Margaret's College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || sis07 || sis08 || sis09 || sis11 || sis12 || sis13

Event 2 Girls under-17 four [ event results ]

STMG 1: Crew - Anna-Liese Calder | Holly Fletcher | Ruby Hauschild | Isabella Eaton + Elise Batt (cox)

Event 4 Girls under-15 quad [ event results ]

STMG 1: Crew - Olivia Graham | Isabella Brown | Isobel Grice | Natalie Bocock + Bronte Barber (cox)

Event 6 Girls under-18 double [ event results ]

STMG 1: Crew - Madeleine Ashby | Fredericka Archibald

Event 8 Girls under-16 single [ event results ]

STMG 1: Crew - Geraldine Roche

Event 13 Girls under-15 four [ event results ]

STMG 1: Crew - Julia Newsome-White | Belinda Dryden | Miller Ferris | Jessica Prosser + Lydia Milner (cox)

Event 13 Girls under-15 four [ event results ]

STMG 1: Crew - Julia Chamberlain | Rachel Basher | Miller Ferris | Jessica Prosser + Lydia Milner (cox)

Event 13 Girls under-15 four [ event results ]

STMG 2: Crew - Julia Newsome-White | Tyler Ferris | Emma Henderson | Belinda Dryden + Elise Batt (cox)

Event 13 Girls under-15 four [ event results ]

STMG 2: Crew - Julia Chamberlain | Rachel Basher | Emma Henderson | Tyler Ferris + Elise Batt (cox)

Event 13 Girls under-15 four [ event results ]

STMG 3: Crew - Olivia Graham | Isabella Brown | Isobel Grice | Natalie Bocock + Bronte Barber (cox)

Event 15 Girls under-18 pair [ event results ]

STMG 1: Crew - Fredericka Archibald | Anna-Liese Calder

Event 15 Girls under-18 pair [ event results ]

STMG 2: Crew - Ruby Hauschild | Holly Fletcher

Event 17 Girls under-16 eight [ event results ]

STMG 1: Crew - Emily Doyle | Lara Harris | Holly Greenslade | Harriet Lange | Felicity Ryan | Henrietta Hutchinson | Madelaine Ingham | Geraldine Roche + Nicola Wright (cox)

Event 17 Girls under-16 eight [ event results ]

STMG 2: Crew - Julia Chamberlain | Rachel Basher | Miller Ferris | Jessica Prosser | Isabella Eaton | Henrietta Mannering | Colleen Luisetti | Ruby Adams + Elise Batt (cox)

Click for trophy detailsEvent 18 Girls under-18 lightweight four [ event results ]

STMG 1: Crew - Annabelle Button | Alexandra Hazlett | Olivia Lissaman | Madeleine Hayman + Lydia Milner (cox)

Event 22 Girls under-18 novice double [ event results ]

STMG 1: Crew - Colleen Luisetti | Ruby Adams

Event 24 Girls under-18 four [ event results ]

STMG 1: Crew - Anna-Liese Calder | Holly Fletcher | Ruby Hauschild | Madeleine Ashby + Nicola Wright (cox)

Event 27 Girls under-18 single [ event results ]

STMG 1: Crew - Fredericka Archibald

Event 27 Girls under-18 single [ event results ]

STMG 2: Crew - Madeleine Ashby

Event 33 Girls under-18 lightweight double [ event results ]

STMG 1: Crew - Annabelle Button | Madeleine Hayman

Event 33 Girls under-18 lightweight double [ event results ]

STMG 2: Crew - Alexandra Hazlett | Olivia Lissaman

Event 35 Girls under-16 four [ event results ]

STMG 1: Crew - Emily Doyle | Lara Harris | Holly Greenslade | Madelaine Ingham + Nicola Wright (cox)

Event 35 Girls under-16 four [ event results ]

STMG 2: Crew - Felicity Ryan | Henrietta Hutchinson | Harriet Lange | Henrietta Mannering + Eliza Matthews (cox)

Event 39 Girls under-15 eight [ event results ]

STMG 1: Crew - Julia Chamberlain | Rachel Basher | Miller Ferris | Jessica Prosser | Emma Henderson | Tyler Ferris | Julia Newsome-White | Belinda Dryden + Lydia Milner (cox)

Event 43 Girls under-18 novice four [ event results ]

STMG 1: Crew - Holly Greenslade | Henrietta Hutchinson | Isabella Eaton | Henrietta Mannering + Nicola Wright (cox)

Event 43 Girls under-18 novice four [ event results ]

STMG 2: Crew - Colleen Luisetti | Ruby Adams | Emma Henderson | Belinda Dryden + Eliza Matthews (cox)

Event 43 Girls under-18 novice four [ event results ]

STMG 3: Crew - Olivia Graham | Isabella Brown | Isobel Grice | Natalie Bocock + Bronte Barber (cox)

Event 47 Girls under-18 eight [ event results ]

STMG 1: Crew - Annabelle Button | Alexandra Hazlett | Olivia Lissaman | Madeleine Hayman | Anna-Liese Calder | Fredericka Archibald | Emily Doyle | Lara Harris + Lydia Milner (cox)

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other mad11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Crew #: or medal winning crews

Event:

Result: in

[tick box]
or choose new regatta

Other mad11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics